Informacje

09.07.2014 19:28 Złamało się drzewo w ogrodzie Krasińskich

Wiatr łamał drzewa w całym mieście. "Cudem uniknęliśmy śmierci"

SERWISY:

 

Połamane drzewa i zniszczone auta - to efekt burzy, która przeszła nad Warszawą. Wiatr złamał również jedno z drzew w Ogrodzie Krasińskich. – Otarło o mnie. To trwało sekundy - opowiada Michał, który był świadkiem zdarzenia.

- Cudem uniknęliśmy śmierci - mówi Michał, który razem z dziewczyną i psem szedł przez Ogród Krasińskich, gdzie w środę po południu złamało się jedno z drzew.

- Nagle ściemniło się i zaczęło wiać. Usłyszałem trzask, stanąłem jak wryty i po chwili musieliśmy uciekać, ponieważ jedno z drzew zaczęło przewracać się w naszą stronę. Drzewo złamało się i otarło o mnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. To trwało sekundy. Dziwne o tyle, że wiatr nie był bardzo silny, a przecież w parku były wycinane spróchniałe drzewa - opowiada Michał.

 

Interwencje w całej Warszawie

Złamane drzewo w Ogrodzie Krasińskich to jedno z kilkudziesięciu, które w środę zniszczyła burza. - Interweniujemy w całej Warszawie. Połamane drzewa spadały na zaparkowane auta, ulice i opierały się o bloki. Nikt nie został ranny – mówi Tomasz Stankowski ze straży pożarnej.

Silny wiatr złamał drzewo m.in. w Ogrodzie Krasińskich, czy przy ul. Filomatów 13. Tam był reporter tvnwarszawa.pl – Drzewo opadając oparło się o blok. Przyjechały dwa zastępy straży w tym podnośnik. Strażacy zabezpieczyli drzewo – opowiada Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl

Niebezpiecznie było na Bemowie - Wichura przewaliła drzewo znajdujące się na drodze osiedlowej. W wyniku tego  zdarzenia nikt nie został ranny. Droga była zablokowana przez 30 minut – informuje Daniel, który przesłał zdjęcia na Kontakt 24. Podaje, że drzewo złamało się przy ulicy Lazurowej ok godziny 18.00.

 

lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2015 09:22 ~dno

  a kto dostanie karę za wycinkę tych drzew?

 • leśnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2014 11:07 ~leśnik

  To jest efekt przerzedzenia drzewostanu w parku naturalnej bariery dla wiatru. Juz sobie wyobrażam co się będzie działo jak naprawdę zawieje

 • MUF

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2014 10:48 ~MUF
  I to jest ta polska paranoja... rzywych istot

 • ups

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2014 09:20 ~ups

  JMS~JMS

  gdzie niby była ta burza - w Pcimiu dolnym? Bo napewno nie w wawie.


  Moje miasto nazywa się Warszawa, nie wiem, jak twoje.
  Analfabeta.

 • Loren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2014 09:18 ~Loren

  I to jest ta polska paranoja. Obsadzanie młodymi drzewami każdej wolnej przestrzeni, każdego zakamarka, a nie wycinanie starych rozrosniętych drzewostanów w okolicach balkonów, domów ,parkingów, aut, dróg rowerowych i pieszociągów - to trzeba mieć pomyślunek i wyobraźnię! A co tam... koszty napraw trakcji tramwajowych, zgnieconych samochodów, naderwanych dachów, balkonów, okien... nie wspominając o niebezpieczeństwie dla rzywych istot ;-) przecież to nic takiego! BRAWO POLONIA!

 • wirus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2014 09:07 ~wirus

  07:08 ~zen

  Era~Era

  Rząd pije winka po 1200 zł a ludzie z dziećmi w szałasach boże gdzie ty jesteś czemu normalni ludzie wegetują a inni co spiastuja władze maja tych ludzi gdzieś .... i maja się dobrze :(

  (Ty czytałeś artykuł? Nikt tu nie wegetował, tylko tatuś bez wyobraźni biwak sobie urządzał. )

  Bez jakiej wyobrażni.Ojciec dziecku chciał pokazać 'indiańskie lato.Dajcie swoim dzieciom laptopy,tablety-wyrośnie-CO?

 • szcz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2014 08:44 ~szcz  cruenzo~cruenzo

  burza..? to wina Tuska
  mmm~mmm

  A słyszałem że dla rodowitych to zawsze wszystko wina słoików;)
  Twist on~Twist on

  No przecież napisał/a: wina Tuska ;-)


 • Mitelanis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2014 08:39 ~Mitelanis

  JMS~JMS

  gdzie niby była ta burza - w Pcimiu dolnym? Bo napewno nie w wawie. Parę uschniętych patyków połamało i jak zwykle w tym mieście wielki kataklizm na miarę wybuchu bomby atomowej - tak samo jak deszcz czy śnieg


  Ogród Krasińskich leży pomiędzy ulicami Andersa i Miodową, z bardziej znanych punktów, to niedaleko jest Pl. Bankowy. A Warszawa jest sporym miastem, o średnicy przekraczającej 20 kilometrów. To dość, żeby niektóre zjawiska pogodowe występowały tylko w niektórych dzielnicach.
  To była typowa burza konwekcyjna, powstająca na skutek gwałtownego podnoszenia się powietrza silnie nagrzanego nad wybetonowanym podłożem. One mają stosunkowo niewielki zasięg, a po przejściu nad mniej nagrzane (bardziej zazielenione) tereny błyskawicznie ich siła spada, często kończy się właśnie na lekkim wiaterku i pokropieniu. Nic dziwnego więc, że dalej od centrum, albo po drugiej stronie Wisły (nad wodą taka burza nie przejdzie, straci siłę) był to zwykły deszcz. Na Ochocie i Woli porywy wiatru były w stanie przewrócić, a deszcz momentami tworzył ścianę. Burza szła właśnie od centrum.

 • ika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2014 08:19 ~ika

  pewno hania wycięła nie te drzewa. A teraz powycina spróchniale i będzie jak chciała pierwotnie 300 drzew. Do kominka na zime przyda się.

 • hehs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2014 08:18 ~hehs

  a na Brodnie ściana deszczu była i kładło drzewa. Podobno jakieś tam drzewa poprzewalało, ale sam osobiscie nie widzialem

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »