Informacje

15.07.2017 12:44 NAD WISŁĄ Rusza Punkt Wymiany Odpadów

Woda za pustą butelkę, bilety do teatru za odpady

SERWISY:

Butelka wody, bilet do kina lub do teatru - przynieś odpady, a dostaniesz upominek. Nad Wisłą ruszył Punkt Wymiany Odpadów. To kolejny element kampanii Dzielnica Wisła, której w tym roku przyświeca hasło "kultura osobista".

Punty Wymiany Odpadów (PWO) zlokalizowane są na plaży Poniatówka, w sąsiedztwie Strefy Rekreacyjnej Dzielnicy Wisła oraz po drugiej stronie rzeki w okolicy przystanku autobusowego Most Poniatowskiego 06. Jak zapowiada ratusz, punkty działają przez cały sezon w piątki od godz. 16.00 do 24.00,w soboty od 12.00 do 24.00 i niedziele od 12.00 do 22.00.

– Każdy może wymienić tu selektywne odpady recyklingowane, czyli szklane i plastykowe butelki na gadżety – zachęca Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta, Urzędu m.st. Warszawy i dodaje, że odpady te muszą być zebrane nad Wisłą. – Naszym celem jest edukacja, poprzez zachęcenie do sprzątania do sobie na bulwarach czy plażach - mówi.

Bilety do kina, teatru i na rejsy

Nagrody za zebrane odpady są różnorodne i zmieniają się każdego weekendu. Mieszkańcy będą mogli otrzymać między innymi bilety do kina, teatru, a także muzeów. Dodatkowo śmieci będzie można wymienić na bilety na rejsy po Wiśle. Jak przekonuje ratusz, sukcesywnie w sezonie pojawiać się będą również inne niespodzianki np. bio-żelki w kształcie łódek.

– Trwa Rok Rzeki Wisły, ale dbać o stan królowej polskich rzek powinniśmy dbać nie tylko od święta. Po raz kolejny w kampanii Dzielnica Wisła przypominamy użytkownikom nabrzeży, jak ważne w dbaniu o czystość i kondycję rzeki jest ich zachowanie. Nad Wisłą należy po sobie sprzątać, a teraz także warto to robić – przypomina Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

Pełna butelka za pustą

Nowością tego sezonu będzie automat do wymiany pustych plastikowych butelek na wodę niegazowaną. Jeden z automatów do ich wymiany znajduje się w PWO przy moście Poniatowskiego, drugi w Beach Barze Aquatica nieopodal plaży Rusałka/ZOO.

– Sięgamy do nowoczesnych sposobów zbiórki odpadów, przyjaznych i bezpiecznych dla mieszkańców, które znajdą akceptację i spełnią swoją funkcję. Zastosowanie automatów na odpady będzie swoistym pilotażem i pokaże nam, czy jest miejsce w przestrzeni publicznej dla tego typu rozwiązań – podsumowuje Jolanta Krzywiec, dyrektor Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi m.st. Warszawy.

md/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • missyelliott

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 10:11 ~missyelliott

  ja Polak~ja Polak

  Polska to kraj rządzący przez debili.W Szwajcarii takie automaty do butelek są od 20 lat

  Takie dziwaczne mody ze "zgniłego zachodu" są "obce kulturowo" naszej obecnej ukochanej władzy ;] podobnie jak jazda rowerem czy wegetarianizm ;]

 • fray

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 17:04 ~fray

  Od takie ekologiczne "lanie wody".

 • stefan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 14:40 ~stefan

  A ile trzeba przynieść butelek by dostać normalnego prezydenta

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 08:51 ~waw

  A ile trzeba przynieść butelek, by dostać normalnego prezydenta Warszawy?

 • marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 22:49 ~marta

  Na zachodzie znane od wielu lat- dostaje się za plastik jakieś marne grosze ale dla Ziemi rozwiązanie super..Oczywiście najpierw trzeba było od "zachodu" czerpano ruję i porubstwo bo władza na tym najbardziej zarabiała zwłaszcza media..to co było tam dobre to było be...sukinkoty..Ciekawe jak są utylizowane sztuczne cycki..

 • fikol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 22:26 ~fikol

  Kiedyś były grube, plastikowe butelki, w które lano Ptysie, Helleny oraz te inne wielkokoncernowe napoje i każdy odnosił, bo taka butelka kosztowała 1,25 zł o ile dobrze pamiętam, więc 1/4 ceny napoju. A ja jako dzieciak, jak widziałem taką na podwórku, to hyc i szybko do sklepu po zarobek.

 • eloe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 19:58 ~eloe

  chociaż szklana ta butelka wody czy znowu plastik? serio to ja nie rozumiem, dlaczego nie ma zakazu sprzedaży tego cienkiego plastiku, i nikt nie wprowadzi plastików z kaucją.

 • Lcf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 19:19 ~Lcf

  Hmm ja bym się zapytał czemu taki punkt nie stoi w każdym większym sklepie?
  I dlaczego muszę płacić krocie za wywóz segregowanych śmieci, kiedy wcześniej firma odbierała je ode mnie za darmo, ba i nawet worki zostawiała ...
  No jak nie wiadomo o cho chodzi, to chodzi o pieniądze i ich wyciągnięcie z każdej kieszeni ...

 • Cebulaki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 19:00 ~Cebulaki

  Pomysłodawca nie wie, że skończy się jak promocja z Lidlem i tłumy zaczną ze śmieci komunalnych wymieniać na bonusy. Brzeg będzie dalej zasyfiony, a nagrody trafią do Januszy biznesu.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 18:52 ~Nick

  W Pradze taki automat na butelki np po piwie stoi w każdym większym sklepie. Ale u nas to i tak nie zda rezultatu bo większość butelek to bezzwrotne.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »