Informacje

22.07.2011 06:27 albo kibice, albo metro

Wielka dziura przywita
120 tysięcy kibiców?

SERWISY:

Władze miasta chcą w czasie Euro 2012 upchnąć nawet 120 tysięcy kibiców na placu Defilad. Problem w tym, że właśnie wtedy przed Pałacem Kultury i Nauki budowniczowie II linii metra chcą wykopać wielką dziurę. - Lepiej, żeby jej tam nie było - przyznają urzędnicy.

Z poglądowej mapki zamieszonej na stronie ratusza wynika, że od strony ul. Marszałkowskiej znajdą się m.in. strefa VIP, gastronomia, trybuny. Zaplanowano je dokładnie tam, gdzie w czerwcu ma być... plac budowy.

- To nie jest ostateczna wersja tego, jak będzie wyglądała strefa. Trwają ostatnie ustalenia nad jej ostatecznym kształtem - zapewnia Marta Brzegowa z biura prasowego. - Żadnej kolizji nie ma - zapewnia.

Lepiej, żeby tej dziury nie było

Jednak gołym okiem widać, że problem jednak jest. Właśnie na placu Defilad znajduje się zaplecze budowy i tymczasowe biura, w których pracują projektanci. W przyszłym roku jedna z tarcz TBM, która ma wydrążyć tunel łączący I i II linię, ma przekopać się właśnie pod placem i miała być wyciągnięta przez szyb wydobywczy umieszczony tuż obok zaplecza budowy. Sam szyb, to dziura w ziemi o rozmiarach 17 na 25 metrów.- Trwają negocjacje z metrem. Z naszego punktu widzenia lepiej, żeby tego wykopu tam w czasie mistrzostw nie było. Ale nic więcej nie mogę powiedzieć, bo ostatecznych ustaleń jeszcze nie ma - mówi Jolanta Krzywiec z miejskiego sekretariatu ds. Euro 2012.

Spowolnienie prac?

Po ratuszu krążą różne pomysły na rozwiązanie problemu. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal tvnwarszawa.pl, jeden z pomysłów polega na tym, by strefę kibica częściowo umieścić na platformach nad placem budowy (co byłoby niezgodne z prawem budowlanym).

Inny wariant, to zmiana harmonogramu budowy tak, by faktycznie szyb zbudować w późniejszym terminie. To mogłoby jednak oznaczać spore opóźnienie przy oddawaniu centralnego odcinka. Co na to wykonawca?

- Mamy pewne obawy związane z organizacją Euro 2012 w Warszawie, ponieważ organizacja turnieju może wymusić ograniczenia w prowadzeniu robót - przyznaje Mateusz Witczyński, rzecznik spółki AGP, wykonawcy budowy centralnego odcinka II linii metra. Jak podkreśla, żadne wiążące decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Czas goni

Czasu jest jednak niewiele. We wrześniu Warszawę odwiedzi delegacja UEFA i do tego czasu spółka PL 2012 ma czas na dopięcie szczegółów, związanych ze strefami kibica we wszystkich miastach, w których rozgrywane będą mecze.  

Maciej Czerski

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • holy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 22:52 ~holy

  symboliczny poklon europy w strone rosji, w koncu palac kutury to rosyjski wymysl. Dziekujemy HGW

 • acomitam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 22:24 ~acomitam

  a gdyby tak rozłożyć ten cały tłum ludzi w kilku punktach i zamiast jednej 150 tys imprezy zrobic powiedzmy ze 3 5o tysieczne - jest pl. konstytucji, jest pl. piłsudzkiego, pl. powstańców warszawy, są pola mokotowskie itp. itd. można by wymieniac i wymieniac, nad mniejszym tłumem łatwiej jest zapanować i rozwieźć towarzystwo po imprezie. Jak ma być wykop to albo nie kpać tej dziury, albo rozlokowac imprezę w innym miejscu. Pomysłowośc urzędasów jest ograniczona, ale internautów już nie

 • lukasik147

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 21:44 ~lukasik147

  Metro i tak już ma ponad rok opóźnienia tylko przed wyborami nikt tego nie powie, a teraz to najlepiej zwalić na EURO.

  Nie ma szans na zakończenie budowy w terminie.

 • wmraf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 21:06 ~wmraf

  Metro jest ważniejsze! Strefy kibica można zmniejszyć, przesunąć na inny plac lub zrobić cokolwiek innego.

 • Romeo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 16:58 ~Romeo

  Wielką dziure to ma moja żona.
  aaaaby szukam nowej kobiety....

 • podróżniczka warszawska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 16:53 ~podróżni…

  Czy tylko jeden plac jest w Warszawie ?
  Róbcie to metro !!!!! Plac Zamkowy, Plac Konstytucji, Plac Piłsudskiego. Wszyscy sie pomieszczą. Nie dajmy sie zwariować. Metro jest najpotrzebniejsze.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 15:34 ~warszawiak

  Czy tej za*ranej strefy kibica nie można przenieść np. na plac Konstytucji, lub Piłsudskiego? Przez urzędasów metro nigdy nie powstanie!

 • dziwny jakiś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 14:26 ~dziwny jakiś

  Kiedy stało się jasne że druga linia metra przed Euro nie powstanie należało odłożyć jej rozpoczęcie na po Euro a nie rozgrzebywać i zamykać centralne ulice miasta w czasie trwania imprezy.

 • Hater_Gonna_Hate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 13:59 Hater_Gonna_Hate

  Zamiast kopać wylać asfalt i puścić buspasy. Będzie taniej, bezpieczniej i bez problematycznych wykopów.

 • garg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 13:57 ~garg

  Pani Gronkiewicz-Waltz jest bankowcem więc zna się tylko na kasiorze, przede wszystkim swojej. Wykonawcy metra za spowodowanie spowolnienia prac trzeba będzie zapłacić ale nie z Jej i urzędników magistratu pieniędzy więc mają to wszystko gdzieś... Proponuję pamiętać przy urnie wyborczej, że Pani Prezydent jest Vice-przewodniczącą PO...Wybory tuż, tuż!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »