Informacje

12.06.2018 18:46 zostawił auto na trawniku

Wiceburmistrz parkował "na dziko".
Zdradziła go jedna rzecz

SERWISY:


Samochód zostawiony na środku trawnika, a za szybką identyfikator wiceburmistrza dzielnicy Praga Północ. "Brawurowe" parkowanie zauważył, sfotografował i rozpowszechnił w mediach społecznościowych jeden z mieszkańców.

Wszystko wydarzyło się na skwerku Antoniego Żurawskiego, między Ratuszową, Inżynierską a 11 listopada. Na zdjęciach wykonanych przez pana Tomasza widzimy niewielki zielony teren, a na nim trzy zaparkowane auta.

Identyfikator wiceburmistrza

W jednym z nich - czarnym infiniti - znajdował się identyfikator Zbigniewa Cierpisza, wiceburmistrza dzielnicy. "Panie zastępco burmistrza Pragi Północ! Jeśli parkujesz na trawniku, nie zostawiaj identyfikatora pod przednią szybą! Trawa cierpi!" - pisze na Facebooku pan Tomasz. I prosi innych użytkowników o udostępnianie posta, by zobaczyło go jak najwięcej osób, by w ten sposób dotarł do kierowcy.

Tak też się stało. Liczba komentarzy i udostępnień fotografii szybko zaczęła rosnąć i, jak łatwo się domyślić, nie były przychylne.

"Nie jest to rozwiązanie idealne"

O komentarz poprosiliśmy rzecznika urzędu dzielnicy. - Wskazany teren, na którym były zaparkowane auta stanowił tymczasowe zaplecze do obsługi wydarzenia plenerowego na skwerze imienia pułkownika Żurowskiego. Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne i jesteśmy tego świadomi - przyznaje Karol Szyszko.

Rzecznik podkreśla, że ma nadzieję, że przy kolejnej imprezie będzie już dostępny teren przy pobliskiej Ratuszowej, obecnie zajmowany przez wykonawcę II linii metra. - Zgodnie z wytycznymi zarządu dzielnicy, zostanie on zagospodarowany na ogólnodostępny parking dla mieszkańców i będzie pełnił również funkcję zaplecza dla imprez i wydarzeń organizowanych na skwerze - zapowiada.

Warto przypomnieć, że kierowcy, który zaparkuje na trawniku grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych. Mimo to, parkowanie na dziko jest Warszawie na porządku dziennym, o czym systematycznie przypomina straż miejska.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 12:59 ~Prażanka

  Jedna "Iskra" i "Ciepisz" Prago , potem wyjdziesz jak "Zabłodzki" na mydle hehehe

  Pan burmistrz zawsze był bogaty jest lekarzem to info dla wścibskich

 • loku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 10:47 ~loku

  może ma bogatą córkę?

 • Maria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 10:37 ~Maria

  Praga Północ to tylko pisowska trampolina to wyższych stanowisk np. Pan Sipiera dawniej burmistrz tej dzielnicy obecnie wojewoda, Paweł Lisiecki dawniej radny obecnie poseł i członek komisji weryfikacyjnej a obecny burmistrz tej dzielnicy zamiast zająć się dzielnicą i jej rozwojem rozgląda się za wyższym stanowiskiem bo ciągle fotografuje się z panem Jakim

 • Ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 10:26 ~Ola

  virr~virr

  Najlepiej, żeby burmistrz jeździł zardzewiałym matizem. Wtedy motłoch nie będzie zazdrosny. A to, że ktoś kto ma władzę i nie ma pieniędzy jest podatny na korupcję jest dla motłochu mało ważne.


  Nie ważne czym jeździ tylko jak się zachowuje. Może jeździć nawet Porche, ale powinien jako burmistrz świecić przykładem, a nie wykazywać się cwaniactwem i butą z powodu władzy. A tak przy okazji jeśli ktoś ma inne zdanie niż Ty to nie obrażaj Go. Kulturę człowieka poznaje się właśnie podczas dyskusji. Człowiek kulturalny potrafi dyskutować nie obrażając drugiego, a pozbawiony kultury jak nie ma argumentów to atakuje i obraża.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 09:52 ~nick

  Nie dziwcie się, że wiceburmistrza stać na taki samochód. Podinspektor w dzielnicowej delegaturze BAiSO zarabia ok. 6 000 PLN, a wiceburmistrz minimum 12-16 000. Szkoda, że w prywatnych firmach dużo trudniej o takie wynagrodzenia, nawet, jak jest się dobrym.  wujek dobra rada~wujek dobra rada

  a kiedy CBA skontroluje skad wiceburmistrza stać na ten samochód?
  error~error

  Może jego żona dobrze zarabia? Nie zaglądaj innym do portfela, tylko zajmij się swoim. A poza tym artykuł od czapy - albo zaparkował na dziko, albo w miejscu do tego czasowo przeznaczonym.
  Gulasz~Gulasz

  Przecież nie urodził się i nie poszedł od razu na Burmistrza, mógł wcześniej pracować.
  A że pracował to jest właścicielem kilku małych klinik czy gabinetów lekarskich. Nazwy nie podaję żeby nie było reklamy.
  A typa nie lubię ale z innych powodów.

 • virr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 09:52 ~virr

  Najlepiej, żeby burmistrz jeździł zardzewiałym matizem. Wtedy motłoch nie będzie zazdrosny. A to, że ktoś kto ma władzę i nie ma pieniędzy jest podatny na korupcję jest dla motłochu mało ważne.

 • marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 09:37 ~marta

  Na Pradze-Północ bezprawne działania władzy to już chyba norma-jak tu mieć zaufanie do "państwa " ?

 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 09:35 ~maniak

  "Wskazany teren, na którym były zaparkowane auta stanowił tymczasowe zaplecze do obsługi wydarzenia plenerowego" - i już jest nowy KULSON od Pychy i Szmalu,już pelikan łyknął ściemę,kiedy próba wciśnięcia tematu zastępczego reszcie kraju?już się nie mogę doczekać co to będzie...

 • Drogówek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 09:33 ~Drogówek

  Identyfikator to taki "bilet parkingowy", żeby komuś nie przyszło do głowy mandaty wystawiać.

 • ojej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 09:13 ~ojej

  Cierpisz, cierpisz ale parkujesz.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »