Informacje

03.03.2011 16:42 ranking miesięcznika "perspektywy"

Władysław IV najlepszy w stolicy

SERWISY:

VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV zajęło pierwsze miejsce w 20. Rankingu Liceów Warszawskich, opracowanym przez miesięcznik "Perspektywy". W ubiegłym roku szkoła była na czwartym miejscu.

- Różnorodność, możliwość rozwijania przez uczniów wszelkich talentów - tak dyrektor VIII LO im. Władysława IV Grażyna Filipiak opisuje mocne strony swojej szkoły.

Liceum należy do najstarszych szkół średnich stolicy. Jego poprzednikiem było męskie Gimnazjum Praskie powstałe 1885. Zarówno teraz jak i w całej historii szkoły ponad 50 proc. Jego uczniów dojeżdża z okolic Warszawy, co wynika z jego położenia - tuż przy Dworcu Wileńskim.

- Podziwiam naszych uczniów za pasję i determinację. Są wśród nich takie osoby, które dzień w dzień by zdążyć do szkoły wstają o piątej rano, a potem niezależnie od pogody jadą najpierw na rowerze, a potem autobusem, pociągiem - powiedziała Filipiak.

Pokonali Staszica

Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca rankingu - XIV LO im. Stanisława Staszica, a trzecie - LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Na czwartym miejscu znalazło się II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego, a na piątym - XXXIII LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika

Na szóstym miejscu uplasowało się 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy, na siódmym - XXVII LO im. Tadeusza Czackiego, na ósmym - IX LO im. Klementyny Hoffmanowej, na dziewiątym - V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego, na dziesiątym - XV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej.

Przy tworzeniu rankingu brano pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, które uzyskali abiturienci, ich sukcesy w rekrutacji na studia dzienne na dziewięciu największych stołecznych uczelniach oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2017 13:21 ~nick

  Do ~inny były uczeń - pewnie jesteś dzieckiem jednego z tych sadystów łapówkarzy i malujesz rodzince komuchów laurkę

 • inny były uczeń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 09:20 ~inny były uczeń

  Były uczniu, po takiej traumie jaką przeżyłeś w tej szkole (może jej nie skończyłeś?) powinieneś zainwestować w terapię zamiast sączyć jad w 20 lat później. Szkoda życia sobie marnować na pielęgnowanie nienawiści do ludzi, którzy próbowali Cię czegoś nauczyć. Szkoła teraz a szkoła 20 lat temu to dwa różne miejsca. Ale podejrzewam, że 20, 10 lat temu i teraz nikt nie tolerował i nie toleruje leserstwa i bylejakości. Ta szkoła i Ci nauczyciele o których sadyzmie piszesz po prostu nie głaskali Cię po głowie za nic nie robienie.

 • Były uczeń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 22:19 ~Były uczeń

  Byłem po maturze. Cokolwiek wiem, co się tam dzieje. Nazwiskami nie rzucam, gdybym to robił, posty by się tu nie znalazły. Dipol, Meduza to nie nazwiska, jak sądzę... Chyba, że zmienili sobie :)
  Nie gorączkuj się tak, szkoda wieczoru na agresję i niepotrzebne skoki ciśnienia. Jeśli masz inne zdanie - ok, Twoje prawo. Moje prawo natomiast, to prezentować swoje. I zawsze będę to czynił, szczególnie w obliczu perfidnych i obłudnych deklaracji co do wartości prezentowanych przy okazji takich, jak ta... Po prostu jasno mówię: nie są ważne rankingi, bo jak widać można stracić grunt pod nogami (jak mojemu ś.p. koledze), nawet w takiej najwspanialszej szkole... Tudzież trafić na kilka lat do pierdla, gdyż Pan od WF-u wciągnie Cię w swoje niecne gierki. A może przede wszystkim w takiej szkole?...

 • też uczeń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 21:32 ~też uczeń

  Nazwiskami nie rzucasz? Dosyć dokładnie opisałeś, o kogo chodzi. Czym ja sie w życiu kieruję, nie Twoja sprawa. W każdym razie nie pozwalam sobie na anonimowe rzucanie oskarżeń. Kiedy byłeś ostatnio w szkole? W ogóle byłeś po maturze? Cokolwiek wiesz, co sie tam dzieje? Ja akurat tak.

 • Były uczeń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 20:49 ~Były uczeń

  Nazwiskami się tu nie rzuca, myślę, że jesteś tego świadom. W związku z powyższym nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twój post. Co do szkoły teraz, to wiele się nie zmieniło. Budynek ten sam, nauczycieli wielu tych samych i bufonada żałosna podobna :)
  Pozdrawiam Cię wielbiący Dipola i Meduzę człowieku. Tymi samymi metodami, co oni posługujesz się w dzisiejszym, swoim dorosłym życiu, co oni? Zaszczepili Cię łapówkarstwem i lubością w publicznym ośmieszaniu innych? Nie przyznawaj się do tego publicznie lepiej... Bo to trochę wstyd, nie sądzisz?

 • też uczeń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 20:05 ~też uczeń

  Ależ ty, si, zmyślasz! Żaden nauczyciel nie chodził 10 lat temu na żadne popijawy. Takiś mądry?! To rzuć nazwiskiem, a nie opluwasz szkołę i nauczycieli! A ty, były uczniu, nie wspominaj czasów sprzed 100 lat, bo mowa o szkole teraz. A poza tym, jakich niby extra nauczycieli wyrzucono, a jacy "beznadziejni" są do dzisiaj? Może jakieś fakty, a nie pustosłowie. Wspomniana przez ciebie Meduza miała całkiem spore grono fanów, a fizyk, którego zresztą wielu wielbiło, przestał pracować za nowe dyrekcji.

 • si

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 19:30 ~si

  Ja mogę się zgodzić z przedmówcą. Skończyłem tę szkołę 10 lat temu, potem spotykaliśmy się z nauczycielami na popijawach absolwenckich. Historie jakie wyjawiały panie od polskiego, matmy po alkoholu...więzienie, naprawdę zasługują na więzienie.

 • Były uczeń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 14:53 ~Były uczeń

  LEGENDA SZKOŁY!!! Dobre, kolego... Skoro taki wzorzec legendy funkcjonuje w Twoim mózgu, to oznacza najlepiej, jak szkoła Cię ukształtowała. Powodzenia w ocenianiu.
  A odniesie się kolega do mojej wzmianki o samobójstwie naszego kolegi, będącym skutkiem sadystycznego stawiania wyzwań przez rusycystkę? Wg mnie powinna za to siedzieć, znam dokładnie historię, gość był z mojego otoczenia. Jak to ocenisz?
  A o gangu nauczyciela, o którym możesz poczytać na policyjnych stronach nie chcesz zabrać głosu? To się nie liczy? Jaka jest Twoja ocena tego faktu?
  A o fizyku - łapówkarzu, na którego zachowanie przez całe lata patrzyła z pobłażliwością cała dyrekcja i grono pedagogiczne? Ciekaw jestem Twojej oceny.
  Niestety, dobrzy i wartościowi nauczyciele byli ze szkoły usuwani, bo byli niewygodni.
  Takie są fakty, nie ma tu nic z kłamstwa.
  Nie bronię Ci mieć do szkoły sentyment. Rzeczywiście było tam wiele wspaniałych ludzi, do dzisiaj niektórzy też pracują. Mi chodzi tylko o tych, którzy tam znaleźć się nigdy nie powinni, a których legenda (ta zła) w murach Władka krąży do dzisiaj.
  Nie chcę nikogo obrażać, natomiast z premedytacją oznajmię, że część pracujących do dzisiaj tam nauczycieli nigdy na takie miano zasłużyć nie powinni. Nie obrażam, bo na obrażanie trzeba sobie też zasłużyć, a te komunistyczne są dla mnie po prostu pustym zerem.

 • i tyle

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 14:44 ~i tyle

  Władek od lat ma opinię jednego z najlepszych, jak na początku lat 90 zdawało się do liceum, to już wtedy taką opinie miał.

 • inny były uczeń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2011 13:23 ~inny były uczeń

  Ja byłem uczniem 10 lat później i szkołę wspominam świetnie. Nauczycielka geografii (o której pisze przedmówca) to kobieta dzięki której nie jestem ignorantem jeśli chodzi współczesny świat, "Sadystyczna biologiczka" to legenda szkoły dzięki której zdanie na medycynę lub inne kierunki przyrodnicze nie było problemem. Czytając twój wpis były uczniu mam wrażenie jakbyś żył w innym świecie. Czym innym jest stawianie wyzwań a czym innym sadyzm, którego cienia nie zalazłem w zachowaniu ludzi, których opisujesz.

  Masz prawo do swoich opinii, ale nie masz prawa obrażać innych.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »