Informacje

30.05.2015 07:19 po apelu radnych śródmieścia

Więcej policji na bulwarach

SERWISY:


Więcej policjantów i strażników miejskich ma patrolować w weekendy wiślane bulwary – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. To odpowiedź urzędników i służb na apel śródmiejskich radnych o poprawę bezpieczeństwa na nadwiślańskich terenach.

Jak pisaliśmy w połowie maja, śródmiejscy radni zaapelowali do władz dzielnicy o utworzenie na bulwarach wiślanych posterunków policji i straży miejskiej. Przekonywali, że okoliczni mieszkańcy oczekują, by zapewniono im właściwe warunki odpoczynku w godzinach nocnych, a także bezpieczeństwo na nabrzeżu i okolicznych ulicach.

CZYTAJ WIĘCEJ O APELU ŚRÓDMIEJSKICH RADNYCH

O to, czy jest szansa na ustawienie posterunków, zapytaliśmy władze Śródmieścia. Urzędnicy podkreślają, że bulwary nie są pod ich opieką, a miejskiego zarządu mienia. - Stanowisko rady dzielnicy w sprawie zlokalizowania stałego posterunku policji na tym terenie wraz z popierającym je stanowiskiem zarządu dzielnicy przekazano policji, straży miejskiej oraz przesłano do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy – wyjaśnia Mateusz Dallali, rzecznik urzędu dzielnicy.

Ale zaznacza zaraz, że służby porządkowe wyraziły gotowość do znacznego zwiększenia patroli latem. - Nadwiślańskie bulwary będzie patrolowało ok. 500 policjantów i 100 strażników miejskich. Patrole będą szczególnie aktywne w piątki, soboty i niedziele – informuje Dallali.

Zainstalują dodatkową kamerę?

Pojawiły się też inne propozycje na poprawę bezpieczeństwa. - Burmistrz Wojciech Turkowski wystąpił ponadto do BBiZK z wnioskiem o zainstalowanie na moście Poniatowskiego dodatkowej kamery monitorującej znaczny odcinek bulwarów – informuje rzecznik dzielnicy.

W jaki sposób ma to pomóc w poprawie bezpieczeństwa? - Pozwoliłoby to na szybką interwencję służb porządkowych w przypadku np. czynnych udziałów w zbiegowiskach lub w przypadku bójek. Poza tym potencjalni sprawcy wykroczeń i występków nie będą mogli czuć się bezkarni ponieważ będzie można zidentyfikować ich na podstawie nagrań – przekonuje Dallali.

Alkohol nad Wisłą - można pić czy nie?

Jednym z gorących tematów dotyczących bezpieczeństwa nad Wisłą jest sprawa picia alkoholu.

Zrobiło się o tym głośno dzięki mężczyźnie, który fotografował i nagrywał pijących, a potem wzywał policję - czytaj więcej.

Przy okazji powróciło pytanie, czy bulwary na lewym brzegu i tereny zielone na prawym podpadają pod ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Sprawa nie jest jednoznaczna, bo ustawa zabrania spożywania alkoholu "na ulicach, placach i w parkach".

Gdzie zatem można dostać mandat za picie? - dopytywaliśmy w ubiegłym roku straż miejską.

Według funkcjonariuszy, tylko na lewobrzeżnych bulwarach - czytaj więcej na ten temat.

Później na zamówienie ratusza powstała opinia prawna, wg której można spożywać alkohol na bulwarach. Nie zgodzili się z nią funkcjonariusze. Nadal karzą mandatami.


ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2015 14:11 kubat

  AK2~AK2

  Lepiej iść na łatwiznę i wlepiać mandaty młodym, kulturalnie spożywającym alkohol osobom, spędzającym miło czas, bo jest pewność ściągnięcia należności niż wlepiać te mandaty bejom pijącym w samym centrum, w cieniu pałacu. Co za policyjny kraj

  Czemu wszelki miejsca rekreacyjne muszą być natychmiast opanowane w znacznej większości przez "bydło". Normalni ludzie, zwłaszcza z dziećmi nie mają szans z tego miejsca korzystać. Zbyt wielkie ryzyko. No ale czemu się dziwić skoro po meczu na SN z okolicznych uliczek zrobiony jest chlew a włodarze określają to jako piękny temperament tych brudasów.

 • AK2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2015 12:29 ~AK2

  Lepiej iść na łatwiznę i wlepiać mandaty młodym, kulturalnie spożywającym alkohol osobom, spędzającym miło czas, bo jest pewność ściągnięcia należności niż wlepiać te mandaty bejom pijącym w samym centrum, w cieniu pałacu. Co za policyjny kraj

 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2015 08:23 ~zenek

  Licza sie tylko statystki, a najwazniejsze zeby nie dać sie złapać, mozna przejsc te 400m przez most i po prawej stronie mozna pic ile wlezie
  Po co siedzieć na betonie jak mozna na trawie

  PS picie na plaży tez jest zabronione

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2015 07:01 ~aaaa

  Tak! Trzeba nam więcej policji i wszelakich innych "służb", więcej kontroli skarbowych, więcej bzdurnych mediów i w ogóle więcej, więcej, więcej.

 • SLY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2015 18:27 ~SLY

  ODKĄD WPROWADZONO ZAKAZ PICIA ALKOHOLU NAD WISŁĄ TO KAŻDEGO ROKU JEST WIĘCEJ CHĘTNYCH DO TAK MIŁEGO SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU.
  TYLKO JEDNO MNIE ZASTANAWIA DLACZEGO WSZYSCY NIE SĄ RÓWNI JEŚLI JUŻ KAŻĄ OSOBY,BĘDĄC PEWNEGO RAZU NAD WISŁĄ WIDZIAŁEM JAK STRAŻ MIEJSKA SPISAŁA I UKARAŁA ICH MANDATEM DWÓCH KOLEŚ TYLKO DLATEGO ŻE STAŁY OBOK NICH PUSTE BUTELKI,PO PEWNYM MOMENCIE ROZPADAŁ SIĘ DESZCZ WIĘC ONI SZLI SIĘ SCHOWAĆ JAK CAŁA RESZTA KTÓRA BYŁA NAD WISŁĄ POD MOST A W MIĘDZY CZASIE USŁYSZAŁEM JAK IDĄC ROZMAWIALI "TO JESZCZE DWÓCH ZŁAPIEMY I LIMIT NA DZIŚ MAMY ZAŁATWIONY"ZA JAKIŚ CZAS PRZYSZEDŁ KOLEŚ ZE ZŁAMANYM PARASOLEM I ZGRZEWKĄ BROWARA I NA BEZCZELA STAŁ OBOK NICH I SOBIE ZAWZIĘCIE SĄCZYŁ"ZŁOTY ULUBIONY PROCENTOWY NAPÓJ"ONI JAKBY TEGO WOGÓŁE NIE WIDZIELI ŻE OBOK NICH KTOŚ PIJE ALKOHOL,ALE JAKBY TO BYŁBYM NP.JA TO JUŻ BYM MIAŁ "MOKRO"I PRZECHLAPANE.

 • zwykły

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2015 22:51 ~zwykły

  mily~mily

  Policyjne panstwo! Dno

  A myślisz że dlaczego tak jest ? Dlatego że niestety ale jest w narodzie dość sporo gamoni którzy po wypiciu (szczególnie w grupie) zachowują się jak bydło w chlewie. Drą mordy, klną , śmiecą i szczą gdzie popadnie, szukają zaczepki lub chcą coś zdemolować. To jedyny sposób ich zabawy. I normalni ludzie mają dosyć tych matołów których można spotkać na każdym kroku. Trzeba robić zasieki dla miśków bo takie właśnie matoły nie rozumieją że nie wolno tam wchodzić .....Trzeba odgradzać trawniki ,bo matoły nie są w stanie pojąć że nie parkuje się tam samochodu. W dyskotekach klubach są ochroniarze i selekcja bo są matoły co nie potrafią się bawić. Jest wszędzie coraz więcej monitoringów bo wielu ludzi ciągle nie potrafi normalnie funkcjonować w normalnym społeczeństwie.

 • fero

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2015 19:16 ~fero

  mily~mily

  Policyjne panstwo! Dno

  dnem jest pijane bydło,alkohol jest dla ludzi z rozumem

 • mily

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2015 13:34 ~mily

  Policyjne panstwo! Dno

 • prawa strona wisły

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2015 13:29 ~prawa…

  zapraszamy na Prawą Stronę Wisły :) podczas gdy was spisują policjanci, my spokojnie pijemy sobie piwko i nikt nas nie może zatrzymać :) Przez most to tyko chwila, a zobaczycie inne realia.

 • Zofia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2015 12:49 ~Zofia

  A niech patrolują.... i łapią pijane nieletnie dziecinki,co rozrabiaja. I niech się rodzicki tłumaczą co pijany 14 czy 17 latek robi pijany nadWisła i dlaczego jest agresywny. I sąd i kurator dla dzieci i dla rodziców.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »