Informacje

05.02.2019 20:25 Radziejowice - Paszków

Wkrótce koniec korków na trasie S8. Wiosną oddanie ostatniego odcinka

SERWISY:

Odcinek drogi S8 od Mszczonowa do Janek będzie w całości przejezdny późną wiosną - zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trwają ostatnie prace.

Zgodnie z kontraktem  termin oddania inwestycji to lipiec 2019. Drogowcy rozbudowują obecnie trasę S8 na odcinku między węzłami Radziejowice i Paszków.

- Planujemy oficjalne oddanie drogi latem - powiedział Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA. - Jednak udostępnienie pełnego ciągu głównego w obu kierunkach chcemy zapewnić jak najwcześniej. Wykonawca potrzebuje kilkunastu dni na roboty, a następnie miesiąca na ustabilizowanie się położonej, betonowej nawierzchni, aby puścić ruch - dodał.

Jeśli się to uda, pod koniec kwietnia trasa powinna być już dostępna dla kierowców. Krynicki zastrzega jednak, że do lata będą toczyły się ostatnie prace, więc może wiązać się to z tymczasową organizacją ruchu.

Przypomnijmy, że na początku grudnia drogowcy oddali około 13 kilometrów drogi ekspresowej w okolicy Nadarzyna (odcinek między węzłem Paszków a granicą gminy Żabia Wola).

21,5 kilometra ekspresówki

Jak informowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, powstaje "odcinek drogi ekspresowej o długości około 21,5 kilometra z węzłami drogowymi, obiektami inżynierskimi, miejscami obsługi podróżnych i obwodem utrzymania drogi".

W ramach prac trwa "przebudowa dróg lokalnych w niezbędnym zakresie, budowa dróg dojazdowych dla obsługi terenów przyległych, budowa przejść dla zwierząt". "Ponadto inwestycja obejmuje przebudowę urządzeń towarzyszących z zakresu branż: telekomunikacyjnej, energetycznej, gazowej, sanitarnej" - dodano.

Zaplanowano 12 wiaduktów, trzy mosty, sześć kładek dla pieszych, jedno przejście dla dużych zwierząt oraz przepusty z funkcją przejścia dla zwierząt. Wybudowano także cztery węzły (Żabia Wola, Siestrzeń, Młochów oraz Nadarzyn) oraz cztery Miejsca Obsługi Podróżnych (Krze, Żabia Wola, Przeszkoda, Urzut).

Budowa podzielona jest na dwa zadania.

Firma Strabag ma oficjalnie czas na dokończenie odcinka Radziejowice - Przeszkoda (9,9 km) do lipca. Za wykonanie zadania zainkasuje 306,9 mln złotych. Z kolei termin na ukończenie trasy między Przeszkodą a Paszkowem minie w sierpniu. W umowie z firmą Intercor był on początkowo określony jako wcześniejszy, plany pokrzyżowało jednak odkrycie cmentarza na terenie budowy w Nadarzynie. Prace archeologiczne opóźniły inwestycję o siedem miesięcy. Wykonawca otrzyma za wykonanie zadania 436,65 mln zł.

Zobacz materiał dotyczący otwarcia S8 na odcinku Przeszkoda-Paszków:

kk/PAP/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2019 09:21 ~Tomek

  "Przypomnijmy, że na początku grudnia drogowcy oddali około 13 kilometrów drogi ekspresowej w okolicy Nadarzyna (odcinek między węzłem Paszków a granicą gminy Żabia Wola)." - no oddali. Można jechać. 60 km/godz... To już bocznymi drogami szybciej. Lepiej jechać A2 i z Grodziska na S8 w Radziejowicach wbić.

 • Warszawianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2019 07:04 ~Warszawianin

  Kobyłczanin prawie Warszawiak~Kobyłczanin prawie Warszawiak

  Kiedy otwarcie węzłów Marki, Kobyłka, Wołomin ?


  cos okolo 2026

 • MrX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 17:09 ~MrX

  Główny powód korków to odcinek od Mickiewicza do Słowackiego. Zrobili 2 jezdnie po 3 pasy bez osobnych jezdni dla ruchu lokalnego (tak jak na Trasie Toruńskiej oraz od Prymasa Tysiąclecia do Słowackiego na Trasie AK). W efekcie mamy zwężenie z 5 pasów (2 tranzytowe z mostu, 2 boczne z mostu oraz 1 z Wisłostrady z obu kierunków). Do tego jezdnia północna idzie pod górkę, i w tym miejscu zrobili włączenie z buspasa (autobusy jadą tam ok 40km/h).
  Do tego powinien być skrócony podział na jezdnię tranzytową i boczną o jakieś 100-200m. Byłoby więcej miejsca na przeploty, co jest sporym problemem jadąc w kierunku Białołęki.

  Przypominam, że przed remontem Trasy AK na odcinku od Słowackiego do Mickiewicza były 2 jezdnie po 3 pasy ruchu + buspasy kosztem pasa awaryjnego. Teraz 'niedasię'. Czyli zamiast poszerzyć wąskie gardło - zwęzili je.

 • zorientowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 16:22 ~zorientowany

  Większość z tu piszących nie ma bladego pojęcia, skąd się biorą korki na trasie AK/Grota/Toruńskiej. Stąd, że to nie jest obwodnica, a droga szybkiego ruchu w cetrum miasta. Stąd problem, bo służy i ruchowi obwodowemu, lokalnemu, ale też przejezdnemu. Oczywiście przyczynia się do tego fakt fuszerki węzłowej po obu stronach mostu Grota, ale to już inna bajka. Kolejnym powodem korków jest zbyt duża ilość "szybkich i bezpiecznych" na tej trasie. Dzwony na lewym pasie lub walnięcie w środkowe barierki to codzienność. Bez dodatkowej obwodnicy gdzieś między Łomiankami a NDM nigdy nic się na tej trasie nie polepszy, a co najwyżej pogroszy.

 • Witold

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 16:19 ~Witold

  A do Nadarzyna kiedy będzie można w końcu po ludzku skręcić?

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 15:17 ~ech

  tyuj~tyuj

  świetnie, a most grota dalej zakorkowany codziennie


  Bo z 4 pasów w każdą stronę zrobili 1+2+3... i zatory na rogatkach (zwężenia zarówno po stronie Żerańskiej jak i Bielańskiej).

 • tyuj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 14:01 ~tyuj

  świetnie, a most grota dalej zakorkowany codziennie

 • bbbbb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 12:41 ~bbbbb


  Jar~Jar

  Wjechałem w Książenicach na tą nową drogę w stronę Wawy i jestem załamany jakością nawierzchni - beton jest pofałdowany, buja jak na morzu. Jak tak można...
  Mietek~Mietek

  Jak sie mieszka na wsi, to nie powinno sie marudzic na stan drog. Wracaj na tatowe pole, za pare tygodni zacznie sie orka.

  Raczej On z Warszawy gdzie drogi idealne i cały rok czarne a tu śnieg poprószył czy listek leżał na drodze i wielka tragedia jak źle i nierówno;) hahaha:)

 • kok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 11:50 ~kok

  Jar~Jar

  Wjechałem w Książenicach na tą nową drogę w stronę Wawy i jestem załamany jakością nawierzchni - beton jest pofałdowany, buja jak na morzu. Jak tak można...

  może będą to jeszcze równać... Pamiętam, że ten główny odcinek od Mszczonowa do (prawie) Piotrkowa też był fatalny jak go początkowo oddali. A potem coś z tym zrobili i jest okey.

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 10:54 ~aaa

  StęchłySzczur~StęchłySzczur

  Już się ucieszyłem po nagłówku, że zrobią coś z odcinkiem Marki - Powązkowska... :-/ Przecież już od 6:00 tamtędy się nie da jechać. Teraz w ferie sytuacja ciut lepsza, ale generalnie jest dramat. Przy zamkniętym Bródnie (budowa metra) to chyba przyjdzie jeździć przez Most Północny, a to oznacza nadrabianie nawet 10 km...

  chyba masz na myśli NDM bo północny jest tak samo zapchany jak trasa S8.
  Problem w tym że Warszawie za mało mostów jest, stanowczo za mało.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »