Informacje

09.11.2013 09:11 Ruszył remont mostu Grota

Wielki korek na Trasie AK. "Sytuacja jest bezsensowna"

SERWISY:


W piątek wieczorem miała zostać wyłączona północna jezdnia mostu Grota-Roweckiego, a ruch przełożony na przeciwległą jezdnię. Tak się jednak nie stało, bo zmiany w organizacji ruchu wprowadzane są stopniowo. Mimo to, w sobotę kierowcy jadący w stronę Marek utknęli w ogromnym korku.

- Rano na Trasie AK utworzył się gigantyczny korek w stronę Marek. Ruch w stronę Żoliborza nie został przełożony na przeciwległą stronę mostu, tak jak planowano – relacjonował po godz.8 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Jezdnią w stronę Żoliborza ruch odbywał się tak jak dotychczas. Tymczasem kierowcom jadącym w stronę Marek zostały zabrane (zgodnie z planem) dwa pasy ruchu. - Sytuacja jest bezsensowna, ponieważ ludzie jadący w stronę Marek stoją w korku obok pustych pasów ruch, którymi miał się odbywać ruch w kierunku Żoliborza - zauważył Marcinczak.

Sytuację pogorszyła jeszcze awaria autobusu. - Pomiędzy ul. Broniewskiego a węzłem Wisłostrady popsuł się autobus. To musiało zdecydowanie utrudnić ruch aut w stronę Marek - tłumaczyła Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

"To potrwa około 24 godzin"

Według wcześniejszych informacji drogowcy mieli wyłączyć odcinek mostu Grota od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej w stronę Żoliborza już w piątek po godz. 22. Teraz urzędnicy tłumaczą, że zmiany są wprowadzane sukcesywnie.

- Tak duża zmiana organizacji ruchu nie może być wprowadzona "od ręki". To musi potrwać około 24 godzin. Trwa budowa bariery oddzielającej pasy ruchu na południowej jezdni mostu Grota w stronę Marek. Robotnicy tam pracują, dlatego auta nie mogą pojechać w stronę Żoliborza wyłączonymi pasami - tłumaczył po godz. 10 Krzysztof Kunert z biura prasowego ratusza.

Mimo obowiązującego od piątku zakaz ruchu pojazdów ważących ponad 16 ton w godziny 6.00 do 22.00 na moście Grota pojawiają się samochody ciężarowe.

Estakady otwarte

Wyłączone z ruchu miały być również estakady na prawym i lewym brzegu Wisły. Tutaj też zapowiadany scenariusz na razie się nie został wdrożony.

- Przejezdny jest ślimak wjazdowy z ul. Modlińskiej, jadąc od strony Tarchomina, na trasę w kierunku Marek - informował reporter tvnwarszawa.pl i dodał, że tak samo jest na lewym brzegu Wisły.

Cały czas otwarte są także estakady zjazdowe z mostu Grota-Roweckiego na Wisłostradę w kierunku Mokotowa i zjazd z Trasy AK (od strony Żoliborza) w kierunku Gdańska.

Do godz. 14 w sobotę sytuacja nie zmieniła się.

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu,  przebudowane zostaną jezdnie zbierająco-rozprowadzające, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest  na październik 2015 roku.


lata/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sfa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 12:56 ~sfa

  Jeżeli nie będzie wdrożenia pomysłu "TIRy na tory", to cały tranzyt musi przebić się przez Warszawę po ukończeniu S8 czy S2, obecna pseudoobwodnica DK 50 to obciach

 • p3r62e

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 08:36 ~p3r62e

  Precz z bandą POpaprańców !!!!!!!!!!!!

 • Antypis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2013 08:15 ~Antypis

  Precz z PiS-em !!!!!

 • wolak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 21:48 ~wolak

  Powinno być jeszcze taniej, taniutko....
  Prognozuję cztery lata!

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 20:55 ~obserwator


  Time BanditTime Bandit

  na te bzdurne zakazy i wypowiedzi jest tylko jedna rada : bojkot warszawki przez wszystkich przewoźników, dostarczajcie sobie wszystko torami od paliwa, przez mrożonki, wędliny, napoje na materiałach budowlanych kończąc....oj przydała by się taka lekcja
  Mrożonki i wędliny~Mrożonki i wędliny

  Przede wszystkim nie Warszawki. Moje miasto nazywa si e Warszawa. A poza tym, co ci Warszawa zawiniła ? Czy to mieszkańcy organizują ruch na tych kretyńskich remontowanych drogach ? Pouczać nas chcesz o czymś ? Swoją babcię pouczaj.

  Poza tym koleżko są inne drogi dojazdowe, nie zamkneli całej Warszawy. To że Tobie lepiej jest pchać się AK to już Twój problem, pewnie i tak nie masz tu dostaw tylko przejeżdząsz jak Twoi lokedzy ze wschodu i podobnie jak oni masz w d... znaki drogowe. Ciekawe tylko na kórej strzelnicy wygałej prawko pseudo "zawodowcu".

 • Wow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 20:26 ~Wow

  mmm~mmm

  Widzę ze wiekszosc ma mgliste pojęcie o zakazach w Warszawie. Tranzyt jest zabroniony od kilku lat,dodatkowo

  Trasa S8 i AK jest zabroniony? A to nius :D

 • Micha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 20:25 ~Micha

  tuleya~tuleya  Chodzi o ruch tranzytowy- który stanowi 90%. Dla dostawców na terenie miasta wydawane są przepustki C16

  Są firmy na Targówku Przemysłowym, wzdłuz Modlińskiej, czy Jagiellońskiej,z ktorych tzreba wywieźć towar za granicę, albo dowieźć z tej zagranicy komponenty do prdulcji i nie koniecznie robia to przewoźnicy z Warszawy,nawet nie polskie auto bo spedycyjnie mozesz podsatwic co akurat masz wolnego w danym regionie, a nie kazdy będzie mial C16. Niestety producent towaru do przewozu nie moze się starac o takie zezwolenia, musi przewoźnik a to bez sensu czasami z powodów jak wyżej. Firmy, płacące podatki m.in. do budżetu Warszawy i wytwarzające konkretne PKB, mają nielada klopot. Bo mają podpisane kontrakty z odbiorcami zagranicznymi, na konkretne dostawy za konkretne cenę i na konkretne terminy a tu się okazuje, że moga sie nie wywiązac, bo nie ma jak tego wywieźć, żeby dotarło na czas, a produkcji nie sa w stanie jakoś przyspieszyc bez zwiększenia kosztow wlasnych, poza tym dłuższy "czas pracy TIR-a" to też więszke koszty, ktorych oni nie pokryją.. TIR nawet jadąc tranzytem placi za ten przejazd , Ty w osoboce nie To jest gospodarka o ktorą w Europie sie dba, u nas to Kowlaski w swoim autku musi miec przejazd.
  Ktos tu płakal, ze widzi LT na pasie środkowym na Grota.
  Najwiećej na S8 na środkowym pasie to ja widze osobówki z legionowa, NDM, ale i te z Warszawy, polskie dymiące wywrotki, czy tzw beczki, ktore są wyprzedzane pzrez tych litwinów jadących pasem prawym.
  Jeżdze osbówka, żeby nie było

 • jax

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 19:57 ~jax

  mistrz_prostejmistrz_prostej

  Czy jakaś służba pilnuje zakazu ruchu dla zawalidróg w postaci tirów? :/
  kama~kama

  dla twojej wiadomości - po to zostały wyznaczone miejsca do kontroli, dziś rano widziałam już po drodze jedną
  a kwestia tych zawalidróg, jak to piszesz, ciekawe kto i jakim sposobem dostarczy produkty i artykuły do sklepów, które wszyscy tak chętnie kupujemy
  mistrz_prostejmistrz_prostej


  Do Twojej Żabki towar dowożą tiry czy raczej ciężarówki tak do 5, 7 ton? W ogóle wiesz o czym piszę? :>
  n3t5kyn3t5ky

  Ale nie tylko Żabki są w Warszawie.
  MotocyklistaVFR~MotocyklistaVFR

  Miszczu... zeby samochody 3,5, 5 czy tam 7t mogly wozic taki towar po warszawie to pierw musza je przewiezc na magazyny tiry majace po 30 ton.

  A słyszałeś o terminalach poza miastami? w Europie widziałem takie już w latach 70-tych, najwyższy czas, żeby powstały i u nas!

 • aalla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 19:46 ~aalla

  benA~benA

  Metrostaw nie ma projektu przebudowy mostu, a go zamyka. do 15 listopada powinien mieć zatwierdzony projekt mostu (120 dni od podpisania umowy). Przedstawili projekt spężenia, ale jest on niezgodny z PFU, brak mu np. dodatkowych dźwigarów. Czemu GDDKiA pozawala paraliżować miasto, bez projektu? Czemu Pan Witecki udaje, że nic się nie stało? Czy po 15.11 wyrzuci Metrostaw z budowy? czy Czesi mogą drwić sobie z Polski?  CZESI ZĄDZĄ

 • Waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 19:18 ~Waw


  Time BanditTime Bandit

  na te bzdurne zakazy i wypowiedzi jest tylko jedna rada : bojkot warszawki przez wszystkich przewoźników, dostarczajcie sobie wszystko torami od paliwa, przez mrożonki, wędliny, napoje na materiałach budowlanych kończąc....oj przydała by się taka lekcja
  Mrożonki i wędliny~Mrożonki i wędliny

  Przede wszystkim nie Warszawki. Moje miasto nazywa si e Warszawa. A poza tym, co ci Warszawa zawiniła ? Czy to mieszkańcy organizują ruch na tych kretyńskich remontowanych drogach ? Pouczać nas chcesz o czymś ? Swoją babcię pouczaj.

  Zastanów się czy w normalnym kraju Autostrada idzie przez środek miasta pod przykrywką drogi klasy S. A jak Ci się Warszawa nie podoba to nie przyjeżdżaj to wolny kraj.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »