Informacje

13.01.2019 10:35 na puławskiej i marynarskiej

Więcej wyświetlaczy na przystankach tramwajowych

SERWISY:

Nowe wyświetlacze pojawią się na 14 mokotowskich peronach tramwajowych. Tramwaje Warszawskie podpisały już umowę na ich dostarczenie i montaż.

Na ulicy Puławskiej zamontowanych zostanie dziesięć tablic informacji pasażerskiej. Pojawią się one na pięciu przystankach: Rakowiecka, Dworkowa, Morskie Oko, Park Dreszera i Malczewskiego.

Pozostałe cztery pojawią się na Marynarskiej. Pasażerowie będą mogli sprawdzać za ile odjedzie tramwaj z przystanków Postępu i Wynalazek.

Zamówienie złożone przez Tramwaje Warszawskie obejmuje w sumie 20 tablic. Koszt ich zakupu i montażu to ponad 895 tysięcy złotych. Wykonawca ma 12 tygodni na realizację kontraktu. Tramwajarze nie podają na razie, jakie będzie przeznaczenie pozostałych sześciu tablic.

Kilkadziesiąt nowych tablic

Obecnie w stolicy działa 175 świetlnych tablic z informacją pasażerską.  W 2019 roku pojawią się kolejne. W planach jest montaż kilkudziesięciu wyświetlaczy, także na trasach, które przejdą modernizację. Tramwaje Warszawskie zapowiadają ich pojawienie się między innymi na Grochowskiej, na przystankach między aleją Zieleniecką a rondem Wiatraczna.

System dynamicznej informacji pasażerskiej działa w oparciu o dokładne pozycje wagonów z nadajników GPS. Dzięki nim znane są pozycje wszystkich tramwajów na warszawskich ulicach. To na tej podstawie wyliczany jest czas ich przyjazdu na dany przystanek.

Zobacz też materiał o nowych wyświetlaczach przy wyjściu ze stacji metra Centrum:

kk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • John

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 09:50 ~John

  zasadniczy~zasadniczy

  Wyrzucone pieniądze, to jest zupełnie niepotrzebne. Przecież jak ktoś chce gdzieś jechać, czeka na przystanku, to jakie ma znaczenie informacja, czy tramwaj przyjedzie za 5 czy 10 minut. Kiedy przyjedzie - wtedy do niego wsiądzie, i tak nie ma już innego wyboru.


  Zwłaszcza, że rzetelność pokazywanych tam informacji jest mocno wątpliwa. W przypadku jakiegoś zatoru nie ma nawet informacji o opóźnieniu tylko dalej widać, że tramwaj będzie za 2 minuty, i tak przez kwadrans. Stoisz i czekasz.

 • Z Jelonek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 08:43 ~Z Jelonek

  Czy Tramwaje planują uzupełnienie wyświetlaczy na Bemowie ?
  Są do Cmentarza Wolskiego a potem już brak na dalszym kawałku Połczyńskiej i Powstańców Śląskich do Ratusza na Bemowie.

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2019 17:08 ~kolo

  A kiedy zaczną działać wyświetlacze w autobusach ??????????
  Teraz mało który autobus ma sprawne wyświetlacze.

 • zasadniczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2019 12:50 ~zasadniczy

  Wyrzucone pieniądze, to jest zupełnie niepotrzebne. Przecież jak ktoś chce gdzieś jechać, czeka na przystanku, to jakie ma znaczenie informacja, czy tramwaj przyjedzie za 5 czy 10 minut. Kiedy przyjedzie - wtedy do niego wsiądzie, i tak nie ma już innego wyboru.

 • TWARDY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2019 12:26 ~TWARDY

  A kiedy założą zwrotnice radiowe w miejscach bardzo potrzebnych ? Dworzec Wschodni , Wojnicka , przy zajezdni Praga , Cmentarz Wolski... Dlaczego nic się nie robi w tych bardzo potrzebnych miejscach ? Niedawno doszło do poważnego wypadku z tego powodu , gdzie dwa tramwaje zderzyły się ze sobą , bo motorniczy nie zauważył przełożonego kierunku jazdy. O czym myślą na "górze" , o przypodobaniu się wszystkim , tylko nie pracownikom. Bo to właśnie na nich jest wszystko zwalone , niech sobie radzą.

 • Jazda_polska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2019 11:30 ~Jazda_polska

  Na przystankach autobusowych też by się przydały takie wyświetlacze. Do tej pory ich nie ma. Chyba się boją stawiać wyświetlacze na przystankach autobusowych, bo by pokazywały rzeczywiste czasy przyjazdu autobusów, które utknęły w korkach na dziesiątki minut. Z punktu widzenia ludzi podróżujących autobusami taka informacja o planowanym czasie przyjazdu autobusu jest bardzo pomocna. Jeżeli się wie, że autobus się spóźni, albo już był(ile razy przesiadka uciekła o dziesiątki sekund, bo utknęło się na światłach, to już się nawet tego nie liczy), to można wybrać alternatywne połączenie inną trasą, co pozwala oszczędzić czas.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »