Informacje

10.06.2017 07:52 Ceny do 2,9 mln złotych

Wiadukt i dwa tunele.
11 ofert dla Wesołej i Rembertowa

SERWISY:


Powstaną trzy bezkolizyjne skrzyżowania z linią kolejową Warszawa Zachodnia - Terespol w Rembertowie i Wesołej. Na razie ratusz otworzył oferty w przetargu na dokumentację projektową. Łącznie złożono 11 propozycji: sześć na projekt wiaduktu w ciągu Chełmżyńskiej, trzy na tunel w ciąg ulicy 1 Praskiego Pułku w Wesołej i dwie na tunel w ciągu ulicy Marsa.

To wspólna inwestycja PKP PLK i stołecznego ratusza, która ma poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach dróg z torowiskami w Rembertowie i Wesołej na linii nr 2 (Warszawa Zachodnia - Terespol).

Na oferty ratusz czekał do 8 czerwca. - Łącznie złożono ich 11: sześć na projekt wiaduktu w ciągu ulicy Chełmżyńskiej (ceny od 691 tys. do 1,5 mln zł), trzy na tunel w ciągu ulicy 1 Praskiego Pułku w Wesołej (1,5-1,8 mln zł) i dwie na tunel w ciągu ulicy Marsa (1,5-2,9 mln zł) – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

18 miesięcy na projekt

Wybrani wykonawcy będą mieli półtora roku od podpisania umowy na przygotowanie poszczególnych projektów i uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Ogłoszony przetarg podzielono na trzy części. Oferty można było składać na jedno lub więcej zadań.

Jak informował wcześniej stołeczny ratusz, wykonawca oprócz projektu wiaduktu w ciągu Chełmżyńskiej dodatkowo ma uwzględnić możliwości zaprojektowania w przyszłości przystanku kolejowego dla osiedla Kawęczyn-Wygoda. Powstać tam ma peron wyspowy dla pociągów jadących linią średnicową oraz dwóch peronów jednokrawędziowych przy torach skrajnych dla składów kursujących na trasie Sulejówek Miłosna― Ożarów, jadących linią obwodową.

Tunel zamiast zakorkowanego przejazdu

Drogowcy z kolejarzami chcą zbudować tunel na wiecznie zakorkowanym przejeździe przy przystanku PKP Warszawa Rembertów, w ciągu ulicy Marsa i al. gen. A. Chruściela "Montera". Tam także zarezerwowana zostanie rezerwa pod położenie dodatkowych torów oraz przebudowane zostanie istniejące przejście podziemne. Poprawią estetykę, perony zyskają nowe wiaty, pojawią się nowe elementy małej architektury.

Tunel drogowy powstanie także pod torami przy przystanku PKP w Wesołej w ciągu ulicy 1 Praskiego Pułku w połączeniu z Okuniewską. Tam także zaplanowano przebudowę peronów, aby ułatwić pasażerom dojście do nich oraz opuszczenie przystanku.

Inwestycję kolejarze i stołeczny ratusz sfinansują po połowie z udziałem środków unijnych. Wyłoniony w przetargu wykonawca lub wykonawcy będą mieli 18 miesięcy na realizacji zadania i uzyskania niezbędnych pozwoleń.

skw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Norma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2017 10:18 ~Norma

  GSz~GSz

  Z pewnością, gdyby Rembertów był samodzielną gminą, tunel miałby wcześniej niż Ząbki i Zielonka. Dla P. HGW są w Warszawie inne ważniejsze priorytety(czytaj prywatyzacja).

  ... być może pod warunkiem, że burmistrzem zostałby - tak jak w Ząbkach - ktoś rzutki, z głową na karku. W Rembertowie od ładnych kilku lat jest stały skład, bez większych chęci na zmiany.

 • GSz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 08:33 ~GSz

  Z pewnością, gdyby Rembertów był samodzielną gminą, tunel miałby wcześniej niż Ząbki i Zielonka. Dla P. HGW są w Warszawie inne ważniejsze priorytety(czytaj prywatyzacja).

 • Jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 00:15 ~Jasiek

  ddd~ddd

  w Rembertowie pół roku temu oddali przejście podzieme kóre teraz będą przebudowywać? czy to ma sens..? do dzisiaj w tunelu robotnicy prowadzą prace, malowanie, oraz chodniki dla niewidomych, a teraz mają to zburzyć i kopać od nowa. witamy w Polsce :)


  O ile pamiętam tunel drogowy ma trafiać wprost z Marsa w Chruściela, więc korekta tunelu dla pieszych będzie zapewne niewielka...

 • Pasażer z Chełmżyńskiej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 21:50 ~Pasażer z…

  W pierwszej kolejności powinni wybudować wiadukt przy Chełmżyńskiej, bo korkuje strasznie dojazd do Marsa. Stoi się kwadransami, a panowie dróżnicy korkują tę część miasta. Spanikowani zamykają długo przed pociągiem, między nie otwierają, a i po długo czekają z otwarciem. Żałośni niedouczeni i niekompetentni ludzie. Szczególnie ten którego samochód stoi przy stróżówce, z rejestracją WM!

 • ddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 17:36 ~ddd

  w Rembertowie pół roku temu oddali przejście podzieme kóre teraz będą przebudowywać? czy to ma sens..? do dzisiaj w tunelu robotnicy prowadzą prace, malowanie, oraz chodniki dla niewidomych, a teraz mają to zburzyć i kopać od nowa. witamy w Polsce :)

 • maryjan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 16:41 ~maryjan

  W Rembertowie tunel pod stacją już jest, drogowy musiałby być kopany bezsensownie głęboko. Dlatego jest propozycja zrobienia płytkiego tunelu w osi ulicy Zesłańców Polskich - Suflerska. Dodatkowo taki przebieg nie ingeruje w zwartą zabudowę przy stacji.

 • mms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 16:38 ~mms

  To w końcu jak?? 18 miesiący na wbicie łopaty i zakończenie robót czy przygotowanie terenu?? "Wybrani wykonawcy będą mieli półtora roku od podpisania umowy na przygotowanie poszczególnych projektów i uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej" czy "Wyłoniony w przetargu wykonawca lub wykonawcy będą mieli 18 miesięcy na realizacji zadania i uzyskania niezbędnych pozwoleń."

 • Raby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 12:25 ~Raby

  Super, to bardzo potrzebne inwestycje, szczególnie w ciągu Marsa. Proszę działać!

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2017 09:58 ~asd

  Dawno powinien być tam tunel. Tak samo na drodze 631 od dawna powinien być taki przejazd. Kilka zmian zmieniło by ruch i byłoby płynnie. A tak wszyscy codziennie stoją.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »