Informacje

19.02.2016 16:37 Prozumiemie między miastem i kolejarzami

Wiceprezydent zapowiada budowę
tunelu. "Ku pokrzepieniu serc"

SERWISY:

Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz "w ramach przejrzystości" i "ku pokrzepieniu serc mieszkańców" opublikował skan porozumienia ws. budowy tunelu w Rembertowie między miastem a PKP PLK w mediach społecznościowych.

Chodzi o tunel w osi ulic Marsa i Chruściela "Montera". O planowanej współpracy ratusza ze spółką PKP PLK informowaliśmy już w styczniu. Obie strony zapowiedziały, że są gotowe wspólnie zrealizować tą inwestycję.

W ramach porozumienia postanowiono wybudować nie tylko tunel, ale też wiadukt nad torami w ciągu Chełmżyńskiej w Rembertowie i tunel pod torami na 1. Praskiego Pułku w Wesołej. Obie strony mają podzielić się kosztami inwestycji po 50 proc.

Pieniądze na inwestycje już w marcu

W piątek wiceprezydent opublikował pismo wysłane do kolejarzy. "W ramach przejrzystości działań Miasta st. Warszawy i ku pokrzepieniu serc mieszkańców Rembertowa i Wesołej, a także sąsiednich dzielnic, zamieszczam podpisane dziś pismo do PKP PLK S.A.Dotyczy oczywiście budowy tuneli i estakady" – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Wiceprezydent  informuje, że urząd miasta w najbliższym czasie podejmie działania umożliwiające zapewnienie środków finansowych na budowę. "Co to znaczy w najbliższym czasie?" – dopytywali w komentarzach zainteresowani mieszkańcy. "17 marca 2016 roku, na sesji Rady Warszawy" – odpowiedział Wojciechowicz.

– Dzięki porozumieniu mieszkańcy zyskają bezkolizyjny przejazd przez kilka par torów kolejowych w poprzek Chełmżyńskiej. Obecnie często tworzą się tam korki ze względu na zamykane szlabany – mówił nam rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

Codzienna gehenna

Sprawa tunelu w Rembertowie ciągnie się od lat. Mieszkańcy dzielnicy pisali w tej sprawie liczne petycje i organizowali happeningi. Szlabany opadają i podnoszą się tam 300 razy dziennie. Intensywność ruchu kolejowego oraz sąsiedztwo peronu, przy którym zatrzymują się pociągi podmiejskie i stacji towarowej powoduje, że przejazd jest zamknięty średnio 6 godzin na dobę. Dla ludzi, który regularnie muszą pokonywać przejazd kolejowy oznacza to gehennę.

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • miasto jest nasze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 09:28 ~miasto jest nasze

  Kierowcy to nie krety, nie mogą jeździć tunelami.

 • c62

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 07:24 ~c62

  Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz - panie wiceprezydencie czego wy już nie obiecaliście?
  Ale tak dla przykładu w styczniu roku 2015 obiecaliście iż druga część bulwarów nad Wisłą będzie gotowa w połowie roku 2016 i co i mamy koniec lutego 2016 a na placu budowy nic kompletnie nic się nie dzieje (a swoją drogą co wyście robili ponad rok czasu) następne przykłady to wał przeciwpowodziowy od strony ZOO pani HGW obiecała go lat temu już ponad 6,7 i co i g. o szpitalu na Ursynowie nie wspomnę, obwodnica Pragi itd, itd. Ale proszę te pismo sobie zachować bo jak by się udało to będzie miał pan dowód, że dotrzymał pan słowa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »