Informacje

03.03.2011 20:33 walka o centrum kultury trwa

Wniosku nadal nie ma
Stracą dom kultury i 6 mln?

SERWISY:

Władze gminy Wiązowna wciąż nie wysłały pisma do urzędu marszałkowskiego z prośbą o przedłużenie terminu budowy centrum kultury. Irytacja marszałka rośnie, bo gmina może stracić wywalczone dofinansowanie. Chodzi o 6 mln zł.

Zgodnie z umową na dofinansowanie, które marszałek województwa Mazowieckiego przeznaczył na budowę centrum kultury, całą kwotę trzeba wykorzystać do końca czerwca 2012 roku.

Przedstawiciele Wiązowny twierdzą, że nie są w stanie dotrzymać narzuconego terminu i chcą aby urząd dał czas do 2013 roku.

Kłopot w tym, że marszałek nie może przedłużyć terminu, dopóki nie otrzyma oficjalnego wniosku w tej sprawie z Urzędu Gminy Wiązowna. A tego wciąż brak.

- Przeprowadziliśmy analizę, która pozwala optymistycznie patrzeć na taką decyzję, ale w tym momencie czekamy na pismo od gminy – twierdzi Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego.

Wójt ma dość występów w telewizji

W urzędzie gminy Wiązowna o komentarz w tej sprawie jest trudno. Radni kolejno odmawiali spotkania z reporterem TVN Warszawa. Natomiast pani wójt najpierw stwierdziła, że ma dość występów w telewizji, a później pod długich namowach zdecydowała się udzielić komentarza.

- Pismo konstruujemy, może skończymy w piątek i wtedy zostanie dostarczone do urzędu – zdradziła Anna Bętkowska, wójt gminy Wiązowna.

Nieoficjalnie wiadomo, że w urzędzie marszałkowskim narasta irytacja opieszałością władz gminy. Gdyby te ostatecznie zrezygnowały z budowy WCK, byłby to pierwszy taki przypadek na Mazowszu. Rodzący kosztowne konsekwencje.

Wtedy gmina musiałaby zwrócić poniesione już koszta, czyli ćwierć miliona złotych przeznaczone na prace projektowe oraz 25 tysięcy złotych odsetek karnych.

Przemysław Wenerski
bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2011 23:51 ~ja

  http://www.wiazowna.pl/files/0/25226/01-2011%20%2859%29%20powiazania_net.pdf
  - wszystkim zainteresowanym (a szczególnie dziennikarzom, którzy zajmują się tym tematem) polecam to wydanie Powiązań, w którym na stronie 10 swoje stanowisko prezentuje dyrekcja GOK oraz Biblioteka a na str. 12 ciekawe fakty i mity dot. WCK opisuje p. Sokołowska. To jest bardzo ciekawa lektura. Zacznijmy w tej sprawie opierać się na faktach a nie emocjach. Może takie podejście do sprawy coś wniesie pozytywnego. Pozdrawiam,

 • jas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2011 11:36 ~jas

  Mało kto wie że Pani B przeznaczyła ten teren na sprzedaż, aby oddłużyć gminę a nie na szkołę. Kto to pisze takie głupoty

 • Andrew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 17:09 ~Andrew

  Bicie piany i nic więcej. Po co się gorączkować ? Widać nie chce zbudować, to nie zbudują i tyle. Nudne to się już robi. Protesty referenda gucio dadzą.

  odnośnie konsultacji :
  W konsultacjach wzięło udział 13,23 % uprawnionych mieszkańców gminy Wiązowna
  Głosów ważnych oddano 1 023 z czego:
  1. Głosów na "TAK": 471
  2. Głosów na "NIE": 542
  3. Głosów "NIE MAM ZDANIA": 10

  Mówiąc, że większość mieszkańców była przeciwna popełnia się kłamstwo. Różnica pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami wyniosła 71 głosów. Należy zwrócić uwagę na frekwencję - 13,23 % uprawnionych. Czyli 86.77 % miała sprawę w nosie. 1023 ludzi oddało głos, 6709 osób nie pofatygowało się na głosowanie.

 • Lokalny partiota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 11:36 ~Lokalny partiota

  Czytam i czytam i nóż w kieszeni mi się otwiera. Gdyby nie ta afera z WCK to bym nie wiedział ,że Pan Supron u Nas na terenie gminy mieszka, bo jakoś wcześniej go nie widziałem na żadnej poważnej gminnej imprezie. Panią Krakowską owszem widuję ale na imprezach gminnych jakoś nie specjalnie się udziela. Zwolennicy w kółko powtarzają (jakby jeszcze ktoś nie wiedział) że dotacja UE na WCK jest przeznaczona tylko na ta inwestycję. Wszyscy już o tym wiemy bo i wiedzieliśmy o tym wcześniej. Chodzi o te 4,5 miliona na które musimy się zadłużyć. Można się zadłużyć na coś bardziej pożytecznego np. szkoła, ośrodek zdrowia itp.Troszkę mnie zaskakuje ta śpiewka o zmianie terminu zakończenia budowy WCK. Na konsultacjach społecznych o tym w ogóle nie było mowy. Tak więc ode mnie dla Pani Wójt i Przewodniczącej Rady Gminy -żółta kartka. To nigdy nie był jakiś argument przeciwników budowy WCK. Został chyba wymyślony tak "ad hoc" pod naciskiem zwolenników WCK( ale to strzał w kolano). Nie dziwię się jednocześnie Pani Bętkowskiej i Sokołowskiej oraz innym przeciwnikom budowy WCK że nie chcą pokazywać się w TV. Mi też nie chce się z Wami gadać!

 • Z Wiązowny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 10:38 ~Z Wiązowny

  Do ~unci
  Kolego/żanko, mieszkam w tej gminie od urodzenia ponad 40 lat temu i widzę, że w zimę od 1990 roku stosowano zasadę MPO (może przyjdzie odwilż), na palcach jednej ręki można wyliczyć inwestycje drogowe do 2007 roku, wybudowano przeskalowaną oczyszczalnię do której prawidłowego działania brakuje odpowiedniej ilości ścieków, dociągnięto do Superunku prąd, wodę oraz gaz za pieniądze gminy do kilku działek kilkaset metrów od najbliższego przyłącza. Rozbudowano budynek urzędu gminy i zatrudniono po kilku urzędników w każdym pokoju, którzy głównie pili kawę.
  Może podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania gminy przed 2007 rokiem i po. Zarzucenie komuś, że jest krzykaczem jest najprostsze, w momencie gdy samemu nie ma się żadnych argumentów.

 • unci

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 07:53 ~unci

  Fiu fiu ale młodzieżówka gminna przyszła. Najważniejsze to zakrzyczeć niekompetencję swoją oraz tatusiów i mam.

 • Z Wiązowny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 07:21 ~Z Wiązowny

  Tak, najważniejsze jest WCK, być może niektórzy nie rozumieją, że pieniądze z tej dotacji są przeznaczone tylko i wyłącznie na WCK, a nie na drogi (które pani wójt miała okazję budować kiedy była sekretarzem gminy) czy szkołę - jak rozumiem dodatkowe 200 tys PLN kary to jest nic dla takiej gminy jak Wiązowna - a być może udałoby się zrobić remont łącznika z obwodnicą przy Jartonie. Mam propozycję, aby mieszkańcy Wiązowny w pierwszym pokoleniu się zameldowali i płacili podatki w Wiązownie. Wtedy zapewne będą pieniądze również na rozbudowę szkoły. W celu przypomnienia: w czasie gdy pani wójt była sekretarzem gminy została ona bardzo mocno zadłużona bez żadnych widocznych inwestycji na terenie gminy, a dotacji z unii nie dostawaliśmy - bo jesteśmy za bogatą gminą (??) (a być może wśród dziesiątków zatrudnionych w gminie urzędników nikt nie potrafił napisać składnego wniosku?), a do Wiązowny kursował kilka razy dziennie PKS... - po co ludzie mają miasto oglądać?

 • CitizenOfWiazowna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 01:14 ~CitizenOfWiazowna

  Tak, tak najważniejsze jest WCK i tylko WCK nic innego. Ale nikt nie komentuje tego, że Pani wójt chciała w tym miejscu wybudować szkołę? O tym się nie mówi. Nie mówi się też o tym, że w obecnym budynku szkoły dzieci z podstawówki i gimnazjaliści upchnięci są jak bydło? Ja już się dowiadywałem, że jak mój syn będzie szedł do szkoły to będzie 10 (słownie: dziesięć) klas pierwszych, ale o tym się nie mówi. Dzieci będą chodziły do szkoły na zmiany mijając po drodze piękne WCK. Jak zwykle pokazuje się tych co najgłośniej krzyczą.

 • Z Kącka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 00:43 ~Z Kącka

  Marszałek zmarszczył nosek - gdzie tu news? Nie było pożywki, trzeba było ogrywać nokię i robić podchody do wójt.Byłem za, jestem przeciw, bo NIE DA SIĘ zatrzeć tego, co robi towarzystwo funeralne, gdy idzie na żywca. Trener rozgrzał zapaśników do fioletu, że radna do radnej z piąchą szła "TERAZ K... JA!". W Wiązownie wieczorem strach wyjść, żeby w ryja nie dostać, bo ciemno i to nie na ulicy z braku lamp, co z ciemnoty we łbach. A w każdym okienku ZONK - dyżurny Suproń, klonujecie go, ma wierszówki czy parcie na szkło? Do kopania rowów, bo zarosły, przykład dać. Słoma w pięty nie drapie? Obejrzeć to jeszcze raz - bezcenne, tylko nie przy dzieciach, bo niezłe "fucki" widać w 8 minucie u inteligenta, co swe myśli na żel wyczesane z kartki czyta, nawet warsztaty was nie zresocjalizują, tylko roboty publiczne http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wiazowna-walczy-o-kulture-quot-juz-sie-z-nas-smieja-quot-,81364.html

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2011 23:56 ~Pawel

  Brawo dla TVN Warszawa! Pokazyliście dobitnie niekompetencję i złą wolę pani Wójt Wiązowny. Sama zarzekała sie razem z panią przewodniczącą Sokołowską (alias Cenzorka), że jeżeli dostaną zgodę na przedłużenie finansowania WCK od Marszałka Mazowsza do 2013 roku zmienią decyzję ws zaniechania kontynuacji budowy Wiązowskiego Centrum Kultury. Tymczasem pani Wójt, pomimo przychylności Marszałka nie złożyła nawet stosownego pisma! To jest szczyt kompromitacji i działanie na szkode gminy. My mieszkańcy gminy Wiązowna będziemy chcieli odwołania Wójta i rady z urzędu w drodze referendum, jeżeli sprawa budowy WCK zostanie zaniechana. To by była katastrofa - w przypadku rezygnacji z projektu gmina traci 6 mln dotacji, marnuje 250tys już włożone w projekt, traci wiarygodność w oczach władz województwa i szanse na kolejne dotacje z UE, których za poprzedniego Wójta było dużo. TVN pomóżnie nam, bo chyba tylko w Was nadzieja!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »