Informacje

09.09.2013 17:45 Sprawa utknęła w sądzie

Wiadukt prawie gotowy,
otwarcie blokują ekrany

SERWISY:


Wiadukt ul. Marsa w kierunku Rembertowa w Warszawie jest niemal gotowy, ale wciąż nie wiadomo, kiedy pojadą nim kierowcy. Drogowcy tłumaczą, że brakuje pozwolenia na użytkowanie, bo niedokończona jest budowa ekranów dźwiękochłonnych. Zatrzymał ją Naczelny Sąd Administracyjny.

Sprawą zainteresował nas jeden z internautów tvnwarszawa.pl. "Wiadukt jest już prawie gotowy, ale chodzą głosy, że nie zostanie otwarty dopóki nie zostaną wybudowane ekrany, a te nie mogą zostać wybudowane, bo w tej sprawie toczy się postępowanie w NSA" - napisał.

Trwają próby obciążeniowe

Chodzi o jeden z dwóch nowych wiaduktów w ciągu ulicy Marsa nad torami kolejowymi. Tym prowadzącym w kierunku centrum kierowcy mogą jeździć od początku roku. Problem jest z drugim - w stronę Rembertowa. Urzędnicy planowali, że wszystkie prace z nim związane zakończą się do końca czerwca.

Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl, jezdnia wiaduktu wygląda na gotową. - Trwają jeszcze prace przy kostce, na chodniku, czy barierkach - wylicza Dawid Krysztofiński.

Potwierdzają to drogowcy. - Wiadukt i jezdnia są już gotowe do tego, żeby w najbliższym czasie można było oddać do użytku dla kierowców. Dziś i jutro prowadzone będą na wiadukcie próby obciążeniowe - potwierdziła w poniedziałek Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który nadzoruje prace w tym miejscu. - Nie wiemy jednak, kiedy zostanie oddany do użytku, ponieważ nie możemy dostać pozwolenia na użytkowanie ze względu na niedokończoną budowę ekranów - dodaje.

Sprawa utknęła w sądzie

Jak przyznaje, nie wiadomo, kiedy będzie można dokończyć ich instalację. Dlaczego?

- Budowa ekranów została wstrzymana przez Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z kwietnia 2013 r. po zaskarżeniu przez przedsiębiorców z ul. Marsa wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego utrzymującego w mocy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – informuje rzeczniczka.

Jak już pisaliśmy, przeciwko wysokim barierom protestowali lokalni przedsiębiorcy. Ale mieszkańcy, domagali się zabezpieczenia przed hałasem. - Nie wiemy, kiedy będzie można dokończyć ich budowę, bo NSA nie wyznaczył jeszcze daty rozprawy, na której wyda wyrok w tej sprawie – zaznacza Gajewska.

Jeszcze więcej wiaduktów

Drugi etap inwestycji obejmuje budowę kolejnych wiaduktów nad linią kolejową oraz bezkolizyjnego przejazdu nad skrzyżowaniem ulic Marsa i Chełmżyńskiej oraz Marsa i Żołnierskiej wraz z poszerzeniem ulicy Żołnierskiej aż do granicy miasta. Realizacja tego etapu przewidywana jest w latach 2014-2016.

ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • fredro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2013 17:29 ~fredro

  zielonka ~zielonka

  ALE CICHO TERAZ JEK TĄ NOWĄ DROGĘ OTWORZYLI CISZA SPOKÓJ ŻADNEGO HAŁASU ANI KURZU, ASFALT I STUDZIENKI NOWE, NIE MA TYCH STARYCH ŁĄCZEŃ METALOWYCH PO KTÓRYCH TŁUKŁY SIE SAMOCHODY I NIE MA TYCH OKROPNYCH WYSPREJOWANYCH EKRANÓW ZA KTÓRE KTOŚ POWINIEN ODPOWIEDZIEĆ JAKIM PRAWEM MOŻNA TAKIE MURY JAK W GETTO STAWIAĆ W WARSZAWIE WBREW LUDZIOM?

  EKRANY MOŻE I SA POTRZEBNE ALE NIE W TYM MIEJSCU NA UL.MARSA NA LOKALNEJ DRODZE TAM I TAK BĘDĄ EKRANY NA ESTAKADACH TO PO CO NA DRODZE LOKALNEJ?


  Jak ci się cicho jedzie to jedź dalej i nie gadaj co jest dobre dla tych co tu mieszkają. Widać, że nie masz pojęcia jak szkodliwy jest hałas dla ludzi. A droga lokalna przed wiaduktem też ma ekrany i nikt nie płacze z tego powodu.
  I przestań krzyczeć klawiaturą !!!

 • z Marysina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2013 11:13 ~z Marysina

  ekrany w środku miasta stawiają ? niedługo to co Okularową, Korkową, też zaekranują a może marszałkowsą i wiejską. ul.Marsa jest w Warszawie i tylko 6 km od Pałacu Kultury i Nauki. daliby juz spokój z tymi ekranami w głowie sie kręci jak jadę w tych tunelach a ile to kasy na to idzie. dróg nie mamy ale jesteśmy imperium ekranowym na świecie.

 • zielonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2013 11:05 ~zielonka

  ALE CICHO TERAZ JEK TĄ NOWĄ DROGĘ OTWORZYLI CISZA SPOKÓJ ŻADNEGO HAŁASU ANI KURZU, ASFALT I STUDZIENKI NOWE, NIE MA TYCH STARYCH ŁĄCZEŃ METALOWYCH PO KTÓRYCH TŁUKŁY SIE SAMOCHODY I NIE MA TYCH OKROPNYCH WYSPREJOWANYCH EKRANÓW ZA KTÓRE KTOŚ POWINIEN ODPOWIEDZIEĆ JAKIM PRAWEM MOŻNA TAKIE MURY JAK W GETTO STAWIAĆ W WARSZAWIE WBREW LUDZIOM?

  EKRANY MOŻE I SA POTRZEBNE ALE NIE W TYM MIEJSCU NA UL.MARSA NA LOKALNEJ DRODZE TAM I TAK BĘDĄ EKRANY NA ESTAKADACH TO PO CO NA DRODZE LOKALNEJ?

 • bipi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2013 20:04 ~bipi

  To jest skandal...Ja bardzo współczuje kierowcom jak jeżdżą w korkach, brawo że już mają nowy most, ale absolutnie nie rozumiem czemu ja muszę znosić tiry i ciężkie samochody przejeżdżające tuż obok mojego domu. Chałas, za chwilę będzie kurz; sąd, jak to nasz sąd, bedzie się zastanawiał dość długo.....Na takiej "wylotowej" trasie żeby nie było ekranów??????? Nie interesują mnie racje panów przedsiębiorców obok drogi.....Ja ich podam do sądu z żądaniem odszkodowania, niebawem mam spotkanie z prawnikiem....

 • MAREK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 16:43 ~MAREK

  Panie PREMIERZE daj Pan spokuj ludziom którzy chcą jeszcze pracować w tym kraju bo niedługo sam Pan zostaniesz i kim będziesz pan rządził ??????????

  PO NOGA POWINNO SIĘ CAŁOWAĆ TYCH POLAKÓW KTÓRZY W TYM KRAJU CHCĄ FIRMY PROWADZIĆ A NIE NA ZŁOŚĆ IM ROBIĆ DOJAZDY BLOKOWAĆ I FIRMY ZASŁANIAĆ EKRANAMI.

  NIEDŁUGO TO W KSIĄŻKACH HISTORYCZNYCH BĘDZIEMY CZYTALI O PRZEDSIĘBIORCACH POLSKICH A SAMI BEDZIEMY OCHRONIAZAMI W MARKETACH.

 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 16:32 ~Gość

  Lobbyści ekranowi nie odpuszczają. A premier mówił że trzeba zająć sie przekrętami ekranowymi a i dodał że prokuratura zbada to i co ? a jeszcze tez słyszałem ze NIK zbada i co tez nie moze zbadać. ????

 • mieszkam na Marsa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 16:28 ~mieszkam na Marsa

  Po pierwsze droga nie jest gotowa od 3 tygodni nawet dzisiaj nie jest gotowa bo jeszcze barierki i chodniki kończą po drugie żadna z ukończonych na ul.marsa dróg nie została oddana do użytkowania a jakoś jeżdżą nią samochody nawet wiadukt nie ma zezwolenia na użytkowanie, po trzecie jak można pisać ze to wina przedsiębiorców przecież to wina urzędników ze zaprojektowali na terenie przemysłowym ekrany, i na koniec dodam ze na odcinku gdzie ma nie być ekranów nie ma mieszkańców. STOP EKRANOM

  na ul.Marsa przed wiaduktem w 2007r również były protesty tym razem mieszkańców i jakoś urzędnicy nie wyciągnęli wniosków i dalej sprzedają ludziom ekrany.

  http://www.youtube.com/watch?v=kQXj5BkJHgM

 • Tak sobie myślę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 16:06 ~Tak sobie myślę

  Przecież jezdnia w kierunku Płowieckiej też nie jest oficjalnie otwara (z tego samego powodu)- ruch dopuszczony jest jako po "drodze technicznej w trakcie budowy", na tej podstawie można w każdej chwili otworzyć i tą w kierunku Okularowej.

 • Meg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 13:37 ~Meg

  Michał~Michał

  A kiedy wiadukt na Chełmżyńskiej na wysokości Strażackiej? jest wogóle coś takiego w planach?

  Jest. Wg ostatnich doniesień ma tam być rondo.

 • Tomasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 12:06 ~Tomasz

  jestem ostro przeciwny kolorowym ekranom
  powinny być przezroczyste

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »