Informacje

25.07.2017 18:45 po 19 latach

Wojewoda nie chce Sejmiku
w biurach przy placu Bankowym

SERWISY:

Wojewoda mazowiecki wypowiedział wieloletnie porozumienie i tym samym Sejmik Mazowsza stracił pomieszczenia przy placu Bankowym. Powód? Urząd wojewódzki twierdzi, że potrzebuje więcej miejsca.

W chwili powołania samorządu województwa część urzędników ulokowano na placu Bankowym, gdzie odbywają się też posiedzenia komisji oraz sesje Sejmiku Mazowsza. Biura udostępnił wojewoda mazowiecki. Do teraz. Zdzisław Sipiera (PiS) wypowiedział właśnie umowę urzędnikom podelgającym marszałkowi Adamowi Struzikowi (PSL).

Decyzja "nieuzasadniona"

O sprawie poinformował w wtorek Waldemar Kuliński, sekretarz województwa i dyrektor urzędu marszałkowskiego. - W dniu 20 lipca odwiedził mnie dyrektor generalny wojewódzkiego urzędu mazowieckiego pan Grzegorz Mroczek i wręczył mi wypowiedzenie umowy użyczenia dotyczącą powierzchni, którą samorząd województwa zajmuje na placu Bankowym - powiedział.

Dodał, że obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

- Chcę przypomnieć, że tę powierzchnię samorząd województwa, a konkretnie sejmik województwa mazowieckiego, jego najważniejszy organ kontrolny i stanowiący, zajmuje od stycznia 1999 roku - dodał.

I skomentował: - Ta powierzchnia należy nam się na mocy przepisów ustawy wprowadzającej reformę z 13 października 1998 roku, w związku z tym zachowanie wojewody jest dla mnie niezrozumiałe.

"Korzystniejsza" propozycja

O wyjaśnienie poprosiliśmy wojewodę Zdzisława Sipierę. Jego rzeczniczka Ewa Filipowicz poinformowała, że lokale są potrzebne nowym pracownikom wojewody. Jak dodała, urząd przejął nowe obowiązki dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

"Przygotowanie do realizacji nowych obowiązków obejmuje m.in.: zapewnienie odpowiednich warunków lokalowych dla pracowników. W tym celu niezbędne jest pozyskanie nowej powierzchni biurowej. Urząd wojewódzki nie dysponuje wystarczającą liczbą pomieszczeń i nie ma środków na wynajem nowej powierzchni" - czytamy w oświadczeniu.

Rzeczniczka zwraca też uwagę: - Wypowiedzenie dotyczy pomieszczeń biurowych (wedle naszych informacji pracuje w nich około 20 osób), a nie sali posiedzeń Sejmiku. Deklarujemy, że mogą się one niezmiennie odbywać w sali im. S. Starzyńskiego.

Zapewnia też, że wojewoda zaproponował urzędowi inne pomieszczenia, w budynku trzypiętrowym w Warszawie, należącym do Skarbu Państwa. "Ma on większą powierzchnię niż dotychczas zajmowane pomieszczania. Ponadto Urząd Marszałkowski może przejąć go na własność, tak więc jest to korzystniejsze niż umowa użyczenia, dotycząca powierzchni przy pl. Bankowym" - czytamy w komunikacie.

Ostatnio pisaliśmy też o remoncie dziedzińca:

kz/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • CitiRiders

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2017 22:17 ~CitiRiders

  tadeo~tadeo

  A czy wojewoda nie może przy okazji pozbyć się HGW? Po co mu trzymanie kolejnego, obok księcia mazowieckiego Struzika, układu przypominającego ośmiornicę


  Jak widzisz buduje już swoją ośmiornicę :)

 • Danuta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2017 14:53 ~Danuta

  Wogóle stanowisko marszałka województwa trzeba zklikwidować, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Po co dublować stanowiska? Jak już rządzi wojewoda, to po co jeszcze marszałek? A do tego na pewno potrzebuje biura, jakiejś sekretarki, kierowców i masy papieru. Tu gdzie jest miejsce na oszczędności, to oni nie oszczędzają, a schorowanym emerytom żałują na podwyżki.

 • Maria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2017 11:57 ~Maria

  Co to za nowe stanowiska i obowiązki urzędu " koordynacja zabezpieczenia systemów społecznego"
  Stanowiska wojewody. Pan Sipiera pisowski wojewoda tworzy w zawrotnym tempie i na potęgę nowe stanowiska dla swoich ,, by obywatele się nie kąpieli gdzie ich pieniądze z podatków się podziały,,

 • dziennikarz obywatelski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2017 09:40 ~dziennikar…

  A spytaliście gdzie jest ta "lepsza" powierzchnia?

 • Rooo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 22:30 ~Rooo

  Wiecej miejsca dla Misiewiczow i Sadurskich. Nie dziwne, ze poprzedniemu starczalo miejsca a temu przewalaczowi juz nie.

 • ja Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 21:53 ja Adam

  tadeo~tadeo

  A czy wojewoda nie może przy okazji pozbyć się HGW? Po co mu trzymanie kolejnego, obok księcia mazowieckiego Struzika, układu przypominającego ośmiornicę

  Może.

  Ale jeszcze lepiej jak ten pisowski wojewoda przeniesie się do Płońska. Warszawie on potrzebny jak ślepemu latarka! Generuje koszty i głupotę.

 • darek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 21:27 ~darek

  sejmik szybko znajdzie sobie jakąś nową siedzibę
  dużo ma w stolicy instytucji, więc kopnie którąś i zajmie jej siedzibę

 • tadeo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 20:49 ~tadeo

  A czy wojewoda nie może przy okazji pozbyć się HGW? Po co mu trzymanie kolejnego, obok księcia mazowieckiego Struzika, układu przypominającego ośmiornicę

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »