Informacje

03.10.2018 19:14 dosięgła ją "ręka Powiatowego Inspektora Budowlanego"

Wiele lat stała "pod nosem" urzędników. Nielegalna budka usunięta

SERWISY:

Po latach urzędniczej "walki" udało się usunąć nielegalną budkę z alkoholem przy placu Bankowym. Jak pisze wicedyrektor stołecznego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, dosięgła ją "sprawiedliwa ręka Powiatowego Inspektora Budowlanego". "Żegnamy"- cieszy się.

Budka z całodobowym sklepem od lat straszyła tuż przy Pałacu Błękitnym przy Senatorskiej. Na jej sąsiedztwo narzekali mieszkańcy zmęczeni hałasem i walającymi się wokół śmieciami.  Z jej właścicielem walczyli: konserwator zabytków, nadzór budowlany i drogowcy. Po długich staraniach urzędnikom udało się doprowadzić do usunięcia budki.

"Sprawiedliwa ręka Powiatowego Inspektora Budowlanego dosięgła dziś wreszcie budę alkoholową, ubogacającą plac Bankowy" - poinformował w mediach społecznościowych Wojciech Wagner, wicedyrektor stołecznego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego. A na dowód dodał zdjęcie z kontenerem i pozostałościami dawnego sklepu.

W środę nasz reporter na miejscu zastał ekipę sprzątającą. - Po budce pozostał tylko ślad na chodniku. Zniknął już kontener i śmieci. Robotnicy rozbijali młotem pneumatycznym pozostałości betonowej podbudówki - relacjonował Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

Batalia urzędników

Choć budka znajdowała się tuż pod nosem miejskich i wojewódzkich urzędników, długo szukano sposobu na likwidację nielegalnego obiektu.

Nakaz rozbiórki budki w 2015 roku wydał Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, a w 2016 jego mazowiecki odpowiednik podtrzymał tę decyzję. Potem sprawa trafiła na sądową wokandę.

Z budką walczył też konserwator zabytków. Uznał, że jest ona nielegalna, bo układ ulicy Senatorskiej został wpisany do rejestru zabytków. Nakazy jej usunięcia wydawał kolejno w 2009 i 2013 roku. Właściciel obiektu odwoływał się wówczas do Ministerstwa Kultury, Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i w końcu do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ten wydał w 2016 roku wyrok, a konserwator uruchomił postępowanie egzekucyjne.

Właściciel miał też problem z drogowcami. Zarząd Dróg Miejskich wydawał początkowo pozwolenia na zajęcie pasa drogowego, potem dwukrotnie odmówił udzielenia zgody. W tej sprawie również pojawiły się odwołania - właściciel złożył je do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, a później do WSA.

>>CZYTAJ WIĘCEJ O WALCE URZĘDNIKÓW Z NIELEGALNĄ BUDĄ<<

kk//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wojciech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 18:15 ~Wojciech

  ,,Choć budka znajdowała się tuż pod nosem miejskich i wojewódzkich urzędników, długo szukano sposobu na likwidację nielegalnego obiektu."

  Skoro była nielegalna to czemu szukano sposobu na likwidację ?

 • Joanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 16:26 ~Joanna

  komuna się nie skończyła... ciągle musimy utrzymywać urzędasów ,ich psiapsiół i rodzinę , wyrok śmierci dla obywatela podpiszą chichrając się między jedną kawką a drugą . Teraz tylko jest ich 1000 więcej...

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 15:21 ~abc

  obserwator~obserwator

  Bardzo dziwna sprawa, tyle niby zachodu aby usunąć nielegalną budkę z alkoholem....ciekawe kto jest właścicielem tego śmiesznego sklepiku-pewnie jakiś ziomek który w Ratuszu miał układy i teraz nagle jak HGW ma problemy to udało się usunąć budkę. Tak przypadkiem przed wyborami...??? reszty nie trzeba pisać i żeby było jasno mam głęboko w czterech literach kto wygra....mieszkam od urodzenia pod W-wą

  te pislamistyczne bajki są przerażające... tak miał wtyki w urzędzie dlatego to urząd walczył prawnymi narzędziami żeby pozbyć się budy... no logika Maciara

 • chlor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 14:51 ~chlor

  I komu to przeszkadzało? Gdzie ja się teraz w nocy napiję?

 • XujkLP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 13:00 ~XujkLP

  agd~agd

  Lekko licząc 9 lat.
  Kolejny sukces biurokracji :)

  Polemizowałbym. Bo wyobraź sobie, że taki właściciel nie ma grosza na koncie, tylko tyle co na sobie czyli parę spodni i żadnego majątku.Skąd weźmiesz pieniądze na taką rozbiórkę?? Powiem Ci...9 lat. 3/4 właścicieli takich straszydeł nogi owija gazetą, tacy z nich bogacze. Tylko z wierzchu fasada.

 • Alkoholik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 12:03 ~Alkoholik

  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(v

 • Szokuszok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 11:07 ~Szokuszok

  I to jest właśnie cała niemoc (celowa) PełO w Warszawie, te wszystkie budy, szmaty reklamowe, Czarne Koty, nielegalne budynki np. na placu Politechniki, karczowane bez pozwoleń drzewa, zabudowywane parki i skwery, burzone zabytki, chodniki dziurawe, ulice nieremontowane etc. Trzaskowski tu nic nie zmieni, jeśli wygra. Nikt z kandydatów nawet nie wspomniał o odchudzeniu ratusza, czyli tej fortecy ponad 22000 urzędasów, pierdzistołków od totalnej niemocy lub wydawania decyzji za koperty. Dno dna. Ratusz trzeba tworzyć od nowa i zmniejszyć liczbę dzielnic o połowę. Warszawa, to taka buda z alkoholem. Tanim.

 • anty_błazen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 10:56 ~anty_błazen


  Hmm~Hmm

  Rzeczywiście można przez tyle lat nielegalnie handlować wódą w centrum miasta? Prawie 10 lat usuwali budkę? WTF?
  Obserwatorek~Obserwatorek

  To popatrz sobie na Czarnego Kota, można rozbudowywać budynek bez pozwoleń i dzierżawy terenu, można.


  10 lat x 365 dni w roku x N (gdzie N to dzienny dochód)... Opłacało się pisma pisać?

 • TSNW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 10:20 ~TSNW


  TSNW~TSNW

  Ciekawe jak uzyskuje się pozwolenie na wybudowanie takiego koszmaru w tak eksponowanym miejscu. Kto tego nie powstrzymał na samym początku. Walka latami żeby to usunąć ???
  Rada Warszawy ani Konserwator nie może wydać natychmiastowej decyzji o usunięciu.
  Trzeba lat, tak jak w przypadku porzuconej barki na Wiśle.
  Może kandydaci na urząd Prezydenta W-wy zaproponują jakieś rozwiązania do natychmiastowego pozbywania się takich "obiektów" z przestrzeni.
  Konstytunty~Konstytunty

  Na jakim Ty Świecie żyjesz?? Ludzie zabijają drugich przy użyciu samochodów,nikt nie zna sposobu żeby ich powstrzymać, a Ty się pytasz kto nie powstrzymał budowy kiosku?? A kto według Ciebie miał powstrzymać i na jakiej podstawie?? Znasz li przepisy?? To może poczytaj, potem znów przeczytaj i spróbuj zrozumieć. Klika z Wiejskiej tak tworzy prawo, że nie ma nic natychmiast,na drugi dzień, za chwilę.Tak dla Twojej wiedzy samo skuteczne doręczenie głupiego papierka do właściciela takiego kiosku może zgodnie z przepisami trwać 21 dni. I to sobie przemnóż przez setki dokumentów których wymagają przepisy.

  Żyję na tym Świecie gdzie móc znaczy chcieć. Przepisy były, są i będą. Są interpretowane w zależności od tego kto je czyta, wygłasza lub stosuje.
  Co do samochodów jest sposób ale nie zamierzam nikomu nic podpowiadać.

 • John

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2018 10:07 ~John

  Zakład, że za miesiąc będzie stała nowa buda? Właściciel założy nową działalność i postawi budę pod nowym szyldem. A procedura ruszy ponownie :(

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »