Informacje

29.07.2017 14:50 Rocznica wybuchu powstania

Wodny tramwaj "Wars" dołączy do Godziny "W"

SERWISY:

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, punktualnie o godzinie 17, hołd powstańcom oddadzą również jednostki pływające po Wiśle. W tym roku do rejsu "Wisła w godzinę W" dołączy również tramwaj wodny Wars.

"Wisła, godzina W" to uroczysty rejs organizowany przez fundację Rok Rzeki Wisły właśnie z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jednym z jego uczestników będzie Wars. Tramwaj wodny odpłynie z przystani przy moście Poniatowskiego o godzinie 16.10 i dołączy do szyku na wysokości mostu kolejowego.

Wieniec i minuta ciszy

Wars będzie miał przed sobą ambitne zadanie poprowadzenia rejsu. O godzinie 17 jednostki dopłyną na Bulwar Flotylli Wiślanej, w miejsce gdzie podczas powstania miał zatonąć statek "Bajka". Tam ofiary Powstania Warszawskiego zostaną uczczone minutą ciszy, a do Wisły wrzucony będzie symboliczny wieniec.

Następnie jednostki biorące udział w uroczystości popłyną w kierunku Cypla Czerniakowskiego. Potem tramwaj Wars ponownie skieruje się do mostu Poniatowskiego, gdzie około godziny 17.40 zakończy kurs.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, bilety na to wydarzenie można kupić w poniedziałek 31 lipca, w godz. 12-16 w siedzibie Żeglugi Stołecznej przy Targowej (ul. Targowa 66, pawilon 17 - w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński) albo u załogi przed rejsem. Ceny biletów pozostają bez zmian: 18 zł - bilet normalny, 9 zł - bilet ulgowy.

Oprócz Warsu, w uroczystym rejsie wezmą udział m.in. Stołeczny  WOPR, Policja Rzeczna, Państwowa Straż Pożarna, OSP Czernidła, Inspektorat Żeglugi Śródlądowej w Warszawie czy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Uroczystości rocznicowe

Obchody 73. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego trwają w stolicy od piątku do niedzieli 6 sierpnia. Jednym z ich elementów był koncert jazzowej wokalistki Moniki Borzym, która w piątek wieczorem wyśpiewała wiersze powstańczej poetki Anny Świrszczyńskiej.

Na nadchodzący tydzień przygotowano także gry miejskie i akcje społeczne na terenie całej Warszawy, spotkania edukacyjne i marsz pamięci, który odbędzie się 5 sierpnia. Upamiętni mieszkańców stolicy, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego. Marsz przejdzie ulicami Woli w kierunku Parku Powstańców Warszawy i zakończy się zapaleniem zniczy.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEGOROCZNYCH OBCHODACH:

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »