Informacje

16.12.2016 15:16 na II linii podziemnej kolejki

Więcej pasażerów w metrze
w dniu darmowej komunikacji

SERWISY:

W dniu bezpłatnej komunikacji miejskiej, pociągi II linii metra przewiozły około 15 tys. pasażerów więcej niż na co dzień. "Dziękujemy, że pomagacie nam dbać o czyste powietrze dla Warszawy" – napisała na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Ze względu na wysoki poziom zanieczyszczeń powietrza, mieszkańcy mogli podróżować komunikacją bez biletu. Decyzja ratusza miała na celu zachęcić warszawiaków do pozostawienia prywatnych aut w domu i wybór komunikacji zbiorowej.

Pomogło?

- Wczoraj przewieźliśmy 158 tys. osób, przy czym na co dzień od poniedziałku do piątku jest to około 140-143 tys., więc liczba pasażerów, którzy wybrali metro jest o 10 proc. wyższa – powiedziała nam Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Powyższe dane dotyczą wyłącznie II linii. – Zamontowane tam bramki są wyposażone w specjalne fotokomórki rejestrujące pasażerów – dodała.

 

 

Niestety w I linii podobnych rejestratorów nie ma i stamtąd uzyskanie takich danych – jak mówi Bartoń – będzie niemożliwe.

Podobnie w przypadku autobusów i tramwajów. - Nie jesteśmy w stanie tego podliczyć – mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Na ulicach "korki większe niż zawsze"

Sytuację na drogach obserwował w czwartek wieczorem reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. Przekonywał, że korki są większe niż zwykle. - Z ulicy Chłodnej do Trasy Łazienkowskiej jechałem ponad 50 minut. Potem próbowałem przejechać z ulicy Rozbrat do metra Politechnika i utknąłem w ogromnym korku - relacjonował przed godziną 18.

W korkach można było utknąć zarówno w Śródmieściu, jak i pozostałych dzielnicach. Samochody stały  między innymi na ulicach: Batorego, Żwirki i Wigury, Racławickiej, Puławskiej, Idzikowskiego, Marynarskiej, a także w alei Solidarności, al. Niepodległości, al. Jerozolimskich. Trudno było przejechać także przez Dolinę Służewiecką.

 

CZYTAJ WIĘCEJ O CZWARTKOWYCH KORKACH:

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mitella

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2016 09:56 ~Mitella

  Jako wieloletnia posiadaczka biletu 90 dniowego (mimo posiadania również samochodu)czuję się oszukana. Fajnie że są akcje zachęcające do korzystania z komunikacji miejskiej, ale wypadało by również zapewnić darmowe z niej korzystanie tym, którzy zapłacili za to z góry, choćby przedłużając z automatu ważność biletów okresowych.

 • erw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2016 20:20 ~erw

  A jakiś wykres godzinowy i porównanie z innymi dniami?

 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2016 18:15 ~pasażer

  mam nadzieję że mój bilet 3 miesięczny został automatycznie wydłużony o jeden dzień, jeśli nie to ta akcja to ukłon w stronę gapowiczów

 • Azerate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2016 17:27 ~Azerate

  Miło, że urzędasy się wypaplały odnośnie bramek w metrze: okazuje się, że argument jakoby ich zamykanie i otwieranie biletem ma służyć liczeniu pasażerów to kłamstwo - można to zrobić nawet przy otwartych bramkach. Druga sprawa - te dodatkowe 15tys. pasażerów to nie ludzie, którzy zostawili w domu swoje samochody, ale spacerowicze, którzy zamiast iść 500-600m piechotą (bo taka jest odległość między stacjami na tej linii) przejechali się metrem.

 • ixi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2016 16:30 ~ixi

  devo~devo

  Jakaś bzdura.
  Wracając codziennie metrem i autobusem, w dniu wczorajszym nie stwierdziłem większego tłoku. Wręcz bym powiedział, ze jako, że idą święta w komunikacji coraz luźniej.

  Ruch zwiększony o 15 tys. ciężko zauważyć. Baaardzo się to rozkłada. Podziel sobie to przez ilość kursów metra i ilość stacji...

 • CR7

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2016 15:58 ~CR7

  Ale ściema! Dziś powietrze nawet gorsze niż wczoraj ale jakoś komunikacja już nie jest bezpłatna... marketingowa propaganda, ot!

 • devo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2016 15:49 ~devo

  Jakaś bzdura.
  Wracając codziennie metrem i autobusem, w dniu wczorajszym nie stwierdziłem większego tłoku. Wręcz bym powiedział, ze jako, że idą święta w komunikacji coraz luźniej.

 • zgnieciony w tłoku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2016 15:44 ~zgnieciony…

  Pomagamy, jak możemy!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

"Od około tygodnia auto stoi na środku chodnika na Jagiellońskiej, w okolicy numeru 74" - napisała na Kontakt 24 jedna z Reporterek. Dziwi się, dlaczego... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »