Informacje

22.08.2013 17:35 wkd chwali się frekwencją w pociągach

Więcej pociągów i pasażerów

SERWISY:

Warszawska Kolej Dojazdowa chwali się frekwencją w pociągach. Z wyliczeń przewoźnika wynika, że w lipcu pasażerów było więcej o 36 procent niż w tym samym miesiącu zeszłego roku.

To efekt , jak piszą kolejarze, wprowadzenia do rozkładu na prośbę pasażerów 30 dodatkowych pociągów. Stało się tak, ponieważ remont na linii Warszawa Wschodnia - Warszawa Śródmieście bardzo utrudnia ruch pociągów na trasach podmiejskich. Uciążliwy jest też remont na trasie Warszawa-Zachodnia (Pruszków) – Grodzisk Mazowiecki.

Remont linii średnicowej trwa od 29 czerwca i ma skończyć się do 1 września. Koniec drugiego również  planowany jest na początek września, zbudowane zostaną przejścia podziemne pod torami 1 i 2 na linii dalekobieżnej i pod torami 3 i 4 na linii podmiejskiej. Zmiany wymusiła budowa przystanku kolejowego Ursus-Niedźwiadek.

Przewoźnik się chwali

- Wprowadzenie przez WKD tzw. roboczego rozkładu jazdy( więcej pociągów) w lipcu, wpłynęło na wzrost liczby przewiezionych pasażerów w stosunku do miesiąca lipca 2012 r. o 36,30 proc. W lipcu 2012 r. przewieziono 465 424 pasażerów, natomiast w lipcu 2013 r. 634 386 pasażerów - informuje przewoźnik.

Na prośbę pasażerów w sierpniu nadal obowiązuje rozkład roboczy. Oznacza to, że w wakacje jeździ o 30 pociągów więcej niż normalnie w okresie letnim.

Warszawska Kolej Dojazdowa jest najbardziej punktualną koleją w Polsce:


lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Scottie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 17:03 ~Scottie

  Na początku lipca, po niemal dwugodzinnym czekaniu w pełnym słońcu na pociąg KM od razu po dotarciu na miejsce zwróciłem bilet miesięczny i przesiadłem się w WKD. Chociaż muszę daleko dojeżdżać do przystanku WKD, to jestem niezmiernie zadowolony z punktualności ich pociągów. A te stare składy wcale nie są takie złe. Czy mróz, czy upał na WKD zawsze można polegać!

 • nie_ma_nadziei

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 11:50 ~nie_ma_nadziei

  Super. Ale zawsze może być lepiej. Dwa postulaty:
  1. Minimum 3 kursy na godzinę (także w weekendy i wieczorem). statystyki pokazują to co podróżujący widzą na własne oczy - nie ma pustych, nierentownych kursów. Skróćmy więc czas oczekiwania podróżujących
  2. Czas na zmiany na WKD Śródmieście. Chodzenie na piechotę prawie z pl. Starynkiewicza wydłuża czas podróży.
  Plan minimum: peron dwustanowiskowy
  Plan optimum: peron + system chodników przez Centralny/Śródmieście/Metro
  Plan max: peron przesunięty na Śródmieście

  Punkt drugi to przyszłość ale kiedyś trzeba zacząć ją planować...

 • wszaman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 10:31 ~wszaman

  Prawie straciłem pracę przez Koleje Mazowieckie, albo jak kto woli przez fakt że pociągi przyjeżdzały z opóźnieniami 20, 40, 60 min lub więcej, lub nie przyjeżdzały wcale. Zanosiłem pracodawcy zawiadczenia o spóźnionym pociągu i co z tego... W końcu przesiadłem się na WKD, mam 2x dalej, jadę 2x dłużej ale poza zmianą pracy, nie mam innego wyjścia... Co do starego taboru to rzeczywiście mam dosyć - bardzo głośno w środku, można ogłuchnąć. W nowym z kolei maszyniści czasem przesadzają z klimą - za zimno, może jej sterowanie jest na tyle ubogie że nie pozwala dostosowywać ustawień do tłoku w wagonie i temp na zewn., ale nie sądzę. Podsumowując WKD w porównaniu do KM to niebo a ziemia.

 • Ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 09:31 ~Ktoś

  ja_nina~ja_nina

  Ja też przesiadłam się do WKD i jestem zadowolona. Ale jak przeczytałam inne komentarze pod tym artykułem to sie załamałam... Czy komentujący piszą przez sen? czy komentujący czytają swoje wypociny przed kliknięciem "Dodaj komentarz"? Tyle literówek, brak interpunkcji, brak spójności wypowiedzi, że w sumie nie wiadomo, co komentujący mieli na myśli.


  Nie jesteś sama, ja zawsze się załamuję, gdy czytam komentarze...

 • ja_nina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 08:38 ~ja_nina

  Ja też przesiadłam się do WKD i jestem zadowolona. Ale jak przeczytałam inne komentarze pod tym artykułem to sie załamałam... Czy komentujący piszą przez sen? czy komentujący czytają swoje wypociny przed kliknięciem "Dodaj komentarz"? Tyle literówek, brak interpunkcji, brak spójności wypowiedzi, że w sumie nie wiadomo, co komentujący mieli na myśli.

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 20:34 ~Szemot

  A kiedy będą jeździć tylko nowe pociągi? Zakupili 14 nowych mających wymienić 14 starych. Ostatni nowy został dopusczony do ruchy w listopadzie. Jakbyły duże mrozy jeździł TYLKO DWIE NOWE! Nadal jest pół na pół. Na sierpień zapowiedziana była zmiana systemu zarządzania rucjem któa miała wejść w życie wraz ze zmina napięcia na linii co miało spowodować, ze stare chcąc nie chcąc nie będą fizycznie mogły jechać przez zmianę zasilania a nowe będą jeździć w mniejszych odstępach i zwiększą prędkością maksymalną. I gdzie to wszystko. Unia zasponsorowała nowe pociągi i nikogo nie obchodzi czemu tylko część z nich jeździ?

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 20:07 ~Tomek

  Super kolejka

 • podróżna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 19:39 ~podróżna

  ja też przesiadłam się na kolejkę jestem o półtorej godziny później, ale wiem, że dojadę. Podróż pociągami to jest nieustający koszmar, a WKD jedzie z zazwyczaj dojeżdża do celu !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »