Informacje

05.03.2016 17:00 Powstaną jeszcze w tym roku

Wola będzie miała swój multimedialny park fontann

SERWISY:

Tryskająca woda i kolorowe oświetlenie dające efekt tęczy. Multimedialne fontanny mają powstać w parku Szymańskiego na Woli jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie kosztować około 2,5 mln zł.

O powstaniu multimedialnych fontann zdecydowali radni dzielnicy. Chcą przebudować  starą i zużytą technicznie fontannę, która w parku Szymańskiego już istnieje.  Zamiast niej, powstanie zespół pięciu multimedialnych fontann sterowanych automatycznie.

Park Edwarda Szymańskiego znajduje się na styku ulic Elekcyjnej, Wolskiej, Górczewskiej i al. Prymasa Tysiąclecia. Oprócz samych fontann, powstaną w nim też nowe alejki i dodatkowe oświetlenie.

Fontanny jeszcze w tym roku

Pod koniec lutego radni zdecydowali  o zwiększeniu środków finansowych przeznaczonych na budowę fontann. Przyznali dodatkowe 380 tys., które pochodzi ze sprzedaży nieruchomości przy al. Solidarności 145. Jak czytamy w uchwale rady dzielnicy, cała modernizacja będzie kosztować około 2,5 mln zł.

Kamila Bitner z Urzędu Dzielnicy Wola na antenie  radia RDC zapowiedziała, że fontanny będą gotowe jeszcze w tym roku. – Dzięki nim park będzie jeszcze piękniejszy – mówiła.

Multimedialne show na Podzamczu

Obecnie jedyny multimedialny park fontann w Warszawie znajduje się na Podzamczu. Został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw).

Multimedialne show oglądać można od maja do września. Ostatni sezon zakończył się 26 września ubiegłego roku. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem warszawiaków i turystów. Przez blisko pięć miesięcy pokazy obejrzało 850 tys. widzów. Średnio na jeden przychodziło ok. 20 tys. osób.


kw//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2016 19:56 ~Normalny

  Łatwo wydawać cudze pieniądze , prawda ????????

 • bogdan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2016 19:11 ~bogdan

  Śmiesznie zabrzmiało zdanie "Chcą przebudować starą i zużytą technicznie fontannę, która w parku Szymańskiego już istnieje."
  Starą? Fontanny mają z 6 lat. Stare to stały na ich miejsce i miały ze 20 lat. Aktualne nie są ani stare, ani zużyte. Mieszkam po drugiej stronie ulicy parku i jak dla mnie to zamiast przerabiać coś co działa dobrze powinni dokończyć remont parku, który był podzielony na 7 etapów, a zrobili tylko kilka bo... Bo brakowało pieniędzy i park zamiast być piękny i cudny jaki miał być to jest wyremontowany jak by główny tor i na tym koniec.

 • fuj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2016 07:39 ~fuj

  Nie ma "chleba" będą "igrzyska".

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2016 07:03 ~kolo

  Naprawdę nie ma już na co pieniedzy wydawać na Woli tylko na dublowanie fontanny ????
  A może wybudować nowe przedszkole czy żłobek, naprawić parę ulic i chodników.

 • z woli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2016 00:48 ~z woli

  A kiedy kładka nad Górczewską żeby połączyć Park Szymańskiego z Parkiem Moczydło? I mogliby wreszcie zlikwidować ten obrzydliwy parking na terenie parku (od strony Górczewskiej, na tyłach basenów).

 • blr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2016 00:34 ~blr

  ciekawe czy zrobią tylko fontannę z terenem w bezpośrednim sąsiedztwie, czy też wymienią stare chodniki w całym parku, i domkną pętlę dla rolkarzy i rowerzystów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »