Informacje

22.09.2014 18:00 drogowcy zamkneli wjazd na most grota

Wisłostrada zakorkowana.
"Samochody stały od Gwiaździstej"

SERWISY:

Kierowcy wjeżdżający na most Północny utknęli w ogromnym korku. Wisłostrada w kierunku Łomianek stała już od Gwiaździstej. Poniedziałek to pierwszy roboczy dzień bez wjazdu na Trasę AK.

W poniedziałek rano ruch na Wisłostradzie odbywał się bez problemu. Sytuacja diametralnie zmieniła się po południu. Po godzinie 16 korek miał około 1,5 kilometra długości. Z każda minutą stawał się coraz dłuższy. – Samochody stoją już od Gwiaździstej – ostrzega po 17. Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Korkuje się nie tylko prawy pas. – Kierowcy jadą estakadą bielańską i w ostatniej chwili chcą wcisnąć się na pas prowadzący na most. Z tego powodu korkują się wszystkie pasy Wisłostrady – relacjonuje Węgrzynowicz. – Na samym moście i na białołęckich zjazdach nie ma najmniejszych utrudnień – dodaje.

Część kierowców decyduje się zawrócić przy Gwiaździstej. – Wjazd na most grota, od strony Łomianek, jest niemal płynny. Póki co, bardziej opłaca się zawrócić, niż stać w korku – radzi reporter.

Cały rok utrudnień

Zamknięcie łącznicy wynika z przebudowy Trasy AK do parametrów drogi ekspresowej. Estakada zostanie wyburzona i zbudowana od nowa. Jak informuje miasto, prace mają potrwać aż do października 2015 r.

Zamknięty wjazd na most Grota:

wp/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2014 17:35 ~Mirek

  Wysadzenie w powietrze wszystkich mostów raz na zawsze rozwiązałoby problem korków w tym mieście.

 • vvm6f3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2014 14:41 ~vvm6f3

  ~tomek
  Skamieniały
  ~Skamieniały

  czy nie można na łączniku wprowadzającym na most Północny od strony Centrum wytyczyć dwóch pasów ruchu tak jak jest to zorganizowane na zjeździe z tego mostu na Wisłostradę w kierunku Centrum?

  pewnie można, ale obawiam się że nie tu jest pies pogrzebany. Czasami problematyczny jest też zjazd z mostu na Modlińską/Jagiellońską i gdy zlikwiduje się jedno wąskie gardło (wjazd na most) to problem wyjdzie właśnie przy zjeździe.

  Ale to pozwoli na odkorkowanie przejazdu na Łomianki jednocześnie nie wszystkie pojazdy jadą na Modlińską, część skręca w Myśliborską. Nie ma co gdybać. Tu trzeba działać bo dziś korek może sięgać Gwiaździstej.

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2014 13:08 ~tomek

  Skamieniały~Skamieniały

  czy nie można na łączniku wprowadzającym na most Północny od strony Centrum wytyczyć dwóch pasów ruchu tak jak jest to zorganizowane na zjeździe z tego mostu na Wisłostradę w kierunku Centrum?

  pewnie można, ale obawiam się że nie tu jest pies pogrzebany. Czasami problematyczny jest też zjazd z mostu na Modlińską/Jagiellońską i gdy zlikwiduje się jedno wąskie gardło (wjazd na most) to problem wyjdzie właśnie przy zjeździe.

 • Skamieniały

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2014 12:16 ~Skamieniały

  Mam propozycję dla inżyniera ruchu. W związku z zamknięciem wjazdu da most Grota od strony Centrum czy nie można na łączniku wprowadzającym na most Północny od strony Centrum wytyczyć dwóch pasów ruchu tak jak jest to zorganizowane na zjeździe z tego mostu na Wisłostradę w kierunku Centrum? Tam jest wystarczająco szeroko na dwa pasy.

 • szanujmy_się_nawzajem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2014 11:12 ~szanujmy_s…

  mmm~mmm

  Proszę was, nie korkujcie celowo drogi ludziom którzy mieszkają w Łomiankach lub na Młocinach.

  myślę że tu nie ma nic celowego - po prostu każdy chce po prostu do domu jak najszybciej po pracy wrócić. Prośbę można też odwrócić w drugą stronę - kierowcy jadący od Łomianek często przy zjeździe z mostu przecinają ciągłą linię i wjeżdżają na pasy dedykowane dla zjeżdżających z mostu - tu też gorąca prośba o przestrzeganie oznaczeń i - co za tym idzie - przepisów.

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2014 10:44 ~mmm

  Mam prośbę do osób wjeżdżających na most północny z Wisłostrady. Proszę was, nie korkujcie celowo drogi ludziom którzy mieszkają w Łomiankach lub na Młocinach. To nie w porządku korkować cały pas ruchu tylko dlatego żeby się wpychać przed samym wjazdem na most.

 • chetny_pomoc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2014 09:59 ~chetny_pomoc

  Wielka prośba do Redakcji o zajęcie się sprawą u właściwych instytucji.

  Widzę, że komentarzy już kilka takich jest, ale trzeba do skutku:).


  Podobnie jak przy zjeździe z mostu (kierunek Tarchomin->Wisłostrada do Centrum) wyznaczono dwa pasy ruchu, tak samo powinno się wyznaczyć dwa pasy ruchy wjazdowe na most (kierunek Wisłostrada od centrum -> Tarchomin).

  Miejsce jest, łącznica wjazdowa jest wyprofilowana poprawnie, więc przy odpowiednim ograniczeniu (40 czy nawet 30) znacząco wpłynie to na upłynnienie ruchu i rozładowanie zatoru.

  Dodatkowo wpłynie to także na bezpieczeństwo przeprawy po Wisłostradzie. Obecnie "szukający wrażeń" potrafią zablokować środkowy i lewy pas tuż za łukiem drogi, przed którym rozpędzone auta nie mają szans ich zobaczyć.

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2014 09:56 ~tomek

  kierowca~kierowca

  Poza tym jak na wjeździe stoi znak 40 a jadą 20 to nie miejmy pretensji do organizacji ruchu

  i to jest prawdziwy powód, dla którego tam się korkuje. Plus muchy w smole, które nie potrafią się zebrać i robią dziury na 10m. Kierowcy wykorzystujący to wręcz skracają korek, bo najgosza na drodze jest niewykorzystana przestrzeń...

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2014 09:00 ~kierowca

  na wjazd na północny jest bezkolizyjny, a korki robią się przez cwaniaków, którzy wciskają sie tuż przed barierkami powodując, że sznurek wolno posuwających się samochodów musi się zatrzymać. Poza tym jak na wjeździe stoi znak 40 a jadą 20 to nie miejmy pretensji do organizacji ruchu bo te słupki z kolorowymi znaczkami przy drodze nie upiększają okolicy.

 • Pbass

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2014 08:52 ~Pbass

  WuWu~WuWu

  Korki by zniknęły gdyby na mieście północnym zrobić bezkolizyjny wjazd 300metrowy dla korzystających z objazdu. Teraz są na podporządkowanej. Barierkami mozna by wydłużyć pas rozpędowy do 300m kosztem głównej jezdni mostu północnego. To mówiłem ja. Jarząbek


  Przeciez wieżdżający z Wisłostrady nie są na żadnej podporządkowanej drodze.
  Mają swój własny pas, który nigdzie nie jest podporzadkowany. Korek tworzy się dużo wczesniej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »