Informacje

27.06.2013 08:22 warszawa@tvn.pl

Wielka dziura na budowie S2.
Samochód dachował w rowie

SERWISY:

Kierowcy narzekają na źle zabezpieczoną budowę drogi ekspresowej S2 przy Al. Jerozolimskich. We wtorek w rowie dachował tam samochód. - W tym miejscu istnieje ograniczenie prędkości, a krawędź jezdni zabezpieczona jest barierami - odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na zabezpieczenie budowy zwrócił nam uwagę jeden z kierowców. - Stojąc na światłach widziałem auto w rowie - napisał na warszawa@tvn.pl Jarosław i wysłał zdjęcie.

Auto wylądowało w rowie w okolicach skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Spisaka we wtorek rano. - Tak zabezpieczona jest budowa po obu stronach Al. Jerozolimskich. Jest tam naprawdę bardzo niebezpiecznie, a w nocy może dojść do poważnej tragedii – ostrzega nasz czytelnik.

Ograniczenie i barierki

O zdarzeniu wie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która nadzoruje inwestycję w tym miejscu. - Ok. 8.00 rano w Al. Jerozolimskich na wysokości kładki dla pieszych w rejonie realizowanej trasy S2 Konotopa - Lotnisko doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierowca wpadł w poślizg i znalazł się poza jezdnią na terenie realizowanych robót – przyznaje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka dyrekcji. - Na miejsce wypadku przybyła policja oraz kierownik budowy. Sprawdzona została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, która była zgodna z zatwierdzonym projektem – dodaje.


I zaznacza, że na tym odcinku jest ograniczenie prędkości do 40 km/h, a krawędź jezdni zabezpieczona jest "barierami typu U-14e". - Oznacza to, że nie stwierdzono uchybień w organizacji ruchu – mówi Tarnowska.

"Trzeba bardzo uważać"

Zabezpieczeniom przyjrzał się też reporter tvnwarszawa.pl. - Brzegi wykopów są oznakowane pachołkami, choć nie we wszystkichy miejscach. Gdy są deszcze i stoi woda w rowie, to ziemia się osuwa. Gdy prawym pasem przejeżdża samochód ciężarowy, może dojść do niebezpiecznej sytuacji - ocenia Tomasz Zieliński.

Ale zaraz dodaje: - Nie ma jednak innej możliwości zabezpieczenia, bo trzeba by było zabrać kierowcom jeden pas. Trzeba bardzo uważać w tym miejscu i ograniczyć prędkość - ostrzega.

Południowa Obwodnica Warszawy przebiegać będzie od węzła Konotopa, gdzie połączy się z autostradą A2 do węzła Lubelska - tu łączyć się będzie z trasą S17 czyli Wschodnią Obwodnicą Warszawy.

Odcinek od węzła Konotopa do węzła Lotnisko miał być gotowy w sierpniu 2012 roku. Aktualnie ma to nastąpić w III kwartale tego roku.


ran/wp/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2013 13:20 ~bolek

  Dlaczego prace przy Al. Jerozolimskich są prowadzone na jedną zmianę??? Czas takiej niebezpiecznej sytuacji powinien być skrócony do minimum.

 • zszokowany idiotyzmem ludka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2013 15:26 ~zszokowany…

  Ludek- czy Ty w ogóle rozumiesz co piszesz? Wiesz co oznacza "za pasem"? Sugeruję powrót do podstaw języka polskiego.

 • Ludek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2013 12:15 ~Ludek

  Przejeżdżam Alejami kilkakrotnie tygodniowo. W tych rowach przy nitce w kierunku Pruszkowa naliczyłem już jakieś 5 - 6 samochodów dachujących czy też wbitych w błotnista maź. Cała budowa miała być chyba zakończa do zeszłorocznego Euro. Ale mistrzostwa mamy już za pasem więc budowlańcom chyba się nie spieszy. Czekają na jakies piłkarskie puchary w 2015.

 • rozumny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2013 09:39 ~rozumny

  Dość~Dość

  Jaka płaca taka praca. Wiwat HGW, wiwat najtańsza oferta na przetarg, wiwat PO.

  A co ma do tego HGW. Jak to nawet nie jest:
  1) w granicach Warszawy
  2 to inwestycja Gddkia a nie miasta

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2013 09:38 ~qwerty

  Ojej. Tu już nie wystarczyły biało-czerwone paliki? Może kierowca nie umiał jeździć? A może tą dziurę trzeba by zabezpieczyć jakimś ochraniaczem w kształcie grzyba lub cygara? A może samochody w ogóle nie powinny tamtędy jeździć? Tę wypowiedź dedykuję wszystkim krzykaczom wpisującym podobnie idiotyczne komentarze w temacie o zostawionej wyrwie z wystającymi prętami zbrojeniowymi w okolicach budowanej POW.

 • Wimo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2013 09:35 ~Wimo

  Na Seszelach wszystkie drogi mają tak ostro kończące się pobocze :)wystarczy trochę zjechać z pasa i już auto do remontu. Gorzej jak jest przepaść a niestetu barierkami zabezpieczone są tylko bardzo wysokie uskoki...ale to Afryka...

 • grizzli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2013 09:31 ~grizzli

  Aleje są niebezpieczne z jednego jeszcze względu: pojazdy budowy wyjeżdżają na jezdnię, ale przed wyjazdem nikt nie myje kół. Na jezdni powstaje błotnista maź, na której łatwo o poślizg. A wokół rowy - pułapki.

 • załamany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2013 08:20 ~załamany

  Jezdnia w tym miejscu jest jak fałdy mojej babci i nawet przy 40km/h można wylądować w tym mega rowie - niemieccy budowlańcy patrząc na tą budowę padliby na zawał serca - WOW HGW

 • grizzli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2013 07:55 ~grizzli


  grizzli~grizzli

  Dlaczego prace przy Al. Jerozolimskich są prowadzone na jedną zmianę??? Gdyby wprowadzili dwie zmiany, roboty trwałyby krócej i nie stalibyśmy tyle w korkach.
  darecki~darecki

  bo w nocy jaśnie państwo warszawskie musi mieć spokój!

  Wspolczuje ci, darecki. Ciezko jest byc wioskowym glupkiem. Ja tu pisze o organizacji prac a ty wyladowujesz swoje burackie kompleksy.

 • Twój wuj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2013 07:12 ~Twój wuj

  Nie powinno się ograniczać prędkości do 40 km/h, bo nasi "miszczowie prostej" nie będą mieli się gdzie rozpędzić.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »