Informacje

15.01.2011 10:21 Kilkadziesiąt zgłoszeń do straży pożarnej

Woda zalewa podwórza i garaże

SERWISY:

Skutki opadów deszczu dają się we znaki warszawiakom. Woda wdziera się m.in. do domów i piwnic przy ul. Trombity, zalana jest ulica Radarowa. Straż pożarna odebrała już kilkadziesiąt zgłoszeń.

- Byłem na ulicy Tromibty rano i rzeczywiście to dramat. Woda wdziera się niemal do domów. Na miejscu straż pożarna wypompowuje wodę. Zajmują się tym też szambiarki z firmy, z którą mamy podpisaną umowę. Niestety to teren nieskanalizowany. Potrzebne są inwestycje. W poniedziałek spotkam się z urzędnikami z ratusza i szefem straży pożarnej, żeby porozmawiać o tym, co można byłoby doraźnie zrobić - wyjaśnia burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

O podtopieniach na Ursynowie powiadomił Kontakt24 internauta Sławomir, mieszkaniec jednego z domów przy Trombity. - W okolicy pozalewane są podwórza, działki, zalewane są szamba - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl. Jak zaznacza, sam musi odpompowywać zbierającą się wodę.

Woda wdziera się również do garaży, gromadzi się też na pobliskich terenach. – Dzwoniłem do straży pożarnej. Powiedzieli, że pomoc przyjęli – zaznacza pan Sławomir.

"Zalany dom"

- Ciężka sytuacja jest również przy ul. Miedzianej - przekonuje mieszkaniec budynku numer 8. - Po remoncie dachu woda zalewa nam mieszkania - pisze na Kontakt24 internauta Bogusław.

Nieciekawa jest też sytuacja na ulicy Radarowej u zbiegu z Hynka. - Zalane jest 300 metrów ulicy, w jednym miejscu nawet do półmetra - mówi Mateusz Kalbarczyk, reporter TVN Warszawa. - Jeden samochód utknął już w wodzie - dodaje.

Internauci donoszą, że zalana jest też ul. Bartycka i Mehoffera między torami a Modlińską. Woda dostałą się do przejścia podziemnego przy stacji PKP Włochy, które niedawno było remontowane.

 

Kilkadziesiąt zgłoszeń

Woda uprzykrza życie mieszkańcom w całej Warszawie. - Zgłoszeń jest kilakadziesiąt, interwencje można policzyć na palcach jednej ręki - zaznacza Grzegorz Trzeciak ze straży pożarnej. - Wszystko dlatego, że stan wód gruntowych jest bardzo wysoki, nie ma gdzie wypompowywać wody - dodaje.

 

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Powodzianin z Trombity

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 17:26 ~Powodziani…

  Mieszkaniec sięgacza Trombity 24.

  Sytuacja w rejonie ulic Trombity, Dumki, Sarabandy jest fatalna. Mszczą się błędy władzy od komuny poczynając - na ostatniej kadencji PO kończąc.
  Jest to kilkadziesiąt lat, gdy inwestowano w tzw Ursynów wysoki A NISZCZONO INFRASTRUKTURĘ tzw Zielonego Ursynowa,nie tylko przez brak inwestycji na tym terenie, ale i poprzez bezmyślną- idiotyczną wprost gospodarkę gruntami. Dzielono ziemie bezmyślnie. Dawano zgody na budowanie domów na terenach zalewowych , bez dróg dojazdowych. Dawano zgodę(!,?) na zasypywanie oczek wodnych, rowów melioracyjnych , a nawet kilku hektarów samego Jeziora Zgorzała(!)

  No i było dobrze dopóki Natura nie upomniała się o swoje. Po raz przedostatni w czerwcu 2010. Woda wypełniła wszystkie swoje naturalne zlewiska, a tam gdzie je zasypano ( m.in. mój sięgacz) wylała tuż obok. Ale dużo wyżej(!).Zalała a jakże- wszystkie szamba też - bo przecież mamy dopiero 21 wiek. W Polsce, tej której mieszkam, kanalizacji jeszcze nie znają.
  Wtedy po 3 dniach, Miasto Stołeczne, a następnie Dzielnica Ursynów. pomogły nam. Po powodzi (lipiec 2010) Miasto przeznaczyło na odbudowę Jeziora Zgorzała środki finansowe. Dzielnica nie potrafiła ich wykorzystać - Nie padało!
  Podobno wydano je na ukochane dziecko wszystkich kolejnych władz na KEN,oczywiście. (ul Komisji Edukacji Narodowej), na kolejne kilometry bruków i granitów.
  A my, po kolejnych wylewach w okolicy Bożego Narodzenia poprosiliśmy nowe władze Ursynowa o pomoc. Ku naszemu zaskoczeniu dostaliśmy nie tylko zapewnienia, ale i realną pomoc doraźną i zapewnienia o pomocy długofalowej.
  I za to chciałem tu nowym władzom Ursynowa podziękować i życzyć aby słowa przekuli w czyn.
  Chociaż zadanie mają niezwykle skomplikowane.
  A tak na koniec, trochę o nas samych.

  Bo to niektórzy z nas a - nie krasnoludki budujac domy, "podsypując" sobie działki, byle wyżej od sąsiada , nie budując studzienek odpływowych, wkopując, choć niewskazane, piwnice choć itp itd.
  Gdzie ta wła

 • szramson

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 14:40 ~szramson

  Jeziorko na Gocławiu faktycznie zara się przeleje. Ale luzujta wory. Na Nowaka jest "zapora ziemna" i panowie pompują kanałek wężem strażackim (bardzo mądre, bo wydajność 10 razy mniejsza niż przepływ). Wyżej "zapory" woda nie skoczy

 • strazak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 11:46 ~strazak

  pokazujecie warszawe a zobaczcie co dzieje sie w markach na sadowej

 • trombita

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 11:07 ~trombita

  Na Trąbity dramat z godziny na godzinę jest gorzej, mamy coraz więcej wody, a znowu ma padać. Niestety Urząd nie reaguje. Nikt nie odbiera telefonów, tylko straż. A podobno jeszcze Burmistrz przesunął w budzecie pieniądze ze Zgorzały na budowe domu kultury na Zielonym Ursynowie. Czy ktoś może to potwierdzić?. Przecież to następne lata podtopień.

 • Poznańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 01:57 ~Poznańczyk

  Głosowaliście na HGW to mieszkajcie dalej na nieskanalizowanej ulicy. Od dawna wiadomo,że Warszawa to największa wiocha w RP, bo normalne miasta mają kanalizację od stuleci.

 • sdddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2011 22:12 ~sdddd

  13:26 ~:)
  Trombity to zielony ursynów dla tych co by nie wiedzieli!!!!
  A może ktoś wie jak Piaseczno??? Albatrosów??
  ______________
  na os. Słowicza w Piasecznie nie ma zalań tylko w Zalesiu Dolnym i Górnym kilka domów, osiedla zalewowe w Piasecznie Metropolis, Central Park, Wyspy Luksusu i inne przy Perełce mogą być zalane...współczuć tym osobom co kupili na takich terenach zalewowych...

 • Jola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2011 18:56 ~Jola

  Macie jakie, nowe wieści o naszym Balatonie? Wybieram się jutro z córką na spacer i na pyszną kawę i lody w kafejce nad jeziorkiem, ale z tego co widzę to kafejka w niebezpieczeństwie.

 • w-wa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2011 15:44 ~w-wa

  co do balatonu na GCW. Ja tam sie nie dziwie ze jest taki stan wody w kanałku skoro jest zasypany przez panów pracowników, którzy tam ulice bede budować... jak by ktoś pytał przedłużenie nowaka jeziorańskiego...

 • pływak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2011 14:07 ~pływak

  mieszkam na zelewanych terenach od 20 lat nigdy nie było takich podtopień pomijając 1996 gdzie pół Polski było pod wodą ale ludzie za co płacimy podatki żeby 3 dni na interwencje czekać???? jak nie nagłośni się sprawy w mediach to nikt nie ruszy się z za biurka i nie zobaczy na własne oczy jak sytuacja wygląda a jak przyjadą to stwierdzą że jest ciężko zrobią co sie da i natym się kończy....kochani rządzący.....

 • blokowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2011 13:56 ~blokowiec

  Piękne domki idą na dno...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »