Informacje

15.03.2016 16:20 Opóźniony remont

Wkrótce otwarcie kontrowersyjnej
antresoli na Centralnym

SERWISY:


Opóźniona modernizacja Dworca Centralnego dobiega końca. Kolejarze oceniają, że cała inwestycja zakończy się w marcu, a już za tydzień gotowa ma być antresola w hali głównej.

Najpierw Polskie Koleje Państwowe zapowiadały, że modernizacja Centralnego zakończyć się pod koniec ubiegłego roku. Później przedstawiciele spółki mówili, że inwestycja "ulegnie niewielkiemu przesunięciu". Tymczasem mamy już marzec, a inwestycja nadal nie jest zakończona.

Dlaczego? O to spytaliśmy przedstawicieli PKP. - Przedłużenie prac wynika z problemów wykonawcy z dotrzymaniem przyjętych wcześniej terminów oraz z konieczności wykonania dodatkowych prac, których nie dało się przewidzieć na etapie planowania inwestycji – informuje tvnwarszawa.pl Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP.

Prace do końca marca

Kolejarze zapewniają, że dobiegają końca prace związane z montażem podwieszanych sufitów w podziemnych galeriach. - Planujemy, że cała inwestycja zakończy się w tym miesiącu – podkreśla Dąbek.

I dodaje, że prace związane z budową antresoli zostały już zakończone. - Planujemy, że zostanie ona udostępniona podróżnym na początku przyszłego tygodnia - zapowiada przedstawicielka PKP.

Kolejarze zapewniają również, że dobiegają końca roboty związane z montażem podwieszanych sufitów w podziemnych galeriach. Planują zakończenie całej inwestycji w tym miesiącu.

Kontrowersyjna antresola

Warto przypomnieć, że chodzi o antresolę, która znajduje się w hali głównej dworca. Jej wpasowanie w to miejsce budzi kontrowersje. W rozmowie z tvnwarszawa.pl varsavianista Jarosław Zieliński mówił o konflikcie pomiędzy architekturą a komercją. Kolejarze odpierali te zarzuty, tłumacząc, że z ocenami trzeba się wstrzymać do zakończenia inwestycji.

Koszt przebudowy Dworca Centralnego wynosi 19,5 mln zł.


ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jacekkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2016 16:44 ~jacekkk

  a tunelu między Śródmieściem a metrem Centrum jak nie było tak nie będzie - kasa poszła na błyskotki i duperszwance...

 • master

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2016 14:59 ~master

  O już widać niektóre szyldy. Będą nowe "pointy, shopy, restauranty itd..." zakompleksiona gównarzeria z Polski B zjechała się do warszawskich korporacji - siedzą od rana do wieczora i obmyślają nowe "taski i targety". Mnie już mdli od tych angielskich nazw. Drodzy rodacy - jeżeli macie wybór, kupujcie w miejscach które mają polskie nazwy i sprzedają produkty, który się nazywają po polsku!

 • donowan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2016 12:16 ~donowan

  Ta inwestycja jest kontrowersyjna nie tylko pod względem architektonicznym, ale również ekonomicznym.

 • Ruttke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2016 12:08 ~Ruttke

  Lampki, diody, podświetlane suficiki, fikuśne betonowe antresolki. Widać co kolejarze i architekci myślą o zwykłych ludziach - że to barany, których niczym dzikich Indian trzeba omamić świecidełkami i szkiełkami. Oj przeliczycie się na tej pogardzie dla ludzi, tak jak już PO się przeliczyła na swoich kalkulacjach. 20 milionów złotych na antresolkę, a jak się jedzie pociągiem to wzdłuż torów taki bajzel i chaszcze, że aż oczy pękają...

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2016 11:56 ~Rafał


  Rafał~Rafał

  ile to pieniędzy już poszło na rewitalizację tego dworca. Teraz 19,5mln, wcześniej prawie 80mln. czyli mamy blisko 100mln.zł. Miasto przeznaczyło by 2x więcej pieniędzy i był by cały NOWY dworzec a nie dalej ten sam brud i syf, nie mówiąc już o braku udogodnień dla niepełnosprawnych
  bob~bob

  podejrzewam, że zrównanie Centralnego z ziemią i postawienie nowego to koszt raczej w okolicach 1mld zł.

  A kto mówi o jego zrównaniu z ziemią?
  Zostawić jego strukturę zewnętrzną a cały środek na nowo zrobić. Może faktycznie trochę większy koszt byłby niż podałem ale przynajmniej był by bardziej funkcjonalny niż jest teraz

 • mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2016 11:49 ~mirek

  sceptyk~sceptyk

  Najwyraźniej kierownictwo PKP rzadko jeździ pociągami (przecież służbowe wozy są o niebo wygodniejsze i punktualniejsze) i zapomniało, że tachanie się z walizkami po sześciokondygnacyjnym dworcu (antresola, poziom 0, poziom korytarzy, poziom łącznika z dworcem Śródmieście i poziom peronów dworca Śródmieście) nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy.


  Największy dworzec w Berlinie ma też kilka poziomów i co najciekawsze, pociągi jeżdżą z najniższego i najwyższego poziomu. Szukanie dziury w całym. Nikt Ci na górę nie każe jeździć.

 • Predator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2016 10:58 ~Predator

  Obcy~Obcy

  Tam jest pyszne Sushi :)

  I najlepsze frytki w McDonaldzie ;-)

 • Polpan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2016 10:51 ~Polpan

  Wpisać DC do Rejestru zabytków !!!!!!!!!!!!!

 • bob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2016 10:46 ~bob

  Rafał~Rafał

  ile to pieniędzy już poszło na rewitalizację tego dworca. Teraz 19,5mln, wcześniej prawie 80mln. czyli mamy blisko 100mln.zł. Miasto przeznaczyło by 2x więcej pieniędzy i był by cały NOWY dworzec a nie dalej ten sam brud i syf, nie mówiąc już o braku udogodnień dla niepełnosprawnych

  podejrzewam, że zrównanie Centralnego z ziemią i postawienie nowego to koszt raczej w okolicach 1mld zł.

 • mm1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2016 09:54 ~mm1

  Przebudowa. ... A przy wejściu na tunel prowadzący do WKD jak leciała woda na głowę tak leci dalej. Nowe drzwi ale dalej stare wiaderka stoją na posadzce.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

Motto, które umieścił na swoim aucie kierowca tego auta wyraźnie nie przyświeca jemu samemu. Samochód postawił na ulicy Dąbrowskiego, a dokładniej - na... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »