Informacje

14.08.2018 12:42 w środę

Wielka defilada, wielkie utrudnienia.
MON radzi, skąd oglądać i jak dotrzeć


Ponad tysiąc żołnierzy, 900 rekonstruktorów, prawie 200 najważniejszych wojskowych pojazdów i ponad 100 samolotów i śmigłowców. Wojsko szykuje się na Wielką Defiladę Niepodległości, a kierowcy na wielkie utrudnienia. Ministerstwo Obrony Narodowej radzi, jak najłatwiej dotrzeć na uroczystości pieszo.

Defilada rozpocznie się w środę o godzinie 13. Przemarsz będzie można oglądać wzdłuż bulwarów na zachodnim brzegu Wisły. Rozpocznie się na skrzyżowaniu z ulicą Sanguszki, a zakończy na skrzyżowaniu z ulicą Karową.

Wskazówki od MON

"Świętuj razem z nami i przyjdź z rodziną na Wisłostradę, gdzie odbędzie się Wielka Defilada Niepodległości!" – zachęca ministerstwo i podaje przy tym kilka wskazówek: skąd najlepiej oglądać defiladę, jak dojść czy dojechać.

MON przypomina, że jednym z miejsc do obserwowania defilady będzie skarpa w rejonie Multimedialnego Parku Fontann, gdzie najlepiej dojść od strony Starego Miasta.

Kolejne miejsce to Bulwary Wiślane oraz wydzielony odcinek wschodniej część Wisłostrady na wysokości Multimedialnego Parku Fontann. W tym przypadku ministerstwo proponuje przejścia podziemne:

- na wysokości Romana Sanguszki (tylko do godziny 12),

- na wysokości Zamku Królewskiego,

- przejście podziemne na wysokości skweru Powstańców Styczniowych,

- przejście na moście Gdańskim (tylko do godziny 10.30).

Ponadto – jak informuje ministerstwo - w dniu defilady pojazdy wojskowe oraz pododdziały piesze, w tym także rekonstruktorzy będą się przygotowywać już od godziny 8, co można będzie zobaczyć na odcinku Wisłostrady od Krasińskiego do Romana Sanguszki.

Zamknięte ulice

- Utrudnienia dotkną warszawiaków, ale też wszystkich gości, którzy przyjadą do stolicy, by podziwiać to wydarzenie. Znaczne ograniczenia w ruchu i parkowaniu, które wymusiły wojskowe obostrzenia, nie tylko zakorkują dojazdy na uroczystość, ale też znacząco skomplikują możliwość sprawnego dotarcia na paradę. Organizatorzy pozostali głusi na argumenty przedstawione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Biuro Polityki Mobilności i Transportu – mówiła Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Od wtorku (14 sierpnia) od godz. 23 do środy (15 sierpnia) do godz. 17 zamknięte dla ruchu będą ulice:

- Wisłostrada (ulice Wybrzeże Gdyńskie i Wybrzeże Gdańskie) od mostu Grota-Roweckiego do Sanguszki (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela; jadący od Łomianek będą musieli skręcić na Trasę AK lub na most. Grota-Roweckiego; nie będzie możliwości zjazdu z trasy i mostu w kierunku centrum),

- Krasińskiego od. Czarnieckiego do Wisłostrady (z Gwiaździstej będzie można pojechać tylko w kierunku placu Wilsona; zamknięte będą także przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe na węźle Krasińskiego z Wisłostradą),

- Krajewskiego od Zakroczymskiej do Wisłostrady (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela),
- Wenedów od Zakroczymskiej do Wisłostrady (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela, zamknięte także przejście dla pieszych i przejazdy rowerowe przez Wisłostradę na wysokości Wenedów).

- Wisłostrada (ulice Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wioślarska i Solec) od Sanguszki do Łazienkowskiej (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela; nie będzie można zjechać na Wisłostradę z mostów Śląsko-Dąbrowskiego, Józefa Poniatowskiego i Łazienkowskiego oraz Trasy Łazienkowskiej, a z Czerniakowskiej będzie można pojechać tylko na Trasę Łazienkowską w stronę centrum lub na most),

- Sanguszki do ul. Zakroczymskiej do Wisłostrady (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela),

- Boleść od Bugaj do Wisłostrady (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela, tylko w dniu 15 sierpnia),

- Mostowa od Bugaj do Freta (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela, tylko w dniu 15 sierpnia),

- Wodna i Steinkellera,

- Grodzka od alei „Solidarności” do Wisłostrady (w dniu 15 sierpnia zamknięty będzie także parking pod mostem pomiędzy ulicami Grodzką i Nowy Zjazd),

- Nowy Zjazd od al. „Solidarności” do Wisłostrady,

- Karowa od Browarnej do Wisłostrady (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela, tylko w dniu 15 sierpnia),

- Lipowa od Browarnej do ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela),

- Dobra od Karowej do Lipowej (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela, tylko w dniu 15 sierpnia),

- Ludna od ulicy Solec do Wisłostrady,

- Wilanowska od Czerniakowskiej do Wisłostrady,

- Górnośląska od Czerniakowskiej do Wisłostrady,

- Czerniakowska (jezdnia w kierunku Wilanowa) ul. Łazienkowskiej do Gagarina (zamknięte wloty ulic Łazienkowskiej, Szwoleżerów, 29 Listopada, Suligowskiego, Nowosieleckiej i Hołówki oraz przejście dla pieszych przez Wisłostradę na wysokości Łazienkowskiej).

Jak zaznacza urząd miasta, w trakcie uroczystości policja i służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Zamknięcie mostów

"Dodatkowo od niedzieli, 12 sierpnia, od godziny 9 do czwartku, 16 sierpnia, do godz. 6 zamknięty dla ruchu będzie prawy pas jezdni Wisłostrady w kierunku Wilanowa na odcinku od Sanguszki do Boleść. Zamknięte będą także chodnik i droga dla rowerów po stronie Multimedialnego Parku Fontann. Dodatkowo, w godz. 22-6 wyłączony z ruchu będzie lewy pas jezdni Wisłostrady w kierunku Bielan pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a mostem Gdańskim" – informuje ratusz.

Od wtorku 14 sierpnia od godziny 23 do środy 15 sierpnia do 17 zamknięte będą ulice Wiślana i Gęsta od Browarnej do Dobrej (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela).

15 sierpnia w godzinach 13.20-14 zostanie całkowicie wstrzymany ruch na mostach Gdańskim i Śląsko-Dąbrowskim, a w godzinach 8-15 zamknięty dla pieszych i rowerzystów będzie dolny poziom mostu Gdańskiego.

W środę zamknięte dla pieszych i rowerzystów będą w godzinach 11-15 most Śląsko-Dąbrowski, a pomiędzy 15 a 16 most Świętokrzyski i Wybrzeże Szczecińskie od mostu do Siwca.

W czasie uroczystości wozy transmisyjne będą ustawione po wschodniej stronie Wisłostrady. Z tego powodu zamknięte będą chodnik i droga dla rowerów pomiędzy ulicami R. Sanguszki i Wenedów. Piesi i rowerzyści będą kierowani na bulwary nad Wisłą.

Uroczystości na placu Piłsudskiego

Do czwartku 16 sierpnia zamknięta będzie Ossolińskich przed placem Piłsudskiego.

Od środy, 15 sierpnia, od 4 do czwartku, 16 sierpnia, do 4 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na ulicach: plac Teatralny, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Ossolińskich, plac Małachowskiego, pasaż Niżyńskiego, Królewskiej od Krakowskiego Przedmieścia do Marszałkowskiej.

W tym czasie zamknięte dla samochodów będą plac Piłsudskiego, Wierzbowa na odcinku od jezdni na tyłach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej do placu, Królewska na odcinku od placu do Marszałkowskiej.

"Nie będzie można wyjechać z placu Małachowskiego i pasażu Niżyńskiego na Królewską (wyjazd będzie możliwy tylko do Kredytowej) oraz z ulic Tokarzewskiego-Karaszewicza i Ossolińskich na plac Piłsudskiego (wjazd i wyjazd z tych ulic będzie możliwy od Krakowskiego Przedmieścia)" - informuje urząd miasta.


kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 20:08 ~Konrad  Żołnierz~Żołnierz

  Złóżmy jutro wszyscy życzenia Polsce.
  ObyśSczezła~ObyśSczezła

  To ja złożę je już dziś:
  Życzę Polsce, żeby doświadczyła tego samego co ten niewinny chłopak z Dolnego Śląska, który przez osiemnaście lat był przez polski wymiar sprawiedliwości więziony, gwałcony i torturowany pod fałszywymi zarzutami.
  Życzę Polsce, żeby tak samo ktoś w nocy do niej przyszedł, pobił, oczernił przed całym światem, a potem więził, gwałcił i metodycznie niszczył przez osiemnaście długich lat!
  Zaś pijanym państwową propagandą polskim obywatelom życzę, żeby dotarło do nich, że jutro to do nich mogą się włamać umundurowane osiłki na usługach Wolnej Polski, oskarżyć bez dowodów o dowolne przestępstwo, skatować na komendzie do nieprzytomności, a następnie w majestacie prawa, więzić i maltretować całymi latami.
  Gówno różni się ta Wolna Polska od swojej poprzedniczki! Nie ma czego świętować.

  piszesz nie na temat, to pierwsze a drugie to, gdyby takie życzenia składał sam poszkodowany ,to bym zrozumiał . Ale ciebie nie rozumiem, Życzysz czegoś nie w swoim imieniu, jesteś jego przedstawicielem? To czego życzysz całemu krajowi to totalna głupota ,która pokazuje twoje niezrównoważenie psychiczne!Zgłoś się czym prędzej do psychiatry!!!!
  hehee~hehee


  Wolne sądy, wolne sądy! Co nie leming?


 • Rezerwista54

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 15:52 ~Rezerwista54

  kierowca patelni~kierowca patelni

  męczą mnie wpisy typu, po co defilada, po co PiS i tym podobne, zakorkuje miasto. Jedz ćwoku do siebie na wioskę stań ciągnikiem na środku drogi a zaraz z tobą pozamiatają.
  Ale w Warszawce jesteś Panem bo kupiłeś mieszkanie za sprzedane morgi. Pewnie TVN Wawa usunie ten post bo jak wielu jest za liberaryzacją Warszawy
  Tego co męczą wpisy ...po co defilada uprzejmie informuję że urodziłem się na Powiślu na ul.Karowej,kocham Warszawę i jestem dumny ( nie nadęty) że jestem Polakiem to po pierwsze primo,A po drugie nie wyznaje zasady ...zastaw się ,a postaw się!bo długi swoje yrzeba placić a czasem cudze też ,niestety.RezI nie obrażaj chłopów ..pajacu.
  Pozdrawiam rezerwista

 • ropa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 15:42 ~ropa

  Lipa~Lipa

  Na prezydenta Dudę w Australii nikt nie czeka. Jedynym sukcesem może być kupno 30-letnich okrętów wojskowych !!!!!!

  Jaki rząd takie zasoby MON !!!

  HA HA HA !!!!!


  Putin siedzi pije wino i się śmieje !

 • reporter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 15:39 ~reporter

  Gdy Niemcy dyskutują o potrzebie zdobycia broni atomowej, w wielu krajach muszą zapalić się czerwone lampki.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 14:01 ~Piotr

  Przez lata wpajana Polakom przez polityków pedagogika wstydu przyniosła mierne efekty. Spece od mówienia o wstydzie z bycia Polakiem muszą poszukać sobie innego zajęcia.

 • kierowca patelni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 13:40 ~kierowca patelni

  męczą mnie wpisy typu, po co defilada, po co PiS i tym podobne, zakorkuje miasto. Jedz ćwoku do siebie na wioskę stań ciągnikiem na środku drogi a zaraz z tobą pozamiatają.
  Ale w Warszawce jesteś Panem bo kupiłeś mieszkanie za sprzedane morgi. Pewnie TVN Wawa usunie ten post bo jak wielu jest za liberaryzacją Warszawy

 • Rezerwista54

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 12:39 ~Rezerwista54

  Wyrzucanie pieniędzy w błoto,po to tylko ,by mali pokazali że są dużo?Lepszy byłby piknik z grochówką wojskową i kiełbasą na gorąco jako poczęstunek. Ustawić parę czołgów,armat i innego sprzętu jeśli to konieczne,a nie pokazywać jaki to jestem duży,Bo stoję na górce,jak jest mocna armia polska to każdy wie,wprowadzić obowiązkowy pobór i zrobić z malolatow którym nic się nie chce,Bo im się należy,zrobić z nich normalnych ludzi przygotowanych do życia!
  Pozdrawiam..rezerwista!

 • MiKi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 12:10 ~MiKi

  Rycho~Rycho

  Nie podoba się, że defilada jest na Wisłostradzie? Jest w Warszawie miejsce specjalnie zbudowane na takie okazje- nazywa się Plac Defilad. Były tam kiedyś defilady i różne marsze. Czemu władze nie korzystają z tego?

  Bo władza na trybunie honorowej niczym nie różniła by się od tej za czasów PZPR?

 • Kokol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 12:09 ~Kokol

  Dziadek tetryk~Dziadek tetryk

  Po raz KOLEJNY apeluję do Warszawiaków, by ZBOJKOTOWALI tę żałosną hucpę, zwaną "defiladą".

  Zwłaszcza po nieobecności Prezydenta i ministra Błaszczaka na pogrzebie gen. Ścibor-Rylskiego, czym pokazali, jaki jest ich PRAWDZIWY a nie ten prezentowany w telewizji stosunek do Powstania Warszawskiego i Powstańców.

  Idź sobie na Plac Defilad i tam powspominaj defilady, pochody 1 Majowe itp. Odmłodniejesz duchowo.

 • qwert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 11:12 ~qwert

  Dawniej szło zaparkować samochód na tyłach ambasady Rosji i obejrzeć defiladę, która szła przed tą ambasadą. Bez problemów z dojazdem. A teraz to kilka mostów zamykają i nie ma jak dojechać...trzeba dość daleko iść z dziećmi na piechotę

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »