Informacje

19.04.2018 06:04 12 osób usłyszało zarzuty

Wólka Kosowska: służby zabezpieczyły podróbki warte 10 milionów złotych

SERWISY:

Blisko 200 funkcjonariuszy policji i skarbówki wzięło udział w akcji wymierzonej w nielegalny handel na terenie Wólki Kosowskiej. Na ponad 60 stoiskach prowizorycznego targowiska zabezpieczyli „podróbki” o szacunkowej wartości 10 milionów złotych.

Odzież, obuwie, biżuteria, galanteria i kosmetyki oznaczone podrobionymi, według policji, zastrzeżonymi znakami towarowymi, udało się zabezpieczyć służbom. W sumie policja przejęła ponad 54 tysiące sztuk produktów z oznaczeniami znanych firm.

W akcji w Wólce Kosowskiej brali udział policjanci z Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. "Likwidując nielegalne targowisko udaremnili wprowadzenie do obrotu towaru o szacunkowej wartości około 10 milionów złotych" - informuje policja.

Niebezpieczne składniki

Celem służb, jak podkreślono w komunikacie, jest też ograniczenie szarej strefy, w której sprzedawcy omijają odprowadzanie podatków do Skarbu Państwa. Takie działania zapobiegają też wprowadzaniu na rynek towarów słabej jakości.

- Fałszowanie znaków towarowych znanych marek związane jest z daleko idącym niebezpieczeństwem, zagrażającym zdrowiu i życiu. Badania laboratoriów celno-skarbowych wykazują, że do produkcji takich artykułów wykorzystywane są często niebezpieczne materiały i substancje - poinformowała Anna Szczepańska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Podczas akcji na prowizorycznym targowisku policjanci zatrzymali 12 osób. Jak czytamy w komunikacie policji, podrobionymi produktami handlowali głównie cudzoziemcy.

Sprawą zajmuje się teraz Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im do pięciu lat więzienia.

kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • cza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2018 20:53 ~cza

  to działa dalej?

 • Mark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2018 18:20 ~Mark

  Ciężki kawałek chleba mają ci stóże prawa - tylko po co ja im daję pieniądze z podatków? mogą przecież to co sobie skonfiskują sprzedać na "własnej" aukcji aby mieć co do garnka włozyc tak jak inni.

 • JakimowiczOdKatalizatorów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2018 16:42 ~Jakimowicz…

  Tu lecą przekręty na setki milionòw zł w karuzelach wyłudzania podatku VAT. Wólka Kosowska, PTAK W Rżgowie i inne centra ze szmatami robią dziennie o wiele większe wałki na handlu bez faktur (lub zaniżają je do 30% realnej wartości). To się rozlewa dalej w handel w internecie i nagle okazuje się, że ciuchami nie da się handlować legalnie, bo przekręty robią WSZYSCY, bo przekrętem są źròdła takie jak np Wólka Kosowska. Chcesz handlować legalnie? Masz na starcie towar droższy o 23%, a i jeszcze podatek i ZUS trzeba z tego opłacić. A konkurencja bez kwitów robi swoje.
  A ludziki piszące coś o bakalarskiej, nielegalnych handlach fajkami bez akcyzy na ulicy - ogarnijcie się. To nie ten kaliber przekrętòw. Wy sobie gacie zawsze kupicie.

 • Maka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2018 14:29 ~Maka

  Ten nocny bazar funkcjonuje tam codziennie.

 • ramiz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2018 14:19 ~ramiz

  leszek~leszek

  Zrobią 2-3 spektakularne akcje w roku, a przez pzostałe 300 dni handel lewizną trwa w najlepsze. W tej Wólce kilku urzędników i funkcjonariuszy powinno rezydować nieustannie i nadzorować handel we wszystkich godzinach, w których się toczy - to się opłaci ze względu na skalę handlu i olbrzymie przepływy finansowe. Pozostaje pytanie jak ten nieoclony i nieoVATowany lewy towar dociera do Polski ?

  Jest znacznie ciekawsze pytanie : istnieje powszechna obiegowa wiedza co tam się dzieje, media nie raz o tym wspominały, dlaczego więc od lat są tylko pojedyncze akcje ? Ile traci od lat na tym budzet , nie tylko producenci ?Zadziwiająca i dwuznaczna niemoc państwa temu towarzyszy od lat...

 • pesto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2018 13:28 ~pesto

  na Bakalarską też wpadnijcie co dzień można coś znaleźć...

 • Marian Paździoch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2018 13:09 ~Marian Paździoch

  Zamknęli mi bazzar

 • lasota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2018 13:07 ~lasota

  Ciekawe jak ten towar przekroczył granicę ?
  Tam też chyba służba celna pilnuje.

 • jakby śmieszne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2018 13:05 ~jakby śmieszne

  skończy się żerowanie na milionerach, nie po to dzieci sklejają buty w Indonezji, żeby jakiś ktoś je podrabiał i zabierał chleb wielkim markom

 • mARIANO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2018 12:57 ~mARIANO

  GDZIE JA TERAZ MAJTY KUPIE

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »