Informacje

23.08.2014 15:22 POLICJA BYŁA NA MIEJSCU

Wojna polsko-ukraińska o buty i Kresy.
Policja: sprawa będzie kontynuowana

SERWISY:

Nagranie z wieczornego kursu autobusu linii 509 od kilku dni można obejrzeć w internecie. Dwóch Polaków i dwóch Ukraińców, wszyscy pod dobrą datą, szarpią się i klną, zabierają sobie buty, ktoś komuś wypomina Kresy, a na koniec wszyscy się godzą. Internauci zaś pytają, czemu nie zareagował nawet kierowca?

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia wieczorem w autobusie linii 509. Czterech mężczyzn szarpie się i kopie, chwilami dość brutalnie. Klną przy tym jak szewcy i rzucają w siebie butelkami, które tłuką się na chodniku. Inni pasażerowie znoszą to ze spokojem czy wręcz obojętnością. Jedynym zainteresowanym wydaje się autor filmu.

Chwilami jest wesoło: w ferworze walki jeden z mężczyzn traci buta. W odwecie i on zabiera buta przeciwnikowi. To prowadzi do patowej sytuacji, która - nietypowo - kończy się względną zgodą i propozycją by... razem iść na piwo.

Nikt nie reagował?

Całe nagranie trwa około 5 minut. Nie widać na nim, by chuligańskie wybryki spotkały się z jakąkolwiek reakcją, co wywołało oburzenie tych, którzy komentowali film w internecie. Okazuje się jednak, że to nie cała historia.

- To był autobus linii 509 firmy ITS Michalczewski. Przewoźnik wyjaśnił, że zdarzenia miało miejsce 15 sierpnia około 21 na przystanku Centrum Krwiodawstwa, w kierunku Gocławia - informuje Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego. I dodaje: - Tu ukłony w kierunku kierowcy, który wezwał policję. Ta przyjechała i zatrzymała panów, którzy awanturowali się w pojeździe.

Pojazd miał odjechać z przystanku z 9-minutowym opóźnieniem, a zdaniem ZTM, kierowca działał zgodnie z procedurą. - Jego rolą nie jest wdawanie się w bójki - podkreśla Potocka.

"Sprawa będzie kontynuowana"

O przebieg interwencji zapytaliśmy południowo-praską policję. - Miała miejsce interwencja w odpowiedzi na zgłoszenie kierowcy autobusu. Jeden z mężczyzn został pouczony. Postępowania nie prowadzimy - powiedziała Joanna Węgrzyniak z tamtejszej komendy.

Nie oznacza to jednak, że dla mundurowych sprawa jest zamknięta. - Interwencja była bardzo szybko. Powiadomienie od kierowcy dostaliśmy o godzinie 20.54, a patrol był na miejscu o 20.59. Kierowca podkreślał, że mógł szybko ruszyć na trasę - relacjonuje z kolei Anna Kędzierzawska z biura prasowego stołecznej policji.

I dodaje: - W wyniku interwencji jeden z uczestników został pouczony. Nikt nie przekazywał policji filmu ani innych informacji, ale w tej chwili dysponujemy filmem opublikowanym w internecie. Są prowadzone czynności w kierunku przestępstwa udziału w bójce. Trwają konsultacje z prokuraturą. Myślę, że sprawa będzie kontynuowana.

r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wszechwiedzący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2014 00:14 ~Wszechwiedzący

  anetka~anetka

  w necie widziałam inny filmik, ten jest krótszy, nie widać jak dresy zaczęły zaczepiać ukraińców. Nie rozumiem niby polacy tolerancyjni ale w praktyce jest co innego. co to za gadka o banderowcach? pewnie nawet nie wie kim oni byli...


  Polacy tolerancyjni? Gdzie takie bajki opowiadają...?

 • anetka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2014 20:23 ~anetka

  w necie widziałam inny filmik, ten jest krótszy, nie widać jak dresy zaczęły zaczepiać ukraińców. Nie rozumiem niby polacy tolerancyjni ale w praktyce jest co innego. co to za gadka o banderowcach? pewnie nawet nie wie kim oni byli...

 • MDM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2014 09:42 ~MDM

  Dlaczego właściwie ci Ukraińcy rzucili się na Polaków?
  Wysiadać nie mieli po co, pewnie jechali dalej. Gdyby wysiedli tamci rozpoczeliby "bitwę'

 • qaq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 15:20 ~qaq

  2 ukraińców to nie cała Ukraina. Nie wrzucajcie wszystkich do jednej beczki, zawsze i wszędzie znajdzie się jakaś czarna owca

 • Pan But

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 14:55 ~Pan But

  JP 50%, bo jak zabiorą buta to "dzwonię na psiarnię".

 • finn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 13:30 ~finn

  ten fragment filmiku niczego nie pokazuje, to te polskie dresiki zaczeły sie rzucać a potem bali sie wyjść, żeby nie dostać po ryju. Żenada.

 • Alu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 09:45 ~Alu

  Myślałam, że Ukraińcy nie są tacy agresywni.
  Jestem zaskoczona.

 • Olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 09:25 ~Olek

  Ja nie wiedziaam, że Ukraińcy są tacy agresywni.
  Widzę młodych Ukraińców, którzy rzucają się na dwóch Polaków.Tamci bronią się rekoma i nogami.

 • lklk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 22:50 ~lklk

  ludzie pomyślcie troche,jeżeli nie zostało zgłoszenie przyjęte od tych chłopaków czy pasażerów to o jakim postępowaniu my mówimy? to że kierowca wezwał policje to tak musiał ale to tyle,kończy sie na wylegitymowaniu u pouczeniu bo nikt nie wnosi skargi. poczytajcie sobie troszke kodeksu wykroczeń oraz prawa karnego i wtedy się wypowiadajcie i odczepcie się wkońcu tak samo od policji bo słoiki nie muszą się tu wypowiadać.

 • dan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2014 19:29 ~dan

  http://m.youtube.com/watch?v=nqkhnvxVNPw&feature=youtu.be

  Teledysk dajcie mi buta

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »