Informacje

15.12.2017 08:31 sprawdź mapy

Weekendowe utrudnienia
w trzech dzielnicach

SERWISY:

W Ursusie, na Białołęce i Pradze Północ kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskich muszą przygotować się na utrudnienia, i zwrócić baczniejszą uwagę na znaki drogowe. Od 15 do 17 grudnia zaplanowano remonty i wprowadzono liczne objazdy.

Pierwsza dzielnica, której mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia, to Ursus. Od piątku (od godziny 23.45) do poniedziałku (do godziny 4 rano) zamknięta dla ruchu będzie Cierlicka na odcinku od Traktorzystów do Wiosny Ludów.

Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia pod wiaduktem kolejowym. Przez to od strony ulic Lalki i Kościuszki możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji. Objazdy Cierlickiej zostaną poprowadzone ulicami: Kościuszki lub Sławka i dalej Dzieci Warszawy i Ryżową do al. 4 Czerwca 1989 roku i Traktorzystów.

Utrudnienia czekają nie tylko kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej. Autobusy zostaną bowiem skierowane na objazdy. I tak linia 177 pojedzie ulicami: Kościuszki - Dzieci Warszawy - Poczty Gdańskiej - al. 4 Czerwca 1989 roku i dalej ulicami Warszawską, Keniga i Orląt Lwowskich do krańca URSUS-NIEDŹWIADEK.

 

Natomiast linie 187 i 517 będą kursowały al. 4 Czerwca 1989 roku i Traktorzystów. Linia nocna N35 zostanie skrócona do pętli PKP URSUS. Zaś linia N85 skierowana zostanie na trasę zmienioną przebiegającą przez Traktorzystów.

Uruchomione zostaną za to dwie linie zastępcze: Z7 i Z17. Pojadą następującymi trasami:

Z-7: URSUS-NIEDŹWIADEK - Orląt Lwowskich - Keniga - Warszawska - Władysława Jagiełły - Traktorzystów - al. 4 Czerwca 1989 r. - Poczty Gdańskiej - Dzieci Warszawy - Skoroszewska - zawrotka na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Skoroszewskiej, Starodęby i Sławoja-Składkowskiego - Skoroszewska - SKOROSZE.

Z17: PKP URSUS - Regulska - Spisaka - Kompanii Kordian - Pużaka - Sławka - Dzieci Warszawy - Ryżowa - Kleszczowa - Aleje Jerozolimskie - Sokołowskiego "Grzymały" - Kopińska - Grójecka - Aleje Jerozolimskie - Bracka - PL. TRZECH KRZYŻY.

Utrudnienia są związane z remontami prowadzonymi przez kolejarzy na linii 447.

 

Utrudnienia na Ząbkowskiej

Kolejne problemy komunikacyjne czekają mieszkańców Pragi Północ i będą związane z Warszawskim Spotkaniem Wigilijnym. Ząbkowska - między Targową a Brzeską zostanie wyłączona z ruchu kołowego.

Fragment ulicy z kamienną nawierzchnią i pozostałościami po torach tramwajowych stanie się deptakiem w nocy z piątku na sobotę (15/16 grudnia). Ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 grudnia). Wyłączony z ruchu odcinek Ząbkowskiej będzie można ominąć jadąc Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej.

Co ważne, na wyznaczonym odcinku Ząbkowskiej obowiązywać będzie też zakaz zatrzymywania się.

Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Linia 138 do Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku Ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego - pojadą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę - będą kursowały Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

 

Węziej na Tarchominie

Urzędnicy przypominają też, że od 13 grudnia (do 31 grudnia) zwężona jest ulica Mehoffera w rejonie cmentarza na Tarchominie. Na zwężonym odcinku obowiązuje jeden kierunek ruchu - w stronę Myśliborskiej. Wyłączona z ruchu jest połowa jezdni Mehoffera  pomiędzy Hanki Ordonówny a Majolikową. Objazd prowadzi ulicami: Majolikową - Milenijna - Światowida.
Utrudnienia związane są z budową muru oporowego wzdłuż cmentarza.

 

Weekendowy remont w dwie minuty, zobacz jak wygląda frezowanie:

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Żoli

    zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2017 18:01 ~Żoli

    Potocką jak rozgrzebali 2 weekendy temu to do tej pory nie skończyli

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »