Informacje

23.04.2015 12:20 Gospodarska wizyta

Wiata jak nowa "ścianka".
Prezydent zapozowała na Targówku

SERWISY:

Hanna Gronkiewicz-Waltz uśmiechnięta, w jasnym wiosennym płaszczu, przysiadła na ławeczce nowej wiaty. Obok tłum fotoreporterów. Prezentacja przystanku przypominała scenę dobrze znaną z plotkarskich portali.

Celebryci chętnie pozują "na ściance", zaś Hanna Gronkiewicz-Waltz uśmiechała się w czwartek na tle nowej wiaty przystankowej.

- Cała scena trwała kilkadziesiąt sekund. O zapozowanie na tle wiaty poprosili panią prezydent sami fotoreporterzy - zwraca uwagę Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu.

Ochroni przed deszczem

- To bardzo nowoczesna i trwała konstrukcja, która będzie służyła mieszkańcom przez długie lata i zapewni odpowiedni komfort wszystkim oczekującym na przyjazd autobusu lub tramwaju. Ogółem w stolicy pojawi się 955 tego typu wiat - powiedziała prezydent.

Wiata wyglądem nawiązuje do tzw. Ł-ek, czyli zadaszeń z lat 70. Najważniejsze, że ochroni pasażerów przed wiatrem i śniegiem.

Nie wszystkie zadaszenia, które ostatnio pojawiły się w stolicy, są tak wygodne. O złych rozwiązaniach pisaliśmy na tvnwarszawa.pl wielokrotnie.

>>> Ładne ale kompletnie niefunkcjonalne - tak pasażerowie ocenili nowe wiaty, które stanęły m.in. na pl. Wileńskim. <<<

>>> Po protestach ratusz zdecydował, że niewygodne "podpupniki" zostaną zastąpione ławkami. <<<

Kolejnych zmian na niewygodnych przystankach urzędnicy nie planują.

/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mieszkaniec Wysockiego2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2015 10:36 ~Mieszkanie…

  Ktoś napisał po co tam był wymieniony
  przystanek na nowy ? A no po to bo na tym skrzyżowaniu są bardzo często wypadki i nie dawno był tam wypadek w którym ucierpiał przystanek. Hanka robi zdjęcia na Targówku w celach wyborczych bo nikt jej tam nie lubi po prostu wg. mnie powinna to robić w swojej dzielnicy.

 • OLLA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2015 23:07 ~OLLA

  Coś Pani Prezydent ostatnio zabiega o Targówek na którym niestety przegrała wybory. Czyżby PO liczyło na poparcie tej dzielnicy ? Dziwne te zainteresowanie.

 • beeeeeeeeee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2015 22:32 ~beeeeeeeeee

  I co lemingi, zadowolone jesteście?

 • Wawianka1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2015 18:52 ~Wawianka1

  Czy w kraju, szczególnie w stolicy, brakuje ludzi myślących i z wyobrażnią? Pani Prezydent ma portrecik a podróżni szklany śmietnik . Tak płytka wiatanie osłania ani od wiatru ,ani od deszczu ,za to jest doskonałym oparciem dla śmieci niesionych wiatrem. Laweczka niewyggodna i w środku, a to po kącikach najlepiej się schronić przed wiatrem czy deszczem.Ubawił mnie ten szum z "otwarciem ' tak normalnej rzczyjaką powinna być porządna wiata . okazało się ,ze szczególnej wagi nabrała ta ,postawiona na przystanku z ,którego kozysta 5 osóbb na dobę i chodzi autobus i to rzadko!.
  Pewnie kolejnym powodem do dumy są koszmarki siarczyście niebiesko-granatowe zwane osłoną zejść do metra na ulicy Targowej.Wszystkie są szkaradne ale te niebieskie kolorem, materiałem ,formą klócą się z architekturą.otoczenia.styl "jelenie nna rykowisku"Wiele osób mowi ,ze ich widok powoduje mdłości.Czy poczucie piękna ,harmonii ,stylu decydentów jest w zaniku? gdzie architekt miejski i konserwator zabytków bo praga jest zabytkiem i nie powinna być niszcczona potworkami.

 • mmag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2015 16:28 ~mmag

  Proponowała bym, Pani Gronkiewicz i temu kto ten szajs wymyślił wejśc kiedy pada solidny deszcz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pod te wiaty niestety nie można uciec od deszczu,sama tego doświadczyłam pod wiatą na Krasińskiego,patrząc z rozrzewnieniem na starą po drugiej stronie,gdzie chowali sie czekający na autobus.
  Niefunkcjonalne gówno;/

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2015 16:23 ~qwerty

  Wyjątkowo niewygodne i niechroniące przed złą pogodą, i właściwie to nie wiaty, a miejsca na banery

 • Ewelina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2015 16:18 ~Ewelina

  Właśnie nie rozumiem, dlaczego, skoro ulica zmieniła nazwę na Matki Teresy z Kalkuty, to dlaczego przystanek został nadal Budowlana? Zazwyczaj swoje nazwy przystanki biorą od nazwy ulicy....w tym przypadku od ulicy, której już nie ma.....

 • kick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2015 15:47 ~kick

  marek~marek

  Budowlana? Była kiedyś teraz jest Matki Teresy z Kalkuty

  przystanek nadal nazywa się budowlana, tak jak i część ulicy która została od wysockiego w stronę torów kolejowych

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2015 15:34 ~abc

  Dlaczego autor nie wspomniał, że HGW spontanicznie i zupełnie przypadkowo podjechała na ten przystanek luksusową limuzyną. Niech pokaże jaką bufetowa będzie miała minę po 20 minutach korzystania z tego "cuda" w czasie ulewnego deszczu.

 • mlody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2015 15:30 ~mlody

  mmm~mmm

  Super. tylko po co tam był wymieniony przystanek jak tam praktycznie w ogóle nie ma ruchu?! Jeżdża dwa autobusy 2 razy na godzinę. Zaraz obok są przystanki tramwajowe, stare, zniszczone (tuż przy cmentarzu), przy których zatrzymuje się tramwaj co 3-5 minut i rzeczywiście są oblegane. Marnotrawstwo pieniędzy.

  No kto by sobie robił zdjęcia i pozował na tle cmentarza ???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »