Informacje

03.04.2012 19:01 Była awantura i zabieranie mikrofonów

Wiceburmistrz zostaje. Nerwowa sesja na Bielanach

SERWISY:

Większość radnych nie poprała wniosku radnych PiS o odwołanie Marka Lipińskiego, wiceburmistrza dzielnicy Bielany. Podczas gorącej dyskusji nie obyło się bez kłótni i zabierania mikrofonów.

Radni PiS domagali się odwołania wiceburmistrza odpowiedzialnego za oświatę. Zarzucali mu działanie wbrew interesom mieszkańców i rozpowszechnianie nieprecyzyjnych informacji, które doprowadziły do likwidacji szkół przez Radę Warszawy.

Mieli również pretensję, że burmistrz dopiero na tydzień przed grudniową sesją rady dzielnicy, poinformował o zamiarze likwidacji czy przenosin szkół. – Ponadto w czasie obrad Rady Warszawy, wiceburmistrz zgłosił autopoprawki, przez co uchwała zupełnie zmieniła znaczenie w porównaniu do tej jaka zaakceptowała rada dzielnicy – punktował Jan Zaniewski, radny PiS.

Sam wiceburmistrz odpierał zarzuty tłumacząc, że w dwóch szkołach (podstawówka przy ul. Arkuszowej i gimnazjum przy ul. Perzyńskiego) były przeprowadzone konsultacje w sparawie przeniesienia i ich likwidacji, oraz że rodzice uczniów o wszystkim wiedzieli

– To właśnie po tych konsultacjach udało się wypracować koncepcję, aby podstawówki przy Arkuszowej nie przenosić w inne miejsce tylko w tym samym budynku utworzyć filię innej szkoły. Jeżeli chodzi o autopoprawki, to była jedna odnośnie poszerzenia uchwały o nazwę szkoły – tłumaczył na sesji Lipiński.

Wcześniej,  przed dyskusją nad odwołaniem wiceburmistrza, radni opozycji zgłosili wniosek o odwołanie radnej Elżbiety Neski z funkcji przewodniczącej komisji oświaty, oraz o zmniejszenie składu zarządu dzielnicy z pięciu członków do trzech.

W każdym z trzech głosowań rada dzielnicy zagłosowała przeciw. Stało się tak dlatego, że Platforma Obywatelska, do której należą Neska i Lipiński ma w radzie większość.

Kłótnia i zabieranie mikrofonów

W czasie obrad nie obyło się bez awantur. Po wygłoszeniu przez radnego Zaniewskiego uzasadnienia wniosku o odwołanie z funkcji przewodniczącej komisji oświaty, jeden z radnych PO zgłosił wniosek formalny o przejście do głosowania bez dyskusji nad wnioskiem o odwołanie.

Później w czasie dyskusji nad odwołaniem wiceburmistrza, radni PO i PiS targowali się o to ile ma trwać wypowiedź każdego z nich. Spór był na tyle duży, że potrzebne było głosowanie. Ostatecznie większość radnych była za tym, aby wypowiedź trwała nie więcej niż trzy minuty.

Na sali byli również obecni rodzice z bielańskich szkół. Trzech  chciało zabrać głos w dyskusji.

Przewodniczący rady dzielnicy Robert Wróbel zgodził się na wypowiedź tylko jednej osoby. W momencie, kiedy zaczęła przemawiać druga, przewodniczący zarządził przerwę 10 minut. Wtedy wszyscy radni PO wyszli z sali obrad, a pracownicy urzędu wyłączyli głośniki i kilkukrotnie próbowali zabrać rodzicowi mikrofon.

W czasie dyskusji nie obyło się również bez wypominania. Radni i zarząd dzielnicy Bielany przypominali, że w 2005 roku, kiedy Bielanami rządził PiS również były likwidowany szkoły.

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Niedeveloperom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2012 11:42 ~Niedeveloperom

  Dot. ul.Arkuszowej: Władze Bielan powinny zadbać o konserwację ostatnich przedwojennych domów przy ul. Arkuszowej! Nie można pozwolić na to by Polskę, ulice miast zalała nowa, często bardzo wątpliwa zabudowa, np. gargamele, każdy inny, pełno reklam itp. Konserwacji i zabezpieczeń wymagają drewniane lub czasami murowane obiekty przedwojenne wzdłuż Arkuszowej: np. 64,98, 100, 126, 140, 164, 169, 143, 123, 89. A przede wszystki NIE wolno burzyć obiektów!
  I tak już mamy w Warszawie za dużo blokó, osiedli, nowych domów. Ludzi będzie stać na kupno nowych mieszkań czy willi. Jest przesyt. W miastach Euorpy ludzie dziś konserwują zabytkowe domy i zagospodarowują.

 • sąsiadka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 10:32 ~sąsiadka

  niki~niki

  Burmistrz i jego zastepca to kosmici nie wiedzą na jakiej planecie żyją a już tym bardziej jaką gmina władają wiedza na temat gminy Bielany kończy się na budynku gminy.Z poprzedniej kadencji jak i z obecnej obecnego burmistrza nic nie wynika a tym bardziej sie nic na Bielanach nie dzieje całkowita olewka mieszkańców gminy jak i wyborców pora podpisać się po dymisją burmistrza i jego kliki.


  niki - chyba też masz o tym blade pojęcie! Oni zarządzają dzielnicą - nie gminą...

 • niki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 07:14 ~niki

  Burmistrz i jego zastepca to kosmici nie wiedzą na jakiej planecie żyją a już tym bardziej jaką gmina władają wiedza na temat gminy Bielany kończy się na budynku gminy.Z poprzedniej kadencji jak i z obecnej obecnego burmistrza nic nie wynika a tym bardziej sie nic na Bielanach nie dzieje całkowita olewka mieszkańców gminy jak i wyborców pora podpisać się po dymisją burmistrza i jego kliki.

 • uczeń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 11:59 ~uczeń

  Lipiński to karykatura burmistrz, kłamie i oszukuje w żywe oczy, już niedługo prokuratura dobierze mu sie do tyłka za oszukiwanie Rady Warszawy i mieszkańców Bielan

 • człowiek z bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2012 11:56 ~człowiek z bielan

  Gnoje z PO nic nie robia dla mieszkańców tylko posadki sobie szlifują, pogonić to badziewie z ratusza jak najszybciej

 • teraz Polska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2012 02:19 ~teraz Polska

  PO = Parada Oszustów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »