Informacje

10.02.2011 12:52 Problemy z budową przy Cybernetyki

Wiadukt na dobrej drodze

SERWISY:

- Wszystko jest na dobrej drodze, chcemy zakończyć te spory - tak o udostępnieniu ratuszowi terenów pod budowę wiaduktu, mówią przedstawiciele spółdzielni inwalidów Świt. Zaznaczają jednak, że ostateczna decyzja zapadnie w poniedziałek.

Jeden wiadukt, który łączy Cybernetyki z 17 stycznia już stoi. Dzisiaj około godziny 22.00 na być oddany do użytku. Sprawa budowy drugiego ciągnie się od roku - tyle czasu trwają rozmowy spółdzielni z władzami miasta na temat udostępnienia spornego terenu.

Po długich negocjacjach ratusz zaproponował, że za grunt pod inwestycję zapłaci 10 mln zł. - Ostatnia propozycja miasta jest interesująca - mówi Katarzyna Paszkowska ze Świtu. - Wszystko jest na dobrej drodze, chcemy zakończyć te spory. Oficjalne stanowisko będzie jednak po niedzieli - dodaje.

Przejmą etapami

Część budynków będzie musiała zostać wyburzona, działka ma być przejmowana etapami, ale najpilniejsze jest pozyskanie terenu pod budowę wiaduktu. Szczegóły przejęcia działki będą znane, gdy strony oficjalnie dojdą do porozumienia.

Odszkodowanie, jakie ma dostać zakład od miasta, zostanie przeznaczone między innymi na przeniesienie produkcji w inne miejsce.

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2011 16:38 ~Michał

  Patrząc na wypowiedzi widać wyraźnie dlaczego miasto ma płacić tak dużo za ten teren. Po prostu zawsze można pojechać na temacie niepełnosprawności. Otóż wbrew temu co twierdzicie nie chodzi tu wcale o miejsce pracy ani o niepełnosprawność. Miasto na początku zaproponowało opłacenie zmian w reorganizacji produkcji plus odpowiednią kwotę. Tu chodzi po prostu o kasę którą można wyrwać na temacie.
  Robicie w ten sposób niepełnosprawnych podwójnie niepełnosprawnymi. A czy wiecie czy tego chcą. Może powinniśmy mieć umiar i tam gdzie nie chodzi o niepełnosprawność traktować ich tak jak każdego innego. Będzie lepiej dla wszystkich.

 • Kate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2011 20:31 ~Kate

  Marta-Natolin nie wie co piszei widać jak obojętny jest jej los niepełnosprawnych osób którzy i tak są pokrzywdzeni przez los i gdzie indziej pracy nie znajdą - w Spółdzielni pracuje ponad 570 osób niepełnosprawnych którzy nigdzie indziej nie mogą znależć pracy - dobrze skomentował ją MACQ84 żeby swojego domu by nie dała zburzyć za darmo - ale to tak jest u Nas dopóki Nas nie dotyczy nie obchodzi Nas to

 • inżynier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 21:41 ~inżynier

  @sebastian, byłeś kiedykolwiek w życiu w fabryce? Widziałeż ważące wiele ton maszyny, urządzenia, ich zasilanie, mocowanie do podłoża? Wiesz jakie trzeba spełniać przepisy aby móc użytkować maszyny?
  Przeniesienie produkcji to nie przeniesienie komputera z jednego biurka na drugie.

 • sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 20:50 ~sebastian

  Ciekawe ile kosztuje przeniesienie produkcji w inne miejsce. Dlaczego nie podają takich informacji do wiadomości publicznej ? Żeby jedna i drugą stronę kryć ? Podajcie ile to kosztuje, każdy będzie mógł ocenić kto ma rację.

 • kok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 18:12 ~kok

  @ww
  To nie "demokracja" tylko "prawo własności".

  Niektórzy nie rozumieją, że miasto nie jest właścicielem całości terenu nad jakim się rozciąga.
  Inna sprawa to to, że jest działka (nie tylko ten jeden budynek) w atrakcyjnym miejscu. Gdyby ktoś chciał w tym miejscu budować biurowiec, pewnie tyle by to było warte.

  Miasto powinno było albo szybko zapłacić albo wywłaszczyć. Jednak widać po "postępach" prac na Cybernetyki, że z tym wiaduktem wcale nie należy się spieszyć...

 • student

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 16:57 ~student

  A robota na Andersa stoi...

 • Bambosz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 15:04 ~Bambosz

  A co z przejsciem dla pieszych - trzeba drałować 10 min extra żeby obejść ten cud natury obejść.

  Pociąg jest o 16,09 jestem (wraz z 100 innymi osobami) o 16,10 i po krzakach...

  jednym słowem du...

 • rw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 14:52 ~rw

  popieram stanowisko marty i ww; nasze władze nie zdały egzaminu, naleząło ten problem rozwiązać w tybie pilnym, są interesy ważniejsze niż partykularny interes spółdzielni

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 14:44 ~lol

  Poczekamy aż odbiorą i wtedy będzie piekiełko...ludzie przebiegający przez ulicę w niedozwolonych miejscach, kierowcy łamiacy zakaz skrętu w prawo z Postępu na wiadukt wiec będą musieli robić"oberka na rondzie i korkować.

 • KNd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 14:43 ~KNd

  Ja bym na miejscu ekipy, która to buduje(budowlańcy, inżynierowie itd.) zaprojektował i zbudował tam wiadukt wyższy i o dłuższym przęśle i ominął działkę tej spółdzielni, te 10 baniek ewentualnie wrzucił w dodatkowy koszt budowy , a spółdzielnia niech dalej tam "siedzi"

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »