Informacje

30.06.2011 19:50 startuje konkurs

Wojewoda szuka nowego konserwatora zabytków

SERWISY:

Wojewoda mazowiecki ogłosi konkurs na stanowisko wojewódzkiego konserwatora zabytków. Kandydaci mogą zgłaszać się do 20 lipca. Wśród wymagań, które mają spełniać jest m.in. wiedza w zakresie funkcjonowania administracji publicznej i znajomość przepisów ochrony zabytków.

O tym, że wojewoda ma ogłosić konkurs, pisaliśmy na tvnwarszawa.pl już w czwartek.

- Przepisy nie zobowiązują wojewody do organizowania konkursu, jednak zależy nam, by procedura wyłonienia konserwatora była jak najbardziej przejrzysta - powiedziała Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

Przewodniczącą zespołu oceniającego kandydatów będzie dyrektor Biura Wojewody Mazowieckiego. W skład zespołu wchodzą: przedstawiciel wojewody, przedstawiciele generalnego konserwatora zabytków, przedstawiciel Rady Ochrony Zabytków przy ministrze kultury i przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.

Zespół oceniający zarekomenduje wojewodzie mazowieckiemu dwóch kandydatów, którzy uzyskali najwyższe oceny punktowe. Decyzję o powołaniu konserwatora podejmie wojewoda po uzyskaniu zgody generalnego konserwatora zabytków.

Na razie obowiązki tymczasowego konserwatora pełni Rafał Nadolny, który zastąpił Barbarę Jezierską.

Za parowozownię

Jezierska swoja posadę straciła pod koniec kwietnia tego roku. Została odwołana decyzją wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, ktory uzyskal akceptację wiceministra kultury i jednocześnie generalnego konserwatora zabytków Piotra Żuchowskiego.

Kozłowski zarzucał Jezierskiej m.in. niedopatrzenie, które doprowadziło do zburzenia parowozowni na warszawskiej Pradze oraz brak możliwości dalszej współpracy.

bf/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2011 09:08 ~mala

  Każdy będzie lepszy od Jezierskiej... to była Dyzma. Apeluję do innych, którzy chcieliby ją może gdzieś zatrudnić "Zastanówcie się dobrze, bo ta kobieta nie ma wiedzy, taktu, kultury i na pracy się nie zna... Ona nic nie potrafi oprócz obmawiania ludzi i skłócania"

 • eM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 13:05 ~eM

  do ~pytanie
  jeśli chodzi o ten dworek, o którym myślę (między blokami 4 piętowymi) to on nadal stoi, ale nie widać żeby coś się tam działo.

 • T_WWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 11:27 ~T_WWA

  Mam nadzieję, ze wybiora takiego, któy w końcu zezwoli na rozwalenie straszącego obrzydliwego budynku "w stylu secesyjnym" (jak dla mnie pseudo-zabytkowego) na rondzie ONZ i da zgodę na zbudowanie tam wieżowca.

  Utrzymywanie takich pseudozabytków do czasu aż się rozwalą, zeby dopiero wtedy można było coś tam postawić jest bez sensu (szczególnie w okolicy, gdzie inwestorowi po drugiej stronie ulicy opłąca się rozbierać 90 metrowy Ilmet, żeby postawić coś większego)

 • pytanie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 10:53 ~pytanie

  Tam niedaleko parowozowni stał zabytkowy dworek , też nie wiadomo czemu był niszczony , dewastowany- co się z nim stało?

 • Toms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 10:13 ~Toms

  @ wawa (ale chyba taka co w weekendy jeździ pod Sokołów po słoiki)
  Dlaczego dla takich PO...ów jak ty wszyscy co się nie zgadzają z opinią "jedynej słusznej władzy" (Mao z Ratusza) to "pisiorki"? A ta cała konserwator powinna być pociągnięta do odpowiedzialności za nieudolność w sprawie parowozowni. Odwołanie ze stanowiska to za mało.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 07:14 ~wawa

  Drogie pisiorki umysłowe. Zamiast wypisywać głupoty, sprawdźcie jakie kompetencje miała WKZ a jakie ma SKZ. Akurat Krakowskie Przedmieście i Powiśle, to Konserwator Stołeczny pisomatołku. Teraz gratuluję developerom załatwienia sobie szerokiego dostępu do możliwości wyburzania, bo o to chyba chodziło w decyzji Pana Wojewody?

 • zbizar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 03:03 ~zbizar

  to wielki skandal z ta parowozownia ,Zniszczyc prawdziwy relikt praski ,to wielki starta ,powinni odebrac prawo wlasnosci temu co to zrobil .Powinno sie wlasnie wprowadzic taki wlasnie przepis a nie glupie grzywny czy areszt w zawieszeniu ,To poprosty smieszne >!

 • zbych

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 20:29 ~zbych

  nareszcie. ta pani odpowiada za dewastację i rozbiórkę szergu zabytków. zniszczenia po tej babie porównać można jedynie ze zniszczeniami po powstaniu.

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 20:19 ~Alex

  Za to także, że nie pozwala zabudować parku na Powiślu, postawić pomnika na Krakowskim Przedmieściu itd.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »