Informacje

16.09.2015 07:40 przetarg na budowę ulicy nowokabackiej

Wilanów i Ursynów czekały latami. Wreszcie dokończą Nowokabacką

SERWISY:

Dobra informacja dla mieszkańców Ursynowa i Wilanowa. Wygląda na to, że dzielnice wreszcie doczekają się wygodnego połączenia drogowego. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej.

Choć Wilanów i Ursynów ze sobą sąsiadują, to kierowcy przemieszczający się pomiędzy tymi dzielnicami tej bliskości nie czują. Albo nadkładają drogi i stoją w korku w Dolinie Służewieckiej, albo muszą korzystać z karkołomnych skrótów. Wygodnego połączenia drogowego brak. Od lat domagają się go i mieszkańcy, i urzędnicy z obu dzielnic. Wydaje się, że w końcu się doczekali.

- Ogłosiliśmy przetarg na budowę ul. Nowokabackiej - pierwszego prawdziwego połączenia drogowego Wilanowa z Ursynowem - ogłosił na facebooku Ludwik Rakowski, burmistrz Wilanowa.

Dwie jezdnie po dwa pasy

Nowokabacka ma połączyć ul. Drewny z ul. Rosnowskiego. Ponad kilometr ulicy znajdzie się na terenie Wilanowa. A 200 metrów na Ursynowie.

Jak pisaliśmy w marcu, na razie istnieje jedynie odcinek Nowokabackiej po stronie Wilanowa. Ulica ma jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Na razie jednak wybudowany fragment prowadzi donikąd. To się jednak zmieni.

- Przetarg dotyczy budowy 500-metrowej nowej arterii na terenie Wilanowa, czyli od ul. 3KUL (nazwa robocza  - red.) do skarpy ursynowskiej. Nad ul. Gąsek ulica Nowokabacka przejdzie niewielkim tunelem - mówi Rakowski.

Ponadto, w ramach inwestycji, wyłoniony wykonawca dobuduje drugą jezdnię do istniejącego 600 metrowego fragmentu ulicy, zrealizowanego przez dewelopera. - W ten sposób na całej długości Nowokabacka będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu - wyjaśnia Rakowski.

 

Ursynów gotowy

Według burmistrza, prace powinny ruszyć w przyszłym roku. Szacowany koszt inwestycji to ponad 22 mln złotych.

Władze Ursynowa zleciły już pracę projektowe dotyczące swojej części Nowokabackiej. -  Mamy zarezerwowane 4,5 mln złotych na realizację tej inwestycji w 2017 roku. Budowa wszystkich odcinków powinna zgrać się w czasie, tak by kierowcy dostali do dyspozycji całą drogę  - mówi Bernadeta Włoch-Nagórny, rzeczniczka Ursynowa.

Potrzebne połączenie

Choć obie dzielnice to administracyjne sąsiadki to komunikacja między nimi woła o pomstę do nieba. Główne połączenie drogowe Ursynowa z Wilanowem to wiecznie zakorkowana Dolina Służewiecka. Mieszkańcy Imielina czy Kabat mogą jeszcze kombinować i próbować korzystać ze skrótu Rosoła, Nowoursynowska, Rzekotki, Podgrzybków, Gąsek którym da się dojechać aż do Przyczółkowej.

Jednak ta alternatywa nie urządza kierowców z Ursynowa Północnego czy Stokłos, bo musieliby tym samym nadkładać nawet kilkanaście kilometrów – dla porównania droga z al. KEN w okolicach metra Ursynów do Świątyni Opatrzności Bożej przez Dolinę to niespełna 6 km drogi. Trasa przez ul. Podgrzybków to prawie 15 km, paradoksalnie jednak czas podróży bywa krótszy.

su/jb/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2017 17:50 ~mieszkaniec

  10.2017- nie ma oddanej ani Nowokabackiej, ani połączenia Ciszewskiego, ani nic w temacie Orszady- porażka, mówimy o stolicy Europejskiej! Na Wawrze brak kanalizacji, Wilanów i Ursynów to ciągle dwa miasta w mieście, co za władze !!

 • Gazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2016 20:11 ~Gazio

  Bez sensu. Cieszewskiego połączony z Osią Królewską Wilanowa aż się prosi i pewnie by taniej wyszło niż tunel pod Płaskowicką.

 • jacekplacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2016 16:51 ~jacekplacek

  Za 5 dni minie rok od tego niusa...

  Kawałek Nowokabackiej kończy się w krzakach i błocie...

 • Niesłojor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 16:30 ~Niesłojor

  Coś mi się wydaje, że największy ból dupy mają słojory, które przyjechały z małych wioch, wynajmują mieszkanka w tej sypialni Warszawy jaką jest ursynó na spółkę z innymi wsiorami i narzekają na wszystko. Taka już ich natura.

 • Natalia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 16:24 ~Natalia

  Ci co narzekają na zwiększony ruch tranzytowy - BZDRURA! Nic się nie zwiększy bo i tak Ci co mają to jeżdzą przez ten kiepski skrót przy lesie. Łatwo narzekać. Pamiętajcie drodzy mieszkańcy Ursynowa, że utrudniony do was dojazd to mniej ludzi i mniej pięniędzy wydanych w waszej dzielnicy. Jeżeli do wyboru jest jechanie w korku na popułudniową kawę na Ursynów vs dojazd do Wilanowa to sami się zastanówcie co ludzie wybiorą. Ja mieszkam niedaleko metra natolin i bardzo się cieszę że w końcu będzie porządne połączenie.

 • Jarek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 15:43 ~Jarek

  Może warto dodać, że to nie jest połączenie Wilanowa z Ursynowem na które czekałem latami... Trzeba jechać na około, nadkładać drogi. Fajnie, że jest, Konstancin na pewno się ucieszy. Ja na pewno nie na takie połączenie czekałem. Dla mnie przedłużenie Ciszewskiego to będzie dopiero "TO".

 • mieszkanka ursynowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 13:00 ~mieszkanka…

  Przecież Ciszewskiego też będą robić. Tylko to połączenie będzie zrobione wcześniej.

 • Irena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 10:40 ~Irena

  Straż miejska będzie miała co robić na Ursynowie z tymi co przyjadą i pozostawią samochody, gdzie popadnie...
  Już teraz nie brakuje WPI parkujących na wysepkach przy skrzyżowaniach!

 • iwu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 00:10 ~iwu

  Trzeba było napisać DOBRA INFORMACJA DLA KONSTANCINA, POWSINA i okolic. Ursynów i Kabaty dostaną ogromny ruch tranzytowy.

 • jolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 00:07 ~jolka

  Będzie więc tranzyt. Szkoda, że nie budują ul. Ciszewskiego !!! Ale była zmiana burmistrza Ursynowa więc jest inna koncepcja.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »