Informacje

11.09.2015 10:05 "niewystarcząjąco dużo szczegółów przemarszu"

Wojewoda uchylił decyzję zakazującą antyimigranckiej manifestacji

SERWISY:

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski uchylił decyzję stołecznego ratusza ws. zakazu planowanej na sobotę manifestacji ONR "Polacy przeciw imigrantom" i polecił ponowne rozpatrzenie sprawy – poinformowała rzeczniczka wojewody Ivetta Biały.

- Decyzja podpisana. Wojewoda Jacek Kozłowski uchylił zakaz i przekazał miastu do ponownego rozpatrzenia - poinformowała w czwartek wieczorem Biały.

Rzeczniczka wojewody, przedstawiając w komunikacie uzasadnienie decyzji wojewody, napisała, że "wniosek organizatora ma zostać rozpatrzony ponownie z powodu niewystarczającego ustalenia szczegółów organizacji przemarszu".

Trasa przemarszu - napisała Biały - powinna zostać uzgodniona tak, aby nie kolidowała z innymi wydarzeniami odbywającymi się w tym samym czasie i miejscu; nie można tu też stosować prewencji, samorząd powinien wyjaśnić swoje wątpliwości ze stroną zgłaszającą.

- Wolność słowa i zgromadzeń polega na tym, żeby godzić się na publiczne głoszenie nawet takich poglądów, które wywołują naszą niezgodę. Jej ograniczanie nie może zatem opierać się na domniemaniach, musi być poprzedzone szczególnie wnikliwym zbadaniem wszystkich przesłanek, a tego zabrakło w uzasadnieniu decyzji – mówił, cytowany w komunikacie, wojewoda mazowiecki.

Co na to ratusz? - Decyzja uchylająca oznacza, że nasz zakaz nie obowiązuje. W efekcie zgromadzenie jest zarejestrowane. Cały czas analizujemy argumenty wojewody – powiedziała w piątek rano Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika ratusza.

Miasto się nie zgadza, narodowcy skarżą do wojewody

Już w środę urząd miasta odmówił zgody na organizację demonstracji "Polacy przeciw imigrantom", która miała się odbyć w sobotę na placu Defilad. - W świetle zgłoszenia, jakie do nas wpłynęło - demonstracji mającej na celu "pokazanie sprzeciwu wobec muzułmańskich imigrantów" oraz "przypomnienia wiktorii wiedeńskiej" podjęliśmy decyzję o zakazie zgromadzenia - informował ratusz.

W czwartek narodowcy złożyli zażalenie do wojewody w sprawie decyzji ratusza. Zapowiedzieli również, że mimo zakazu będą protestować.

"Ostrzec przed terroryzmem"

Manifestacja antyimigrancka ma się odbyć 12 września o godz. 16 na placu Defilad. Organizatorzy przekonywali na Facebooku, że zgromadzenie będzie legalne. W zapowiedzi protestu podkreślali, że imigranci to nie uchodźcy antywojenni, tylko imigranci zarobkowi, głównie dorośli mężczyźni. Ostrzegali, że mogą być wśród nich islamscy terroryści.

"Osiedlenie jednej rodziny imigranckiej ma kosztować ok. 12 000 zł. Słyszy się także o planowanym przydzieleniu imigrantom mieszkań komunalnych, w których miały zamieszkać najbiedniejsze polskie rodziny. Nie jest również prawdą, że napływ siły roboczej pobudzi polską gospodarkę, wszak według oficjalnych danych 1,328 mln Polaków wciąż szuka pracy" - przekonywali organizatorzy akcji. Zapewniali przy tym, że nie są rasistami i nie kieruje nimi nienawiść.

Udział w wydarzeniu zadeklarowało ok. 40 tysięcy osób. W oficjalnym zgłoszeniu podano natomiast liczbę dwóch tysięcy uczestników.

PAP,jb/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2015 12:19 ~obserwator

  Jola_Skorosze~Jola_Skorosze

  Ludzie, ile w was jadu i nienawisci. Czy nie dociera do was ze uchoccy to ludzie uciekajacy przed wojna, zmorem i glodem? Pomozmy im w imie europejskiej solidarnosci. Europa nowoczesna ma na drugie roznorodnosc, wolnosc i solidarnosc. Nie wierzcie w przekazy pisiorow ze wszyscy muzulmanie to terrorysci i gwalciciele. Kultura arabska moze dac wiele nowego polsce, m.in. nowe smaki kuchenne, inne spojrzenie na prawa czlowieka. Ruszcie glowami :). Pozdrawiam wyznawcow Allaha, Mahometa, Jezusa i Buddy :)

  Jolcia, oj imię zobowiązuje jak widzę ;) Powiadasz "nowe spojrzenie na prawa człowieka"? ciekawe, czy będzie Tobie do twarzy w szmacie na głowie, czarnej burce i gdy będziesz podgatunkiem

 • WOLNOŚĆ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2015 18:31 ~WOLNOŚĆ

  Przywrócić wolność zgromadzeń !

 • Gnom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2015 15:30 ~Gnom

  Jolu, ciekawy jestem co powiesz, gdy ci imigranci zabiorą Tobie i Twoim bliskim miejsca pracy... Wiem, jestem może troche niesprawiedliwy, bo nasi za granicą robia podobnie. Różnica polega na tym, że nad nimi nikt sie nie lituje... Albo tyrasz, albo won do siebie...

 • ormo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2015 15:23 ~ormo

  I dobrze że uchylił, bo ten zakaz był niezgodny z prawem. Mamy wolność słowa, i swobodę wyrażania opinii, zagwarantowaną nie tylko w Konstytucji RP, ale i w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Warszawa już raz przegrała przed Trybunałem w Strasburgu - wtedy gdy włodarze zakazali Parady Równości (2005r). Teraz też by przegrała - a konsekwencje mogłyby być poważne (i te prestiżowe, wizerunkowe, ale także finansowe - gdyby np. wszyscy uczestnicy wnioskowali o odszkodowania, to dajmy na to że gdyby każda z 40 tysięcy osób dostała tylko 1000 PLN mamy kwotę 40000000 PLN...).

 • ssss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2015 15:21 ~ssss


  [cytat_2249008]
  [cytat_2248907]
  Jola_Skorosze~Jola_Skorosze

  m.in. nowe smaki kuchenne.

  Jola. Każda twoje wypowiedź jest głupsza
  [/cytat_2249008]Jola_Skorosze~Jola_Skorosze

  Zupełnie nie rozumiem waszych uszczypliwosci i konsliwosci. Traktujecie muzułmanuw z pogardą. Na problem (i)migracji nalezy spojżeć bardzie przekrojowo. Mowicie, ze tam sa terrorysci i lenie. A ilu leni i nierobow jest w polskiej spolecznosci? Nie znacie biblijnego przykazania o nosie igielnym i belce? Zacznijcie od siebie naprawiac swiat. Jestem zarzenowana poziomem tych komentów. I prosze mi nie wytykac ortografii - w szkole mialam zwolnienie dysklekcyjne.

  Czyli mamy za mało naszych leni? Musimy ich za grube pieniądze importować?
  I to jeszcze w pakiecie z terrorystami, bo za nudno jest w kraju, chciałbyś się trochę rozerwać?

  Masz chyba zwolnienie od myślenia a nie od dysleksji, sprawdź dokładniej.

 • Braciszek Tuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2015 15:20 ~Braciszek Tuck

  Do @Joli Skorosze.
  Wątek jest już przeładowany i nie przyjmuje kolejnych postów, więc więc odpowiadam ci tutaj.

  Nie wyrażam się o muzułmanach z pogardą. W ogóle nie pisałem o muzułmanach. Potwierdza się to, o czym wcześniej pisałem, ty nawet prostego tekstu nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem. Ja pisałem o Arabach. Miałem wśród nich dobrych znajomych, nawet przyjaciół, przez te lata gdy tam pracowałem. Dlatego zdążyłem poznać ich i ich mentalność. Gorący klimat sprawia, że są dużo mniej aktywni zawodowo, niż Europejczycy. Zdrowia życzę, dobra siostro.

 • Jola_Skorosze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2015 14:41 ~Jola_Skorosze  Jola_Skorosze~Jola_Skorosze

  Ludzie, ile w was jadu i nienawisci. Czy nie dociera do was ze uchoccy to ludzie uciekajacy przed wojna, zmorem (co to?) i glodem? Kultura arabska moze dac wiele nowego polsce, m.in. nowe smaki kuchenne.
  Braciszek Tuck~Braciszek Tuck

  Jola. Każda twoje wypowiedź jest głupsza od poprzedniej. Zacznij od zakupu słownika ortograficznego. Później użyj resztek fałd mózgowych, żeby coś sobie uświadomić. Ty tego nie wiesz, a ja wiem, bo trzy lata pracowałem w państwach arabskich: tamtejsze nacje mają to do siebie, że nie są skore do pracy i w nowym miejscu będą kultywować swoje zwyczaje. Po agresywnych imigrantach, jakich pokazują nam media, widać, że to nie żadni uchodźcy, tylko żądne łatwego życia na zachodnim socjalu młode byczki. I zadaj sobie takie pytanie: dlaczego oni zniszczyli swoje dowody osobiste? Kto tak robi? Odpowiem ci. Ktoś, kto ma mocno za uszami i chce zyskać nową tożsamość. Po co? Dopowiedz sobie sama. I nie chrzań tu o różnorodności kulturowej, bo oni pozamykają się w swoich gettach; niewiele mają nam do przekazania.
  Rosomak~Rosomak

  Przedstawiciele rządów bogatych krajów ARABSKICH (!!!) odmówili przyjęcia u siebie tych "uchodźców", tłumacząc to obawą przed terroryzmem z ich strony. Starczy to za komentarz. A Jola? Coż, niech spróbuje tych smaków, niech zaprosi ich do siebie, skoro jest taka uczuciowa.

  Zupełnie nie rozumiem waszych uszczypliwosci i konsliwosci. Traktujecie muzułmanuw z pogardą. Na problem (i)migracji nalezy spojżeć bardzie przekrojowo. Mowicie, ze tam sa terrorysci i lenie. A ilu leni i nierobow jest w polskiej spolecznosci? Nie znacie biblijnego przykazania o nosie igielnym i belce? Zacznijcie od siebie naprawiac swiat. Jestem zarzenowana poziomem tych komentów. I prosze mi nie wytykac ortografii - w szkole mialam zwolnienie dysklekcyjne.

 • crab

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2015 14:11 ~crab

  brt2pp~brt2pp

  znowu coś będzie płonęło ... nie oszukujmy się na taką manifę nie pójdą rodziny z dziećmi


  Jak będą prowokatorzy policji lub służb specjalnych na sznureczku Brukseli to tak bedzie

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2015 14:11 ~waw

  brt2pp~brt2pp

  znowu coś będzie płonęło ... nie oszukujmy się na taką manifę nie pójdą rodziny z dziećmi

  Dziwne. Potępiasz, i słusznie, ludzi którzy walczą z homoseksualistami w przestrzeni publicznej, z obcymi w kraju itp.
  A jednocześnie żądasz wpuszczenia do Polski i utrzymywania ich za nasze pieniądze, kilkadziesiąt tysięcy mężczyzn, których religia nakazuje wytępić homoseksualistów, kobiety nie mają wg, nich żadnych praw, Dzieci traktują instrumentalnie a jedynym prawem jest prawo ich religii, więc nie muszą przestrzegać prawa polskiego. Więc jak będą chcieli wyjść na ulicę i rozrabiać to nie będą się przecież pytać o zgodę.

  Przemyślałeś to?

  Na pewno?

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2015 13:55 ~waw

  brt2pp~brt2pp

  znowu coś będzie płonęło ... nie oszukujmy się na taką manifę nie pójdą rodziny z dziećmi

  Do europy, uchodźcy również nie przyjeżdżają z rodzinami i dziećmi.
  Ciekawa analogia, prawda?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »