Informacje

17.06.2015 06:35 była komunikacja zastępcza

WKD do Komorowa wahadłowo. "Usterka poważniejsza niż przypuszczaliśmy"

SERWISY:

Awaria sieci trakcyjnej WKD w okolicy przystanku w Michałowicach. Od wtorku do środy rano między Warszawą a Komorowem pociągi kursowały wahadłowo. W kierunku Komorowa uruchomiono specjalne autobusy.

Problemy zaczęły się kilka minut przed godz. 17. - Od kilkunastu minut trwa naprawa awarii, potrwa do ok. 20.30 - powiedział nam we wtorek przed 18 rzecznik Warszawskiej Kolei Dojazdowej Krzysztof Kulesza i dodał.

Przed godz. 21 dowiedzieliśmy się, że utrudnienia potrwają jednak dłużej. - Usterka okazała się poważniejsza niż przypuszczaliśmy. Doszło do obniżenia sieci trakcyjnej. Jeden z torów będzie nieprzejezdny co najmniej do północy - powiedział Kulesza.

O 6.30 w środę dyżurny ruchu poinformował nas, że przed 5.00 usterka została naprawiona. Pociągi kursują zgodnie z rozkładem.

Komunikacja zastępcza

Na czas naprawy ruch pociągów odbywał się wyłącznie po torze w stronę Warszawy z częstotliwością ok. 35-40 minut dla jednego kierunku ruchu. Na trasie Warszawa-Grodzisk Mazowiecki bilety WKD były honorowane także w pociągach Kolei Mazowieckich.

W celu rozładowania ruchu WKD podstawiał także specjalne autobusy. - Wyruszają z przystanku "Dworzec Centralny 06". Pierwszy z nich pojechał o 19.30. Pozostałe jechały co 10-20 minut - tłumaczył Kulesza. W autobusach także honorowane były bilety WKD.

ep/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Marcon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2015 19:23 ~Marcon

  Spokojnie to tylko awaria. Po wakacjach się unormuje.

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2015 09:01 ~kolo

  A po co jeździcie do Warszawy tłok tu robić? Siedzieć na swoim za*upiu w Pruszkowie, gdzie nic nie ma nawet kina ani galerii, a jedynie zniszczone chodniki, śmieci na ulicach i menele. I obskurne bloki na ul. Kopernika - jedyne tak obskurne osiedle bloków w Polsce, bo wszędzie indziej porobili remonty. Dobrze, że już nie mieszkam w tym syfie.

 • wukadkowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2015 00:58 ~wukadkowiec

  na kolei im wyższe stanowisko tym mniej ogarniają rzeczywistość.
  Dla rozładowania tłoku i przyjścia pasażerom z szybką pomocą uruchomiono natychmiastową komunikację zastępczą via Lotnisko Modlin - a dla szybszego poinformowania pasażerów natychmiast wysłano na zamkniętą trasę z megafonami gońców biegle władających suahili... efekt przeszedł oczekiwania kolejarzy - o pasażerach nie wspomnę.

 • wiktor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2015 22:26 ~wiktor

  Panie Kulesza,jak i cała dyrekcja wkd-dziwię się że państwo jeszcze siedzą na tych stołkach tymi swoimi opasłymi czterema literami!To co w ostatnim czasie dzieje się na wkd powinno spowodować totalną zmianę w waszych szeregach!Ignorujecie i macie nas pasażerów za zło konieczne i jestesmy dla was jak przysłowiowy wrzód na d...!Awaria na wkd rozpoczęła sie przed godziną 16.00-doskonale wiem co i jak,gdyż byłem świadkiem jak pociąg rozkraczył się o tej porze w Malichach!Pytam się zatem czy nie było możliwości powiadamiania pasażerów o awarii???Dlaczego megafony na stacjach milczały???Po raz kolejny CISZA!!!gdy coś siędzieje!Co jest do diaska!Córka czekała na pociąg wkd od 18.00 na Sródmieściu i jakakolwiek informacja została nadana dopiero ok.18.30 a skład wyjechał o 19.28!!!Granda!!!Czy my mieszkamy na końcu świata czy w miarę w cywilizowanym kraju?Traktowani jesteśmy przez pana i pańską świtę jak BYDŁO!!!Skandal i granda powtarzam!!!A może to już przygotowywania do remontu?Tak przed czasem...a nóż mniej składów pojedzie=oszczędności dla was!

 • Tekku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2015 22:03 Tekku

  Pasażer~Pasażer

  Dla ścisłości dodam, że awaria nastąpiła wcześniej bo już o 14: 52 nie dojechała kolejka z Warszawy do przystanku w Michałowicach. Widziałem za Tworkami w kierunku Pruszkowa unieruchomiony skład WKD do którego ok. 18:00 podczepiono pojazd techniczny.
  Awarie zdarzają się, ale skandalem można nazwać ogromną bezwładność informacyjną (ponad jedną godzinę) kierownictwa WKD wobec pasażerów . Niech ludzie stoją, a co tam, niech czekają, , a co tam, może nadjedzie kolejka. Przecież nie wiedzą, że dopiero po 2,5 godziny ponownie ruszą składy.  żeby tego było mało to maszyniści nie mogą otwierać drzwi w nowych składach. Każą otwierać je awaryjnie na własną odpowiedzialność. Nie ma żadnych procedur awaryjnych. Skandal i kpina.

 • Pasażerka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2015 22:02 ~Pasażerka

  Dla ścisłości w tej informacji jest mała nieścisłość-> "W celu rozładowania ruchu WKD podstawia także specjalne autobusy. - Wyruszają z przystanku "Dworzec Centralny 06". Pierwszy z nich pojechał o 19.30. Pozostałe jadą co 10-20 minut - tłumaczył Kulesza. W autobusach także honorowane są bilety WKD." -

  od 19:50 nie przyjechał ŻADEN zastępczy autobus w kierunku Komorowa i nie było ŻADNEJ informacji czy będzie jakikolwiek autobus. Standardowo - brak informacji, bo po co.

 • pol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2015 21:57 ~pol

  Co z tego że komunikację zastępczą uruchomiono skoro nikt podróżnych o tym nie informuje. Czekałem na Śródmieściu 50 min i nikt nie poinformował o możliwości skorzystania z kolii mazowieckich czy autobusu zastępczego.

 • Pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2015 20:50 ~Pasażer

  Dla ścisłości dodam, że awaria nastąpiła wcześniej bo już o 14: 52 nie dojechała kolejka z Warszawy do przystanku w Michałowicach. Widziałem za Tworkami w kierunku Pruszkowa unieruchomiony skład WKD do którego ok. 18:00 podczepiono pojazd techniczny.
  Awarie zdarzają się, ale skandalem można nazwać ogromną bezwładność informacyjną (ponad jedną godzinę) kierownictwa WKD wobec pasażerów . Niech ludzie stoją, a co tam, niech czekają, , a co tam, może nadjedzie kolejka. Przecież nie wiedzą, że dopiero po 2,5 godziny ponownie ruszą składy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »