Informacje

21.10.2010 19:35 Jest zgoda co do P+R

Wesołą dzieli obwodnica, łączy budowa parkingu

SERWISY:

Spierają się o przebieg obwodnicy i budowę hali sportowej. Są zgodni, że potrzebny jest parking P&R przy torach kolejowych. O tych problemach i sposobach ich rozwiązania rozmawiali w programie "Twój Wybór" samorządowcy z Wesołej.

Wesoła jest podzielona i to dosłownie - dzieli ją pomysł przeprowadzenia tuż obok obwodnicy warszawskiej. - Starą Miłosną kokietuję się tym, że droga rozwiąże problem ruchu. To nie prawda - przestrzegała Krystyna Szyszko, radna z ramienia PiS.

Z tunelem czy bez?

Jej zdaniem obwodnica w żaden sposób nie poprawi komunikacji wewnątrz dzielnicy, a zniszczy część zieleni. - Mam nadzieję, że nie dojdzie do realizacji. To jest bardzo zły pomysł - ocenia radna. I przekonuje, że plany trzeba zmienić.

- Pokazywaliśmy wariant, który omija Wesołą. Inwestor zdecydował jednak, że musi zostać stary wariant - ripostował Edward Kłos, burmistrz dzielnicy. - Obwodnica jest koniecznością. Właściwie przez każde ważniejsza miasta przebiegają takie drogi - przekonywał Marcin Kluczek z portalu warszawawesola.pl.

Władze Wesołej zaznaczają jednak, że jest też nowa koncepcja - budowa 800-metrowego tunelu. - To ma zniwelować uciążliwości - przekonuje Kłos.

Dzieli ich hala

Ale o problemach nie mówi tylko opozycja, która w radzie dzielnicy ma cztery razy mniej przedstawicieli. - Czy zamierzają państwo o rozbudowę części Płowieckiej czy Czecha. Wiecznie się tam korkuje w stronę Wesołej - pytał widz programu "Twój Wybór", Mariusz.

- To nie jest sprawa Wesołej, ale lobbing powinien być - odpowiadali zgodnie przedstawiciele dzielnicy. Ale nie tylko za tym trzeba lobbować. Urzędnicy Wesołej chcą, żeby lasy, które należą do skarbu państwa trafiły, w ręce miasta. - Wtedy można by nimi sprawnie zarządzać - przekonuje Kłos.

Szansą na rozwój jest również przekazanie przez kolej terenu przy torach, na którym znajduje się tymczasowy parking, oblegany przez mieszkańców dzielnicy. - Do dziś trwają procedury związane z przekazaniem terenu i planowaniem Parkingu P&R - relacjonuje Kłos.

Samorządowców z Wesołej dzieli kwestia sportu. - 18 mln zł kosztowało hala sportowa przy gimnazjum. Te pieniądze można było przeznaczyć na inne inwestycje - przekonywała Szyszko. Innego zdania są za to rządzący dzielnicą. - Hala była bardzo potrzebna. Powstałą przy gimnazjum, gdzie uczy się 600 dzieci. Jest tam judo, fitness czy miejsce do szermierki - wyliczał Kłos. - Hala jest jak najbardziej potrzebna - wtórował mu Marcin Kluczek.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • -brr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2011 12:28 ~-brr

  tak tak ta pani ma wiele wiele na sumieniu, tylko pięknie mowi,kłamie w żywe oczy, opanowała to do perfekcjii

 • hmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2011 16:06 ~hmm

  Nie przesadzaj z tym sprowadzaniem inwestorów do Wesołej, bo będziesz mieszkał na przeludnionej betonowej pustyni. a obwodnica powinna obwodzić dzielnicę, a nie ją dzielić.chory pomysł.a tak w ogóle, to ta obwodnica niewiele da, bo i tak duża większość samochodów i ciężarówek jedzie do warszawy i tam kończy trasę i dalej będzie jechać traktem brzeskim i grochowską lub ostrobramską, a nie obwodnicą.lepiej te pieniądze przeznaczyć na zlikwidowanie wąskich gardeł, czyli puszczenie górą bezkolizyjnie Traktu brzeskiego, zrobienie kładek na płowieckiej, puszczenie górą ruchu na skrzyżowaniu czecha -kajki-kościuszkowców.

 • t

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2011 22:43 ~t

  Akurat. To Kłos podejmuje decyzje, których normalny człowiek, mieszkaniec dzielnicy by nie podjął.
  Zamiast walczyć o sprowadzenie inwestorów do dzielnicy, by zwiększyli wpływy podatkowe, to wydaje kase na głupie hale - kiedy ludzie brną w błocie po kolana w zime, bo chodników nie ma !!
  Puszcze obwodnicę przez środek własnej dzielnicy nie licząc się ze sprzeciwami mieszkaców, których posesje leżą przy samej trasie. Wybrał wariant przez dzilnicę Warszawy, zamiast przez Halinów, pomimo, że obniży to prestiż dzielnicy, ceny działek.
  Totalna porażka.
  Ręce opadają...
  Krystyna daje logiczne argumenty, wolę mieszkać

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.12.2010 20:48 ~tubylec

  Pani Krystyna Szyszko, radna z ramienia PiS cały czas mąci tak jak jej naczelnik JK. Obwodnica jest potrzebna i nam w Wesołej i całej Warszawie. Kiedyś pani Szyszko nauczyła się wyrzucać śmieci za miedzę lub do lasu a teraz obwodnicę wypycha na poligon. Ach te klapki na oczach!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »