Informacje

19.05.2016 09:30 ruszył przetarg

Wola sprzeda zabytkową kamienicę.
Cena wywoławcza: 22 mln

SERWISY:

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż zabytkowej kamienicy przy ul. Solidarności 145. Urzędnicy zaznaczają, że nowy nabywca ma dbać o jej "wybitne walory".

Pięciokondygnacyjny budynek pochodzi z początku XX wieku i od momentu powstania posiadał funkcję mieszkalną z pomieszczeniami sklepowymi na parterze.

Cena wywoławcza: 22 mln zł

"Nieruchomość składa się z części frontowej, dwóch oficyn bocznych i oficyny poprzecznej. Pomiędzy oficynami znajduje się podwórze otwarte od strony ul. Ogrodowej. Cena wywoławcza to 22 mln zł" - czytamy w komunikacie prasowym.

– Potencjalni nabywcy mogą składać oferty do 25 maja do godz. 15. Z kolei otwarcie złożonych ofert odbędzie się 30 maja o godz. 13 – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Urzędnicy zaznaczają, że nowy nabywca musi zadbać o walory historyczne budowli.

- Dla nieruchomości zostały wydane zalecenia konserwatora zabytków, z których wynika m.in. że budynek musi zachować integralność, a także cechy typowe dla wielkomiejskiej kamienicy mieszkalnej z początku XX wieku, co decyduje o jej wartości zabytkowej – mówi Adam Hać, zastępca burmistrza.

Nowy właściciel budynku będzie musiał zachować układ i konstrukcję, a także historyczne elementy wnętrz. Parter będzie mógł zostać przeznaczony na funkcje handlowe i usługowe, a wyższe kondygnacje - na mieszkania.

"Przetrwała dzięki modlitwom"

Czteropiętrowy budynek przy Solidarności 145 zbudowano około 1910 roku. Kamienica przetrwała niemieckie bombardowania – mieszkańcy twierdzą, że to dzięki ich modlitwom przy kapliczce w podwórzu budynek ocalał. Kapliczka trafiła do Muzeum Powstania Warszawskiego, a kamienica - w 2012 roku wpisana do rejestru zabytków -  to pustostan.

>> TAK WYGLĄDA KAMIENICA PRZY AL. SOLIDARNOŚCI <<

kz/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Krostanadupie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2016 13:45 ~Krostanadupie

  Nemo~Nemo

  Ale co niby miasto chce sprzedać. Przecież to kamienica zajumana właścicielom. Trzeba po prostu oddać. W ostateczności wyremontować i oddać w najem mieszkańcom Warszawy. Nauczyli się sprzedawać i sprzedawać. A co nowego dla mieszkańców miasto wybudowało? A co zakupiło?  Przecież oni są od "geszeftów". Zahandlować, ukraść to ich credo. Cóż, ta nacja tak ma już od tysiącleci. Co ich obchodzić ma byle goi?

 • zabytkowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2016 12:46 ~zabytkowy

  Kolejna rudera "zabytkiem"-mamy specyficzne definiowanie pojęcia zabytek,albo odbudowaliśmy coś zrównane z ziemią i uważamy to za zabytek,albo wystarczy fakt że coś zbudowano dawno temu i też "zabytek",pewnie wkrótce Ursynowskie blokowiska uznamy za zabytkowe.

 • milioner z woli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2016 10:59 ~milioner z woli

  ja bym co najwyzej kupil taka rudere za 300/400 PLN z metra. A potem wynajal biednym studenta lub rodzina za ok 2tys za mieszkanie 40m2

 • Groźny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2016 10:58 ~Groźny

  Kiedy będzie pożar?

 • kamiecnice

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2016 10:52 ~kamiecnice

  Bierzesz kredyt , kupujesz mieszkanie w kamienicy i nagle okazuje sie ze Cie sprzedaja i ladujesz na bruku a kredyt placic musisz.

 • anty_błazen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2016 10:36 ~anty_błazen

  22 000/ 1712m = 12 850 zł za metr. Biorąc pod uwagę, że w pakiecie jest niewyburzalny budynek, w który trzeba wpompować kolejne 5 000 000 to dużo czy mało?

 • kaktus337

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2016 10:26 ~kaktus337

  Teraz czeka nas seria tajemniczych pożarów i szybka rozbiórka w długi weekend...

 • Nemo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2016 10:00 ~Nemo

  Ale co niby miasto chce sprzedać. Przecież to kamienica zajumana właścicielom. Trzeba po prostu oddać. W ostateczności wyremontować i oddać w najem mieszkańcom Warszawy. Nauczyli się sprzedawać i sprzedawać. A co nowego dla mieszkańców miasto wybudowało? A co zakupiło?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »