Informacje

30.06.2011 19:18 będzie nowy system

Winda przy Dmowskiego
znów zdewastowana

SERWISY:

W poniedziałek rano, kiedy nagrywaliśmy materiał o dewastacjach podnośników przy przejściach podziemnych, ten przy Rotundzie był czysty i na dodatek działał. To niecodzienna sytuacja w tym miejscu. Urządzenie jest ciągle niszczone. Sprawdziliśmy jego stan w czwartek. Nie mamy dobrych wiadomości.

- Widać, że kabina jest zdewastowana, poza tym zatrzymała się między poziomami - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. Czy to robota wandali, których nie zauważyła krążąca ostatnio wokół wind ochrona, czy regularnie dewastowany mechanizm po prostu stanął?

- Konserwatorzy z Zarządu Dróg Miejskich windę sprawdzą, ale to, że nie działa to dla nich żadna nowość - mówi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. Urządzenia mające służyć wózkowiczom przy rondzie Dmowskiego ciągle się psują. W tym roku naprawiano je ponad 100 razy.

Będą nowe, nowoczesne

Na szczęście ZDM szuka też trwalszego rozwiązania. Jeszcze tego lata drogowcy mają wymienić dewastowane podnośniki przy rodzie Dmowskiego. Ogłosili przetarg na nowe kabiny, które będą nie tylko monitorowane, ale też wyposażone w system, który umożliwi ochronie zwrócenie uwagi osobie, która nie będzie wiedziała, do czego służy winda. Z głośnika polecą nagrane wcześniej komunikaty np. "Pozostaw windę w czystości".

Naprawy wszystkich wind i podnośników w Warszawie pochłonęły już w tym roku ponad 400 tys. zł. Pieniądze właśnie się kończą.

ran/ec//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Widok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 15:00 ~Widok

  Do"obywatel K"-też uważam , że władzy jest to na rękę . To my musimy użerać się z menelstwem i chuligaństwem . Umyka nam tym samym kontrola nad tym co robią ci z Wiejskiej. Trzeba by im pozabierać immunitety i zakazać jeździć samochodem . Zupełnie inną perspektywę by mieli.

 • acomitam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 13:19 ~acomitam

  1. A okamerować to cholerstwo. Teraz kamery montuje się wszedzie, ostatnio nawet widziałem kamery w windzie w bloku na mokotowskim osiedlu, czego to spółdzielnia nie zrobi by nyło bezpieczniej. Kamera nagra wandala, założyć stronę www.wandalizm.waw.pl i puszczać 24h ten cały monitoring w necie by kazdy szary obywatek mogl sobie popatrzeć. I pomysleć, że miasto sobie z tym nie radzi... to dość śmieszne
  2. Z tych wind obecnie korzystają wszyscy, nie tlko matki z dziwćmi w wozkach czy osoby poruszające się o kulach/wózkach (czytaj osoby niepełnosprawne dla których schody to bariera nie do pokonania) ale także osoby w pelni sprawne, mogące wejść/zejść schodami, z tymże się im nie chce (bo jest winda to poco zasuwać schodami). Windy moznaby zamykać na stałe, a uruchamianeby były tylko dla osób do tego uprzywilejowanych np. zamontować czytnik kart magnetycznych przy wejściu, na WKM zakodować klucz do windy i z windy korzysta jedynie osoba która tego naprawdę potrzebuje
  3. Kiedy wreszcie w Warszawie, bedą darmowe toalety publiczne? Teraz za darmo mozna się wypróżnić jedynie w kibelkach w centrach handlowych (w centrum jedynie Złote Tarasy). W kibelkach w metrze opłata to 1zł, w kibelkach na Centralnym, pod rondem Dmowskiego, na Złotej czy Widoku (chyba jedyne toaleta publiczne w centrum) to koszt 2zł, więc się nie dziwie że "niektóry element" tam oddaje swoje potrzeby.

 • obywatel K

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 12:01 ~obywatel K

  świadomość kary nie wystarczy musi być świadomość nieuchronności kary i dotkliwość czyli nie więzienie z darmową michą a tylko i wyłącznie kara finansowa z możliwością zamiany na ciężkie prace fizyczne gdyby okazało się, że delikwent jest bezrobotny... więcej nie trzeba... władza tylko musi chcieć... ale przecież teraz dzięki wandalom służby które naprawiają szkody mają pracę, więc nie oczekiwałbym że coś szybko się zmieni.
  Wszystko zależy od Władzy na Pl. Bankowym oraz Wiejskiej. Póki im to jest na rękę nic się nie zmieni.

 • winda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 11:06 ~winda

  ursus- a kto wymyślił idiotyczne prawo? Władza ustawodawcza. Kto je realizuje .Władza sądownicza. Po co jest nakaz posyłania dzieci do szkół- skoro nic one nie uczą? Tak to prawda , że dzieci coraz częściej się nie wychowuje-ale po co to robić ? Żeby były bite przez kolegów bo są frajerami? To władze miasta pozwalały i świetnie się z tym czuły punkty z dopalaczami-teraz robią wsadzają wszędzie punkty z tanim alkoholem . Co mają robić rodzice zaplątani w rosnące koszty utrzymania ? Pracują. Pętla. A władza się obrazi i nie będzie naprawiać wind.

 • gsdhj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 10:18 ~gsdhj

  Praga... czyli plebs i biedota.

 • xxlatek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 09:52 ~xxlatek

  Było przyzwolenie społeczne na niszczenie wszystkiego co związane było z PRL-em i tak już ludziom pozostało!

 • 1avid

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 09:31 ~1avid

  Ja już wcześniej pisałem,że w windach powinny byc zainstalowane kamery,takie aby nie można było ich szybko zniszczyc

 • bartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 08:49 ~bartek

  Bierzcie przyklad z Londynu, okamerowany jest kazdy kat miasta.!!!
  Naglsniac, pokazywac, pietnowac-CODZIENNIE, a nie, od czasu do czasu.

 • Ann

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 08:36 ~Ann

  A gdzie te kamery? Zamiast narzekać ustawić jakąś kamerę na tą windę i znaleźć wandali, a nie ręce rozkładać.

  A od Pragi proszę się odczepić!

 • .......................

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 08:33 ~..........…

  Podłączyć windę do betoniarki. Jak ktoś zacznie dewastować windę, to drzwi windy się zamkną i beton go zaleje do pasa. Jak go będą rozkuwać, to mu zrobią taką dewastację, że nigdy więcej nie podejdzie do windy. Można też zamontować zbiornik z płynem pobranym od skunksa. Jak go tym winda spryska, to wandal pobije rekord prędkości chińskich pociągów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »