Informacje

13.10.2016 13:46 Enigmatyczny komentarz ratusza

Wiceprezydent Pahl: mogło dojść do fałszowania dokumentów

SERWISY:


Zatrzymanie Marzeny K. to także wynik działania miasta, które już w sierpniu złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - uważa wiceprezydent stolicy Witold Pahl. Dodał, że ratusz deklaruje współpracę z organami ścigania w sprawach reprywatyzacyjnych.

- Urząd miasta stołecznego Warszawy z zadowoleniem przyjmuje informację o podjęciu przez organy ścigania działań, które mają przywrócić nam, miastu, Warszawie, jego mieszkańcom majątek. Deklarujemy wolę współpracy z organami, które mają obowiązek stania na straży praworządności w sprawach dot. ochrony majątku miasta - powiedział Pahl podczas czwartkowej konferencji w stołecznym ratuszu.

Miasto zawiadamia prokuraturę

CBA zatrzymało b. pracownicę resortu sprawiedliwości Marzenę K. Chodzi o sprawę dot. reprywatyzacji w Warszawie, śledztwo prowadzone jest przez CBA i prokuraturę regionalną we Wrocławiu

Wiceprezydent przekonywał, że "zakres podejmowanych czynności" w tej sprawie to także skutek inicjatywy podjętej przez urząd miasta. Pahl zaprezentował zawiadomienie miasta o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marzenę K. złożone 30 sierpnia w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Dodał, że "na dzisiaj wszelkie działania dotyczące wydawania nieruchomości czy prowadzenia postępowań, które powodowałyby przekazanie nieruchomości, a więc uszczerbek w mieniu miasta, zostały wstrzymane".

- Nie ma w tej chwili żadnych postępowań, co do których byłaby obawa, że ta kontrola nad mieniem miasta z udziałem pani Marzeny K. zostanie utracona. Nie ma możliwości, żeby pani Marzena K. kosztem miasta uzyskała jakiekolwiek przysporzenie - zapewnił Pahl.

- Chcę poinformować o tym, że działania służb miasta dzisiaj dają podstawę, żeby złożyć kolejne powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - dodał. Jak podkreślił, będzie ono złożone jeszcze w czwartek. - To jedno z kilkunastu powiadomień, które ratusz złożył do organów ścigania w ostatnim okresie - powiedział Pahl.

"Mogło dojść do fałszerstwa"

Zaznaczył, że z uwagi na dobro postępowania nie może ujawnić, kogo dotyczy powiadomienie i jakiej sprawy.

- Chodzi o sprawę, która się już toczy. To postępowanie administracyjne. W trakcie postępowania kontrolnego, które zleciłem, uznaliśmy, że w tej sprawie mogło dojść do fałszerstwa dokumentów, a co za tym idzie - próby wyłudzenia majątku kosztem miasta - wyjaśnił.

Pahl zaapelował do polityków, aby nie wykorzystywali spraw "kryzysu dekretowego" do uprawiania bieżącej polityki.

Przypomniał, że miasto odmówiło do tej pory w oparciu o tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną zwrotu sześciu nieruchomości wykorzystywanych na cele publiczne. Miasto zakłada, że w sumie 230 takich nieruchomości nie zostanie zwróconych.

Pahl przypomniał, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zarządzenie skierowane do burmistrzów oraz do jednostek organizacyjnych miasta, które pozwala na to, żeby "nie wydawać nieruchomości dekretowych osobom, które uzyskały orzeczenia sądowe".

AFERA REPRYWATYZACYJNA W WARSZAWIE:


Główne zdjęcie: PAP

PAP/ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Straż pożarma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2016 17:45 ~Straż pożarma

  Mo proszę, jaka szlachetna jest ta Hanna ! Jak się zaczęło palić pod tyłkiem, błyskawicznie zapobiegła wydaniu kolejnych nieruchomości złodziejom. Można ? Można.

 • Nie odejdzie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2016 17:40 ~Nie odejdzie

  Centrum pomocy baranomCentrum pomocy baranom

  Gronkiewicz odejdź człowieku

  CZŁOWIEKU ?

 • Centrum pomocy baranom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2016 15:56 Centrum…

  Gronkiewicz odejdź człowieku

 • Janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2016 15:42 ~Janusz

  A bufetowa jeszcze nie siedzi w kryminale.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »