Informacje

17.03.2014 06:17 Wywieziono górę odpadów

Wiosenne sprzątanie na Ursynowie. Hałdy śmieci przy Lesie Kabackim

SERWISY:

Na Ursynowie rozpoczęło się wielkie wiosenne sprzątanie. Na początek oczyszczono ścieżkę do Lasu Kabackiego, a to dopiero początek. Jak zapowiada burmistrz w kwietniu zacznie się również wielkie sadzenie drzew.

Ścieżka do lasu Kabackiego pomiędzy Tesco i stacją postojową metra to było jedno z bardziej zaśmieconych miejsc na Ursynowie. Walały się tam butelki, puszki, plastikowe pudełka.

– Nikt tu nigdy nie sprzątał,  by dojść do lasu trzeba było wymijać hałdy śmieci- mówi Piotr Guział burmistrz Ursynowa.

To nie jest betonowa dżungla

- Na nasze zlecenie firma sprzątająca uporządkowała teren. Zebrano wiele worków śmieci, a to dopiero początek. W kwietniu planujemy kolejne sprzątanie oraz sadzenie drzew. To mit, że Ursynów jest betonowa dzielnicą – przekonuje Guział  i tłumaczy, że właśnie takie drobne sprawy jak zaśmiecone ulice najbardziej drażnią mieszkańców.

- Stworzyliśmy mapę miejsc, które chcemy uporządkować. To nie jest więc tak, że interweniujemy tylko wtedy, gdy mieszkańcy wskażą nam problem. Tak było np. przy ul. Hawajskiej, gdzie oczyściliśmy teren obok szkoły podstawowej, czy przy skrzyżowaniu Belgradzkiej i KEN-u, gdzie ludzie już nie muszą chodzić po błocie, bo powstały chodniki – tłumaczy burmistrz.

Jednocześnie dzielnica na swojej stronie przypomina, że mieszkańcy mogą zgłaszać podobne problemy do urzędu. Można w tym celu skorzystać też z  telefonu interwencyjnego 19115, strony www.warszawa19115.pl oraz poprzez aplikację mobilną "Warszawa 19115"

Na Kabatach był problem ze śmieciami:

lata

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2014 08:23 ~miki

  prościej byłoby postawić kontenery na śmieci w miejscach gdzie ich najwięcej wyrzucają (przy lasach) na pewno będzie taniej i tak wszyscy płacą ryczałt.

 • mondroot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2014 19:32 ~mondroot

  a może by PRZY OKAZJI sprzątnąć śmieci z okolic Jeziorka Czerniakowskiego? podobno jest to REZERWAT...(ha,ha,ha - taki śmiech sarkastyczny...)

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2014 19:14 ~Paweł

  Przecież te śmieci w większości to odpady posegregowane. Ludzie, którzy chcą segregować śmieci po reformie nie mają gdzie ich wyrzucać. Sam mam podobny problem na ul. Hawajskiej. Dzwoniłem do spółdzielni i powiedzieli, że nie będę miał gdzie wyrzucać posegregowanych odpadów jeszcze przez kilka miesięcy. Ot taki kraj :(

 • Apasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2014 15:46 ~Apasz

  Przydałoby się sprzątnąć okolice Jeziorka Czerniakowskiego jak i tereny okolicznych działek. Syf straszny, najgorzej jest na jednej działce gdzie mieszka jakiś koneser śmieci i dosłownie cały teren wygląda jak jedno wielki składowisko odpadów wszelkiego rodzaju. Facet chyba znosi na tą swoją działkę wszystko, na co się napatoczy.

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2014 12:15 ~WAW

  Czy zbieracze odrazu sortują smiecie?? szkło /Papier Plastik/ Czyli podstawowe frakcje plus /inne zmieszane /budowlane

  5 podstawowych frakcji ?? panie Burmistrzu czy Sortujecie??

 • stop_syfiarstwu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2014 11:20 ~stop_syfiarstwu

  słoikzmazowsza~słoikzmazowsza

  A może zacznijmy od siebie a pozniej pouczajmy innych...? Polacy to chyba zaraz po cyganach najwięksi brudasy. Wjedzie do lasu wyrzuci worki ze smieciami, jedzie samochodem wyrzuci puszke po napoju albo papierek po batonie, pali papierosa wyrzyci na trawnik. Wziałbym pałe i takich jełopów napier... Moze wtedy nauczyliby sie co się robi ze śmieciami.


  Moczymorda przechodzi obok kosza i bach! butelkę parę metrów od niego. Chodzi bachor po parku i kubek po jogurcie bach! pod nogi. Zapyziała mamusia czy babcia drze mordę, gdy zwróci się na to uwagę. Idą dalej. Cwaniaczek z domku jednorodzinnego śmieci w worach do auta i bach! do osiedlowych śmietników, niech inni dostają podwyżki opłat. Baba zapala faję, zgniata pudełko i bach! w zaspę śniegu. Spójrzcie, ile śmieci wychodzi na wierzch po roztopach. O lasach i zbiornikach wodnych już nie wpomnę.
  Żyjemy w społeczeństwie, które nie posprząta po psie, "bo się brzydzi", ale zanosić codziennie te kupy do własnego domu na podeszwach butów już się widać nie brzydzi. Żyjemy w społeczeństwie, które szcza po bramach, zrzuca flegmę pod nogi, smarka na chodnik albo w rękę i o budynek wyciera (same autentyczne obserwacje). Petów te imbecyle w ogóle nie traktują, jakby to były śmieci. Należałoby pozbierać większą ilość i zrobić im uświadamiający zrzut na ich terenie.
  Tak, Polacy to brudasy. Ich zainteresowanie otoczeniem kończy się na progu własnego domu. Resztę można zniszczyć, zapluć i zasyfić.

 • Joanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2014 10:12 ~Joanna

  Większość tych śmieci nanieśli tu bezdomni. Oni mi nie przeszkadzali, mieszkali sobie w brzózkach, ale znosili taki ilości smieci, że teraz sprzątający mają co robić. Bywam w tych okolicach co najmniej raz w tygodniu i bardzo się cieszę, że w końcu będzie porządek.

 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2014 09:29 ~wars

  ale syf. Mieszkańcy Ursynowa, i wy mienicie się tą nowoczesną, bogatą, zachodnią elitą miasta?

  Wstyd! U nas w lesie Bródnowskim jest większy porządek.

 • Lucash

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2014 09:21 ~Lucash

  Super pomysł, w końcu ktoś zaczyna sprzątać zalegające śmieci.

 • słoikzmazowsza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2014 08:25 ~słoikzmazowsza

  SloikSloik

  Sprzątanie zacznijcie od Guziała.


  A może zacznijmy od siebie a pozniej pouczajmy innych...? Polacy to chyba zaraz po cyganach najwięksi brudasy. Wjedzie do lasu wyrzuci worki ze smieciami, jedzie samochodem wyrzuci puszke po napoju albo papierek po batonie, pali papierosa wyrzyci na trawnik. Wziałbym pałe i takich jełopów napier... Moze wtedy nauczyliby sie co się robi ze śmieciami.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »