Informacje

09.01.2014 10:43 konflikt o klub w historycznym miejscu

Właściciel klubu go-go: "Zasilamy budżet państwa"

SERWISY:

Właściciel klubu go-go, który otworzył swoją filię na Krakowskim Przedmieściu zabrał głos. Na Kontakt 24 przesłał oświadczenie.

Protestowali duchowni, zbulwersowania nie kryli też kombatanci, a teraz do sprawy odniósł się sam zainteresowany, czyli właściciel klubu go-go.

Pieniądze do budżetu

Prezes zarządu spółki, która ma sieć klubów przekonuje, że na chwilę obecną daje pracę 1171 osobom, a jego firma nadal rozwija się "na arenie polskiej i międzynarodowej".

"Za rok 2013 zasiliła budżet państwa polskiego kwotą ok. 8.000.000 zł w formie podatków i opłat. Cała bez wyjątku nasza konkurencja w branży klubów go-go zatrudnia ludzi na czarno i płaci podatki jedynie od transakcji bezgotówkowych" – oskarża w oświadczeniu wysłanym do mediów prezes Jan Szybawski.

"Sytuacja ta powoduje, że bardzo często nasz personel odchodzi do konkurencji z tego tylko powodu, że ta wypłaca mu nieopodatkowane wynagrodzenie. Jako przedsiębiorców najbardziej boli nas fakt, że państwo polskie od wielu lat nie robi z tym nic, a bulwersuje się naszym z kolei dwudziestym klubem, z którego kolejne duże pieniądze wpływają do jego kasy” – dodaje.

Apel do prezydent

Pytani przez nas mieszkańcy Warszawy są podzieleni w opiniach na temat lokalizacji klubu go-go przy Krakowskim Przedmieściu.

Władze dzielnicy Śródmieście przekonują, że jest to prywatna kamienica i niewiele da się zrobić.

Obecnością klubu tak blisko kościoła św. Anny zniesmaczony jest proboszcz archikatedry warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd: - Jestem bardzo oburzony i zdumiony faktem, że taki klub powstał na Krakowskim Przedmieściu - ocenia.

Sieć tych lokali erotycznych posiada swoją filię również na wrocławskim rynku. O sprawie pisali dziennikarze TVN24 Wrocław. Pojawiały się głosy, że jest to upokarzające dla kobiet, ale większych protestów w sprawie lokalizacji nie było.

ran/mz


Oficjalne oświadczenie w sprawie klubu na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie:

"Spółka będąca właścicielem klubów Cocomo na chwilę obecną daje pracę 1171 osobom i nadal się rozwija na arenie polskiej i międzynarodowej.
Za rok 2013 zasiliła budżet państwa polskiego kwotą ok. 8.000.000 zł w formie podatków i opłat.
Cała bez wyjątku nasza konkurencja w branży klubów go-go zatrudnia ludzi na czarno i płaci podatki jedynie od transakcji bezgotówkowych.
Sytuacja ta powoduje, że bardzo często nasz personel odchodzi do konkurencji z tego tylko powodu, że ta wypłaca mu nieopodatkowane wynagrodzenie.
Jako przedsiębiorców najbardziej boli nas fakt, że państwo polskie od wielu lat nie robi z tym nic, a bulwersuje się naszym z kolei dwudziestym klubem, z którego kolejne duże pieniądze wpływają do jego kasy.

W imieniu
Zarządu Spółki
Prezes
Jan Szybawski"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Krakowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2014 03:04 ~Krakowianin

  Na Krakowskim rynku już od kilku lat funkcjonuja kluby ze Striptizem, których właściciele potrafią zachować umiar i należyta subtelnośc w promowaniu tego typu lokali. Niezwykle przykrym jest fakt ze od czasu pojawienia sie na Krakowskim rynku sieci klubów Cocomo ( które stopniowo zalewają nas niczym swego czasu hipermarkety biedronka) główna uwagę zarówno mieszkańców miasta jak i licznych turystów przyciągają atakujące ich na każdym kroku posiadaczki różowych parasolek. Tak agresywna polityka promocji z pewnością nie przysłuży sie ani miastu, ani samym zainteresowanym. Bohaterska postawa właściciela klubu, który przy pomocy podstępu, oszustwa i manipulacji próbuje usilnie latać dziurę budżetowa rownież nie przynosi pozytywnych rokowań na przyszłość. Coraz głośniejsze afery finansowe i sprawy sadowe zakładane przeciwko spółce z cała pewnością nie przyczynia sie do rozwoju turystycznego miasta oraz jego promocji na arenie międzynarodowej. Do prywatnej refleksji każdego pozostaje pytanie czy większe korzyści przyłożyla by miastu promocja jego zabytków architektury u wartości kulturowej czy tez uczynienie różowej parasoli nowym symbolem dawnej stolicy.

 • larry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2014 19:36 ~larry

  [cytat_1785795]
  Wlasccielem jets czlowiek podjerzany o milionowe przekręty za prowadzenie biura Symultanka.. poczytajcire, sprwadzcie... powinien gnic w wiezieniu!!! Tak sie robi interesy w tym panstwie, gzdie śad, gzdie prokuratura, gdzie sprawiedliwosc?

  właściel bohatersko występował jako ofiara złych prokuratorów w "Państwo w państwie" wtedy dzielny poseł Palikot stawał w jego obronie, może wpadnie do Cocomo i da Jasiowi zarobić

 • Obużona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 17:23 ~Obużona

  Klechy nie płacą żadnych podatków, a państwo jeszcze im dopłaca z budżetu i darmo przekazuje budynki i ziemie. Precz z czarna mafia watykańską.

 • Jamaica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 23:19 ~Jamaica

  Sklepy z dopalaczami też płaciły milionowe podatki a i tak je zamkneli....

 • Były pracownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2014 23:16 ~Były pracownik

  Panie Janie a co z Pana miesięcznymi opóźnieniami w wypłatach dla personelu ? Zatrudniacie 1171 osób na umowach śmieciowych, a przy rezygnacji nie chcecie wypłacać wypracowanych wynagodzeń pracownikom. I to jest główny powód odejścia do konkurencji....

 • kom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2014 08:24 ~kom

  Wlasccielem jets czlowiek podjerzany o milionowe przekręty za prowadzenie biura Symultanka.. poczytajcire, sprwadzcie... powinien gnic w wiezieniu!!! Tak sie robi interesy w tym panstwie, gzdie śad, gzdie prokuratura, gdzie sprawiedliwosc?

 • WOS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 23:25 ~WOS


  Grzegorz~Grzegorz

  Ludzie, dlaczego Amsterdam ma ściągać parę miliony euro dziennie od takich lokali a Warszawa to nie. W Amsterdamie na przeciwko Red light district jest kościół i komu to obchodzi a po drógie tam się zaczyna zabawa od wieczora.
  jar~jar

  Bo Holandia jest krajem DEMOKRATYCZNYM,a Polska jest pod kondominium Watykanu.
  (po drógie)heloooo


  Holandia ma demokracje? Z tego co wiem ustrój jaki tam jest to monarchia parlamentarna...

 • aaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 21:27 ~aaaaa

  zalegalizujmy jeszcze prostytucje, prostytutki beda tez zasilac budzet panstwa.
  aaa zapomnialem - twarde i miekkie narkotyki tez, pedofilie, i kradzieze - np zlodziej jak ukradnie auto za 100 kplz zaplaci 19% podatku od wartosci kradziezy, no chyba ze vatowiec, to jeszcze 23% VAT ,,,


 • rodak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 16:49 ~rodak

  pewnie nie chcą płacić na tacę i stąd ta nagonka <<<-;

 • lubiś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 14:03 ~lubiś

  Żeby było jasne nie mam nic przeciw klubom go-go (mam nadzieję, że zgodnie z GENDER - latają tam również goli chłopcy na rurach). Trudno, żeby właściciele nie płacili podatków jak pracujący na czarno. Niech mają i 60 klubów, ale czy muszą na Krakowskim? Warszawa to nie Nowy Jork, lecz i nie Pcimie Dolne i miejsce można znaleźć niekoniecznie pod kościołem, internatem, szkołą dla dzieci itp. obiektem. Pan reprezentujący spółkę jest rzeczywiście naturszczykiem.
  To nie tylko upadek obyczajów - to upadek mózgowia.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »