Informacje

04.07.2011 19:10 ostateczna deklaracja urzędników

"Wiadukt na Andersa otwarty
w przyszłym tygodniu"

SERWISY:

Budowa wiaduktów na Andersa wreszcie dobiega końca. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowch obiecuje, że w przyszłym tygodniu kierowcy pojadą nową przeprawą. Pozostały tylko prace, które pozwolą na korzystanie z jezdni autobusom.

- Czy możecie zobaczyć co dzieje się na budowie wiaduktów na Andersa?

Do dzisiaj mimo obietnic nie są otwarte. - pisze oburzony internauta Artur na skrzynkę warszawa@tvn.pl. Już były cztery terminy oddania pierwszego z wiaduktów. Ostatni termin miał być na przełomie maja i czerwca tego roku. Już jest lipiec i nic. - dodaje.

W połowie kwietnia informowaliśmy, że przełom maja i czerwca – to najbardziej prawdopodobny termin otwarcia pierwszego wiaduktu na Andersa. Wykonawca zadeklarował, że zakończy prace przy pierwszym z trzech wiaduktów do połowy maja. Termin się przesuwał aż do teraz. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w końcu podał ostateczną datę i zapowiedział, że to ostatni tydzień prac. Po 10 lipca kierowcy mają pojachać już nowym wiaduktem.

Uskok powodem problemu

- Nadzór budowlany nie zgłosił żadnych uwag i mamy już pozwolenie na użytkowanie. Wiadukt zostałby otwarty już w piątek (01.07), gdyby nie autobusy- informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych i wyjaśnia. - Połowa ul. Mickiewicza jest wyremontowana, a połowa nie. W związku z użyciem nowych technologii przy budowie jezdni, powstał uskok, który ma ok. 50 cm. Stara jezdnia jest niżej. W celach bezpieczeństwa musieliśmy odzielić nową jezdnię od starej, stawiając barierki. Oznaczenia spowodowały, że część pasa jest zwężona, a to oznacza, że gdybyśmy puścili ruch na nowo wybudowaną jezdnię, autobusy nie zmieściłyby się.

Prace od poniedziałku

W związku z tym od  godz . 20.00 w poniedziałek (04.07) drogowcy rozpoczną remont jeszcze jednego pasa ruchu, który docelowo będzie prowadził z cetrum w stronę Żoliborza, i w ten sposób jezdnia zostanie "poszerzona". - Autobusy jadące w stronę centrum jak i drugą, spokojnie zmieszczą się na nowym odcinku ulicy- dodaje Gajewska.

Prace na ostatnim pasie ul. Mickiewicza zaczną się po otwarciu wiaduktu. Wtedy rozpocznie się remont ostatniej części jezdni ulicy wraz z wlotem w Zajączka w stronę Cytadeli.

Koszt budowy trzech równoległych wiaduktów to 79 mln zł. Drogowcy obiecywali, że pierwszy będzie gotowy pod koniec października ubiegłego roku. Remont trwa już od października 2009 roku.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as,su/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • BIE(L)ANY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2011 22:56 ~BIE(L)ANY

  NAIWNIE DZIS POJECHALEM W KIERUNKU WIADUKTU Z NADZIEJA ZE SOBIE PRZEJADE (bo przypomnial mi sie ten artykul).... ale chyba jestem w innej strefie czasowej i przyszly tydzien jeszcze nie nastapil ;-0)
  gamon ze mnie ale spoko - dzis dziennikarze napisza o zalanych sciezkach nad Wisla i balonach wstrzymujacych oKECIE. SPOKO
  kogo tak naprawde obchcodzi ten wiADUKT??

 • Żoliborzanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2011 22:12 ~Żoliborzanka

  Dzisiaj (11 lipca)zauważyłam, że obiekt, czyli wiadukt i teren pod nim pilnowany jest przez firmę ochroniarską.
  Skoro już ktoś, czyli podatnicy, płacą ochroniarzom, to może by pozwolić im, czyli podatnikom, korzystać ze skrótu pod wiaduktem, zamiast zmuszać ich do kilometrowych spacerów z okolic Cytadeli do metra przez Krajewskiego, Zajączka, Gokarda. Wystarczyłoby położyć wzdłuż podpór rząd płyt betonowych, a panowie ochroniarze pilnowaliby, żeby się ich pracodawcy, czyli podatnicy, nie rozleźli po terenie. A jeśli komuś wyda się ten pomysł mało bezpieczny, to co ten ktoś powie o legalnym dojściu do przejścia podziemnego pozbawionym chodnika dla pieszych i praktycznie prowadzącym przez teren budowy na tyłach elektronika? A czy ten ktoś widział i poczuł pod stopami, w jakim stanie jest chodnik biegnący wzdłuż nasypu od Zajączka do ogródków przy torach?

 • rzecznik diabła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2011 21:06 ~rzecznik diabła

  Ze względu na padające deszcze, opóźnienie wzrośnie do nie więcej niż jednego miesiąca, już na pewno. Czekamy na suchy tydzień, w którym temp. nie będzie mniejsza niż 23st. a nie większa niż 26st. bo ciężko się pracuje. Wilgotność powietrza też nie powinna być zbyt wysoka, ale nie przesadnie niska. Dodatkowo czekamy, aż kierownik wróci z urlopu, co by mógł pokierować pracą. Przewidywany okres, który spełnia powyższe wymagania - grudzień 2012. Dziękuje.

 • Wojtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2011 11:29 ~Wojtek

  Dziś jest poniedziałek 11 lipca 2011. Po chyba rocznym poślizgu z otwarciem wiaduktu nadal nic się nie dzieje, wykonawca udaje że pracuje a mieszkańcy się nadal męczą...... Tylko pogratulować władzom Warszawy stanowczości i doboru wykonawcy. Gdyby to odemnie zależało to wykonawcy nałożyłbym taką karę, że do końca życia by się nie wypłacił za te jedyne 12 miesiecy.....

 • Steffi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2011 10:38 ~Steffi

  Minął tydzień od waszego artykułu ale uskok nie został skasowany i wiadukt dalej jest zamknięty i chyba w tym tygodniu nie ma szans na otwarcie. Prace posuwają się ślamazarnie a po godz.15 wykonawcy mają fajrant. W takim tempie to jeszcze pewnie 2 tygodnie będą robić. Czy za wielomiesięczne opóźnienie wykonawca zapłaci karę ? Taka kara i tak nie zwróci ludziom kosztów wypalonej benzyny i straconego czasu na objazdach.

 • wb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2011 20:31 ~wb

  Czy ktoś wie, w którym miejscu na wiadukcie będą zlokalizowane przystanki tramwajowe? Dzisiaj zrobiłem sobie mały spacer i widzę, że torowisko jest przy samej krawędzi zachodniej wiaduktu. Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, ze od strony wschodniej miejsca dla pieszych jest aż nadto a od strony zachodniej tak mało, że nie ma jak od strony wschodniej wcisnąć przystanku (w kierunku śródmieścia). Czy ktoś wie dlaczego torowisko nie jest zbudowane po środku i w jaki sposób te przystanki będą zlokalizowane?

 • wb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2011 20:28 ~wb

  Czy ktoś wie, w którym miejscu na wiadukcie będą zlokalizowane przystanki tramwajowe? Dzisiaj zrobiłem sobie mały spacer i widzę, że torowisko jest przy samej krawędzi zachodniej wiaduktu. Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, ze od strony wschodniej miejsca dla pieszych jest aż nadto a od strony zachodniej tak mało, że nie ma jak z tamtej strony wcisnąć przystanku. Czy ktoś wie dlaczego torowisko nie jest zbudowane po środku i w jaki sposób te przystanki będą zlokalizowane?

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 15:59 ~Adam

  Galas... Witek... - to po prostu nie może działać.

 • Żoliborzanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 14:41 ~Żoliborzanka

  Nie jestem inżynierem, a od razu wiedziałam, że jezdnia za wąska, że uskok za wysoki, że się nie da skręcić z wiaduktu w prawo w Zajączka.
  Jakie wykształcenie mają kierownicy czy brygadziści zatrudnieni na tej budowie?
  A może to wszystko jest efektem zmowy z władzami dzielnicy, które nie chciały dłużej płacić za utrzymanie linii Z-5?
  I dlatego fragment jezdni na zachodniej stronie skrzyżowania Zajączka/Mickiewicza jest zastawiony barierkami, chociaż był gotowy już parę tygodni temu...
  Co gorsza, widzę, że na legalną ścieżkę dla pieszych prowadzącą pod wiaduktami do przejścia podziemnego nie ma szans...

 • krajzega

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 20:07 ~krajzega

  w chinach zbudowali 42 km most w cztery lata ,tyle w temacie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »