Informacje

20.09.2011 17:45 70 i 80 km/h

Wisłostradą można już jeździć szybciej

SERWISY:


Na Wisłostradzie pojawiły się nowe znaki ograniczenia prędkości. Pozwalają one kierowcom na szybszą jazdę: 70 lub 80 km/h. Wyjątkiem pozostaje tunel, gdzie nadal obowiązuje 50 km/h.

Zgodnie z zapowiedziami, drogowcy rozprawili się z fikcją, która panowała na Wisłostradzie. Mimo ograniczenia do 50 km/h, trudno było znaleźć kogoś, kto się do niego stosował. Teraz już legalnie można jeździć szybciej. Pierwsze z 70-ką zauważyliśmy na wysokości ulicy Ludnej. 

- Projekt organizacji ruchu jest zatwierdzony. Firma ma czas do 30 września na postawienie nowych znaków drogowych i przeprogramowanie sygnalizacji świetlnej – informuje Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

W tunelu bez zmian

Na odcinku od mostu Północnego do Gdańskiego obowiązuje 80 km/h, a do trasy Siekierkowskiej - 70 km/h. Dalej obowiązuje 50 km/h, ale drogowcy zadeklarowali, że w ciągu kilku lat zmienią skrzyżowania na odcinku do Wilanowa. Umożliwi to podniesienie limitu do 70 km/h.

Ograniczenie prędkości do 50 km/h pozostaje obowiązujące w tunelu Wisłostrady. 

bako/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 12:37 ~Jan

  Policja powinna zwracać za mandaty wystawione do tej pory, i to z odsetkami i przeprosinami.

 • WB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 12:33 ~WB

  Hahaha, przecież w tunelu się nie da zwiększyć prędkości bo tablica na jezdnią została źle zaprojektowana i wyświetlać może tylko 50 :D

 • WI, ale z Białołęki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 11:53 ~WI, ale z…

  @WWA: Ależ na posianie trawnika miasto MUSI zrobić przetarg :). Jeszcze zależy od kwoty, jeśli dobrze pamiętam, ale przetargi UM to standard (ew. konkurs ofert). Inaczej nie dałoby się kontrolować, czy przypadkiem robota nie idzie do "zaprzyjaźnionej" firmy któregoś urzędnika. A tak przynajmniej cień szansy na uczciwość jest. :)

 • Martinus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 11:36 ~Martinus

  Nie rozumiem! Kilka krotnie zauważyłem, że na ulicach dwukierunkowych, wąskich, bez pobocza, droga dziurawa jak ser, tam gdzie ledwo mieszczą się dwa samochody, ograniczenie jest do 70 km/h a tu dwa pasy czasem trzy w jednym kierunku, z pasem zieleni lub barierami odgradzającymi pasy ruchy również jest takie samo ograniczenie do 70-ki. O co tu chodzi???

 • asp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 10:48 ~asp

  @wujek acze
  ale Ty niekumaty jesteś;p W Paryżu sądziesiątki tuneli wzdłuż rzeki. Każdy tunel w tym wypadku w Warszawie też, służy bezkolizyjnemu przemieszczaniu się na skrzyżowaniach. No... ale niektórzy czerepachy tego nie rozumieją.

 • toja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 10:44 ~toja

  Zawsze w takich razach zastanawia mnie jak oni daja sobie radę w Gdańsku - 70 jest praktycznie na każdej ulicy dwujezdniowej, w tym w ścisłej zabudowie, do tego synchronizacja sygnalizacji. I co? I ludzie tyle jadą... Taki powiew Zachodu w Polsce.

 • wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 10:09 ~wwa

  Tyle krzyku, tyle przygotowań, tyle starań o pozwolenia, decyzje sraty taty dzikie węże. postawili 6 znaków zwiększających prędkość i taki wielki problem w tym widzieli przez pare lat. Jeszcze więcej biurokracji to niedlugo żeby trawnik posiać będą musieli przetarg, projekt organizować, rzeczoznawców wzywać i pare milionów przygotowywać na ten wielce trudny cel który przed nimi stoi.. ręce opadają.

 • Wujek Acze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 09:57 ~Wujek Acze

  Ja tam wciąż czekam na most wzdłuż Wisły z ograniczeniem do 40km/h. Tunel nie jest wystarczająco hardkorowy jak na nasze Polskie realia.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 09:43 ~Marian

  Kiedy będzie w końcu buspas na Wisłostradzie - przecież tam też ze dwa autobusy jeżdżą a tyle wolnych pasów się marunje i od razu by skoczyła statysytka to by się HGW mogła pochwalić że ma tyle buspasów co Londyn.

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 09:09 ~podatnik

  Ile kosztowało wcześniejsze spowolnienie ruchu ? Tego nikt nie liczy. Rzecz jasna to grosze dla złodziejskiego gangu, który nazywa się Platformą Obywatelską. Grosze dla Gronkiewicz - Waltz i Tuska bo oni "zarabiają" miliony. Nie ma to jak być prezydentem stolicy i premierem rządu. Można kraść i unikać odpowiedzialności karnej. Co więcej nie wywiązywać się z obietnic.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »