Informacje

04.01.2018 10:42 PRZED 26. FINAŁEM

Wielkie studio i scena koncertowa.
W centrum powstaje miasteczko WOŚP

SERWISY:

Na placu Defilad ruszyła budowa miasteczka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powstaje nowoczesne, multimedialne studio, a niebawem stanie też scena koncertowa. W niedzielę 14 stycznia Orkiestra zagra swój 26. finał.

WIĘCEJ INFORMACJI O TEGOROCZNEJ WOŚP ZNAJDZIESZ POD #WOSPwTVN24

O przygotowaniach do imprezy mówił we "Wstajesz i Wiesz" na antenie TVN24 Radosław Mysłek z fundacji WOŚP. - Wczoraj zaczęliśmy budować kompleks hal namiotowych, gdzie przygotowane będzie bardzo profesjonalne multimedialne studio, z którego transmitowany będzie 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - powiedział.

Plac przejęty przez WOŚP

To przedsięwzięcie na dużą skalę, w którym na razie bierze udział kilkadziesiąt osób. - Teraz trwają prace przy budowie studia, które wymaga największego dopieszczenia. Ale już od jutra zaczynamy budować scenę koncertową i pozostałe elementy infrastruktury. Tak, żeby cały plac Defilad był w pełni zabudowany i przejęty przez WOŚP - przyznał.

Zgodnie z planem, prace potrwają do piątku 12 stycznia. Organizatorzy chcą bowiem, żeby dwa dni przed finałem wszystko było już dopięte na ostatni guzik.

Mysłek, dopytywany, co jest najtrudniejsze w tych infrastrukturalnych przygotowaniach w Warszawie, powiedział, że jest to właśnie wybudowanie studia. - To jest wyzwanie - stwierdził. - Musimy zbudować wszystko na betonowym placu, czyli położyć całą infrastrukturę elektroenergetyczną, sieci telekomunikacyjne, światłowodowe, łącze satelitarne. To wszystko jest potrzebne, żeby transmitować finał z tego miejsca - wyjaśniał gość TVN24.

Zagrają dla noworodków

Nie ukrywał, że pracy jest  bardzo dużo, ale też zapewnił, że efekt pozytywnie zaskoczy zarówno gości studia, jak i widzów śledzących całe wydarzenie w telewizji. Studio ma być bogatsze (w stosunku do ubiegłego roku) w multimedia i nowe technologie.

Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Impreza odbędzie się 14 stycznia i będzie transmitowana w wydaniu specjalnym na antenie TVN24.

kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ryba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2018 10:22 ~ryba

  Tylko taka fundacja jak WOŚP łączy ludzi w słusznej sprawie .Zbiórka do puszek tych grosików daje ogromną górę pieniędzy a wszystko jest bardzo dobrze wydawane... POPIERAM W 100 PROCENTACH TAKIE FUNDACJE bo jak widać WSZYSTKO JEST DOKŁADNIE ROZLICZANE A SPRZĘTY KUPOWANE PO DOKŁADNYM SPRAWDZENIU... SUPER TAK DALEJ A FUNDACJA NIECH ZBIERA PIENIĄDZE DO KOŃCA ŚWIATA BO POTRZEBY SZPITALI SĄ WIELKIE A SPRZĘTY Z SERDUSZKIEM SĄ WIDOCZNE.. A JUREK OWSIAK POWINIEN JUŻ DAWNO OTRZYMAĆ NAGRODĘ NOBLA- TAKI CZŁOWIEK JAK ON ZASŁUGUJE NA NIĄ ... SIEMA JUREK OWSIAK I WOŚP

 • Bajbus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2018 00:40 ~Bajbus

  To co robi p.Owsiak z ekipą to prawdziwa praca, prawdziwych patriotów.To wszystko trzeba tak zorganizować żeby zebrać porządne fundusze, włożyć mnóstwo sił,środków pomimo tylu nagonek i krytyki..WOŚP potrafi zmotywować rzesze ludzi do składki..te pieniądze nie idą na marne!!!..nie tak jak nasze podatki które są trwonione i nie można normalnie korzystać ze służby zdrowia,a posłowie nabijają sobie kieszenie.Krytykanci i przeciwnicy spójrzcie prawdzie w oczy.Akcje WOŚP łączą ludzi w pięknej sprawie- pomocy potrzebującym, państwo tego nie zapewnia!!!

 • ANNA S

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2018 21:33 ~ANNA S

  Po co komentować lepiej dać na tace żeby rydzyk miał na ubogie życie i inni księża. MyslĘ że działalność Owsiaka pomogła milionom ludzi i będzie jeszcze służyć przez kolejne lata.Niech oni zarabiają ile chcą nikt z nas nie zbiednieje a fundacja nawet jak się bogaci to również pomaga i niech tak zostanie.POPIERAM AKCJE I ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W TĄ AKCJĘ

 • rozrzutny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 11:27 ~rozrzutny

  Ja przez 26 lat dałem na ten cyrk 2 zł.

 • makaron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 06:59 ~makaron

  mam nadzieję, że nie będą straszyć zwierząt swoimi światełkami do nieba

 • prezes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2018 23:09 ~prezes

  Ile zarabia Owsiak? A to zależy ile sobie, jako prezes Złotego Melona wypłaci za pełnienie funkcji dyrektora graficznego. Raz 12 800 raz 17 543 zł, ale zawsze sobie może wyrównać, podpisując sam ze sobą umowę o dzieło na 30 tysięcy.

 • marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2018 20:12 ~marta

  A kto za to wszystko zapłaci ? Urzędnicy warszawscy nie dbają o swoich mieszkańców w b. wielu sprawach...podatki ściągają kosztem życia i zdrowia mieszkańca..a Owsiak ile zapłacił ?

 • pan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2018 20:02 ~pan

  Warszawiak~Warszawiak

  wartośc samej pracy przy budowie tych scen zakładając ze będzie to stawiane przez 10 dni to jest ok 210tyś zł plus rozbiórka zwykle ..szybciej sie odbywa ale też kilkanaście tyś transport tego wszystkiego to też koszt I jeszcze "Plac przejęty przez WOŚP" czyli kto za to zapłacił ???

  Pani płaci, Pan płaci.

 • rozrzutny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2018 19:14 ~rozrzutny

  Przez te 26 lat dałem na ten cyrk 2 zł na samym początku, bo nie mogłem opędzić się od natrętów z puszką. Nie zamierzam nic dawać na żadną fundację, która ma lansujących się prezesów i całą z tym związaną otoczkę.

 • Braciszek Tuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2018 18:49 ~Braciszek Tuck

  Warszawiak~Warszawiak

  Caritas zbiera dużó więcej kasy przy dużo niższych nakładach na reklame i co ważne dużo niższych kosztach własnych :)


  Caritas jakoś nie może pochwalić się chociażby 1/100 kwoty, jaką zbiera Orkiestra. Nie działa także za bóg zapłać. Zalecam powrót do rzeczywistości.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »