Informacje

11.10.2018 16:20 sp nr 279 przy cyrklowej

Woda w szkole wreszcie czysta, uczniowie wracają

SERWISY:

Uczniowie podstawówki przy Cyrklowej wracają do szkoły. Zajęcia, odwołane z powodu awarii przyłącza wody i zanieczyszczenia jej bakterią kałową, zostaną wznowione w piątek. Jak zapewnia urząd dzielnicy, do budynku dociera już czysta, zbadana przez sanepid woda.

- W czwartek, 11 października, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 279 poinformowała, że w związku z pozytywnymi wynikami stanu wody, zajęcia dydaktyczne w placówce zostaną wznowione w piątek. Uruchomione zostanie także wydawanie obiadów - przekazał rzecznik południowopraskiego urzędu Andrzej Opala.

Dwie awarie i bakterie w wodzie

Zajęcia dydaktyczne zostały zawieszone 2 października. Jednak problemy z wodą w budynku szkoły rozpoczęły się jeszcze w wakacje, kiedy przeprowadzono remont sieci wodno-kanalizacyjnej. Na przełomie września i października doszło do dwóch awarii. Urzędnicy odkryli też, że woda była zanieczyszczona bakterią kałową.

Początkowo powrót uczniów do budynku planowany był na początek tego tygodnia. W miniony weekend Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonało dla szkoły indywidualne przyłącze do sieci wodno-kanalizacyjnej. Instalacja była gotowa już w poniedziałek, ale zanim została dopuszczona do użytku, sanepid musiał jeszcze sprawdzić stan jakości i czystości wody.

We wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pobrała próbki do badań, dziś ogłosiła, że w wodzie nie ma już bakterii i nadaje się ona do użytku.

Nie było objawów zatruć

O złych warunkach sanitarnych w SP nr 279 poinformowała nas jedna z mam za pośrednictwem Kontaktu 24. Jeszcze zanim doszło do odwołania zajęć, kobieta pisała, że dzieci muszą korzystać z wody w baniakach, przenośnych umywalek i szaletów ustawionych przed szkołą.

>>CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT AWARII <<

Władze dzielnicy zapewniają, że nie dotarły do nich informacje o zatruciach, które mogłaby spowodować bakteria wykryta w wodzie. Dodatkowo dyrekcja szkoły wskazuje, że odwołanie zajęć na blisko dwa tygodnie nie wpłynie na opóźnienie realizacji programu, a nauczyciele zdążą nadrobić zaległości.

kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »