Informacje

29.01.2016 15:56 Od 15 lutego zmiany w komunikacji

Więcej kursów na Żoliborzu, nowe linie na Bielanach i w Wilanowie

SERWISY:


Łatwiejszy dojazd do metra, szkoły i mniej tłoku w autobusach - takie mają być efekty zmian, które Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi od 15 lutego. Skorzystają głównie mieszkańcy Żoliborza, Bielan i Wilanowa.

- Realizujemy nasze obietnice z zeszłego roku, a mieszkańcy ul. Obrońców Tobruku zyskają jeszcze lepszy dojazd do stacji metra Stare Bielany. Zdajemy sobie sprawę, że jest problem z przepełnieniem linii 197, dlatego od 15 lutego wzmocnimy ją nowa linią 397 - informuje Michał Piwowarski z Działu Organizacji Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego. Jej trasa będzie następująca:

KOŁO – ks. Janusza (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – ks. Janusza) – ks. Bolesława – Obrońców Tobruku – Rudnickiego – Perzyńskiego – Żeromskiego – al. Zjednoczenia – METRO STARE BIELANY (powrót: Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Marymoncka – al. Zjednoczenia).

- Dzięki tym zmianom na najbardziej zatłoczonym odcinku trasy między Kołem, osiedlami przy ul. Obrońców Tobruku a stacją metra Stare Bielany autobusy kursować będą co 7,5 minuty - wylicza Piwowarski.

Jak dodaje, propozycja poprawy komunikacji na ul. Obrońców Tobruku została wypracowana w trakcie ubiegłorocznych konsultacji społecznych. Były one prowadzone w związku z planami zmian w komunikacji po uruchomieniu nowego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Powstańców Śląskich. Uruchomienie nowej linii trzeba było jednak przełożyć ze względu na przeciągające się prace na ul. Marymonckiej.

- Problemem stał się brak możliwości skrętu w lewo z ul. Podczaszyńskiego w ul. Marymoncką.  Autobusy linii 397 muszą skorzystać z tej relacji, aby jadąc na Koło, podjechać na ten sam przystanek Metro Stare Bielany, z którego odjeżdża linia 197 - tłumaczy ZTM.

Będzie autobus dla uczniów

Od 15 lutego z nowego połączenia korzystać będą mogli także uczniowie szkoły przy ul. Uprawnej. Ci, którzy mieszkają w miasteczku Wilanów będą mogli wygodnie dojechać na lekcję nowym autobusem nr 323. - Będzie to typowo szkolna linia. Jej rozkład zostanie dostosowany do godzi rozpoczęcia i zakończenia lekcji - informuje Piwowarski.

Linia będzie kursowała na trasie: POWSINEK – Przyczółkowa – Vogla – Branickiego – al. Rzeczypospolitej – OŚ KRÓLEWSKA. Na przystanek Powsinek 03, znajdujący się przy szkole autobusy będą przyjeżdżały o godz.: 7.46, 8.36, 12.36, 13.06, 14.06 i 15.11. Odjeżdżać będą o godz.: 8.20, 12.45, 13.50, 14.55 i 15.40.

Zmiany na Żoliborzu

Na początku roku ZTM postanowił wprowadzić także korekty w trasach linii 205 i 221 na Żoliborzu. O te zmiany wnioskowały władze dzielnicy. Priorytetem była tu poprawa komunikacji w rejonie osiedla Żoliborz Artystyczny.


Jakie zmiany czekają pasażerów od połowy lutego? Podstawowym zadaniem linii 221 jest obecnie dowóz mieszkańców osiedli położonych przy ul. Rydygiera oraz ul. Przasnyskiej do najbliższego węzła przesiadkowego, czyli do Dworca Gdańskiego. Linia dojeżdża do cmentarza wojskowego na Powązkach, dlatego nie ma możliwości obsłużenia osiedli położonych na południe od ul. Rydygiera.

Jej trasa zostanie więc skorygowana i od 15 lutego linia będzie kursowała jednokierunkowo od ul. Rydygiera trasą: Przasnyska – Duchnicka – Powązkowska – Krasińskiego – Przasnyska i z powrotem ul. Rydygiera do Dworca Gdańskiego. Na tej trasie zostanie również uruchomiony nowy przystanek pl. Niemena. Dzięki tej zmianie zmniejszy się droga dojścia do przystanków dla mieszkańców pobliskich osiedli.

Dodatkowo, żeby na ul. Przasnyskiej utrzymać połączenie autobusowe dwukierunkowe, skorygowana zostanie również trasa linii 205. Obecnie linia ta dojeżdża z Gwiaździstej do ronda Radosława. Zostanie jednak wydłużona i będzie kursowała ulicami: Rydygiera, Przasnyską i Krasińskiego do pętli na Powązkach Wojskowych. Podjazdy do ronda Radosława zostaną w dalszym ciągu utrzymane. Będą jednak realizowane już poza godzinami porannego szczytu, w godzinach funkcjonowania centrum handlowego Arkadia.

jk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Bielany i Żoliborz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2016 22:30 ~Bielany i…

  A może coś na Broniewskiego dodać? Czy linie 303 i 114 jeżdżące jedno za drugim, obie w kierunku Pl. Wilsona, to już maksimum naszych możliwości?

 • mama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2016 19:53 ~mama

  323 "dostosowany do gdzin lekcyjnych"

  No rzeczywiście. dziecko kończy lekcję o 15:35, zanim dojdzie do szatni z piętra i się przebierze, to już nie dobiegnie na 15:40 na odjazd autobusu z przystanku Powsinek 03. Ciekawe z kim były te odjazdy konsultowane???

 • Tarchomin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2016 17:12 ~Tarchomin

  126 133 211 na jednym odcinku w tym samym czasie a przez 20 minut nic

 • Tak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2016 16:20 ~Tak


  Asdfg~Asdfg

  Przywròcić 520 na Chomiczówkę!

  Chojnicki~Chojnicki

  Dokladnie! Chcemy 520!

  O to to

 • Chojnicki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2016 09:42 ~Chojnicki

  Asdfg~Asdfg

  Przywròcić 520 na Chomiczówkę!


  Dokladnie! Chcemy 520!

 • inkwizytor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2016 06:41 ~inkwizytor

  a gdzie jest stara 5 , bielany-wiatraczna ?

 • nat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2016 04:36 ~nat

  a może kolejny autobus, przez budowlana moze czescieje niz co pol h

 • pasażer z konstancina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 23:26 ~pasażer…

  Autobus 710 jeździ zbyt rzadko co 20 min. W godzinach.szczytu.W wakacje co 40 min.po za godzinami szczytu jest jeszcze gorzej.druga sprawa to funkcjonowanie linii l-15.nagminie nie ma ostatniego busa o godz.21-48(przystanek Borowina1 w Ty tygodniu.2 raz.A to ostatni autobus tego dnia.lub odjeżdża przed czasem jestem na przystanku 15 min przed czasem odjazdu.jak tu wracać z pracy.Ą powrót jest malo przyjemny żeby dostać się do centrum konstacina trzeba pokonać 3km drogi przez Las gdzie i na dziki mozna się natknąć pozdrawiam Zdenerwowany pasażer

 • Krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 22:53 ~Krzysiek

  ggaag~ggaag

  zwrocic linię 155 na trasie przez Swietokrzyską na Torwar.


  Już niedługo znaczna część starej trasy tej linii zostanie obsłużona przez metro. Zostanie tylko odcinek od Torwaru do Tamki

 • Asdfg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2016 22:36 ~Asdfg

  Przywròcić 520 na Chomiczówkę!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »