Informacje

27.02.2013 17:24 w modlinie nie wcześniej niż w listopadzie

Wizz Air zostaje na Okęciu i zapowiada więcej lotów

 

Wizz Air co najmniej do końca października nie wróci na lotnisko Modlin. Linia zapowiada za to zwiększenie ilości połączeń i przewiezionych pasażerów – podaje PAP

Tegoroczne plany rozwoju linii przedstawił w środę w Katowicach Daniel de Carvalho, odpowiedzialny za komunikację korporacyjną w grupie Wizz Air. Zapowiedział m.in. przyspieszenie na kwiecień terminu uruchomienia lotów z Warszawy do gruzińskiego Kutaisi.  Różowe samoloty zostaną przynajmniej do końca października na Lotnisku Chopina. Termin ten nie zostanie zmieniony, nawet jeżeli wcześniej lotnisko Modlin będzie już działać. - Liczymy, że wkrótce władze lotniska w Modlinie podadzą konkretną datę wznowienia działalności portu - powiedział w środę PAP de Carvalho.

Komentując sprawy związane z odszkodowaniami, jakich przewoźnik może domagać się od tego nieczynnego obecnie portu, de Carvalho wskazał, że są to sprawy idące w miliony i to wiele milionów, a do tego dochodzą koszty związane z opóźnieniami i zamieszaniem w pierwszym okresie kłopotów portu.

Połączenie z Kutaisi

W tym roku liczba polskich pasażerów wizz Air ma wzrosnąć z ponad 2,8 mln osób w 2012 r. do nawet 4 mln osób. Przewoźnik działa na dziewięciu polskich lotniskach. W Polsce bazuje 13 samolotów tej linii. - W ciągu najbliższych tygodni będziemy wprowadzać w Polsce nowe połączenia - zapowiedział de Carvalho.

Jednym z nowych kierunków jest połączenie do Gruzji. Już wcześniej przewoźnik ogłosił uruchomienie połączenia z Warszawy do gruzińskiego portu Kutaisi. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem tym kierunkiem - jak mówił w środę de Carvalho - termin rozpoczęcia lotów przyspieszono z połowy maja na 24 kwietnia.

PAP, wp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »