Informacje

04.04.2019 18:47 z powodu prac drogowych

Weekendowe utrudnienia
już od czwartku

SERWISY:

Weekendowe utrudnienia w ruchu rozpoczną się w tym tygodniu już w czwartek. Nadchodzących zmian w organizacji ruchu muszą spodziewać się kierowcy na Ochocie, Targówku, w Wawrze i Rembertowie.

Zapowiadane przez ratusz utrudnienia dotyczą pięciu miejsc. Pierwsze to remontowane skrzyżowane Opaczewskiej i Bohaterów Września. Kolejne to przebudowywane Trakt Lubelski i Łodygowa. Ostatnie to Chełmżyńska i Bronowska, na których po pracach kanalizacyjnych pojawi się nowa nawierzchnia.

Budują rondo na Ochocie

Utrudnienia na Ochocie rozpoczną się czwartek. Na budowie ronda przy skrzyżowaniu Opaczewskiej i Bohaterów Września będzie układana nowa nawierzchnia. Na czas prac skrzyżowanie będzie nieprzejezdne.

By ominąć rejon prac, kierowcy będą musieli pojechać ulicami Śmigłowca, Drawską, Szczęśliwicką. Alternatywna trasa objazdowa będzie prowadziła Alejami Jerozolimskimi do ulicy Bitwy Warszawskiej.

Urzędnicy ostrzegają też przed zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. "Autobusy linii 159 pojadą prosto Alejami Jerozolimskimi, zawrócą na skrzyżowaniu z ulicą Śmigłowca i dojadą do tymczasowego przystanku" - zapowiada ratusz. Trasa autobusów linii 172 zostanie skrócona - dojadą one tylko do Dworca Zachodniego.

Zamkną kolejny odcinek Traktu Lubelskiego

Przebudowa Traktu Lubelskiego wkroczy w czwartek wieczorem w kolejny etap. Około godziny 21 zamknięty zostanie odcinek między Borowiecką a Śnieguliczki. Jednocześnie dla ruchu nadal pozostanie zamknięty odcinek między Skalnicową a Borowiecką.

Kierowcy będą mogli objechać remontowany odcinek Skalnicową, Wałem Miedzeszyńskim i dalej Traktem Lubelskim.

Zmiany na Łodygowej

Na Łodygowej zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w sobotę około 21. Wtedy rozpocznie się układanie ostatniej warstwy nawierzchni na północnej jezdni.

W tym czasie na odcinku między Radzymińską a Wolińską ruch w obu kierunkach zostanie skierowany na jezdnię południową. W każdą stronę kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu. Przy skrzyżowaniu z Wolińską kierowcy będą musieli zjechać z powrotem na jezdnię północną. Pojadą nią aż do Klamrowej. Dalej ruch będzie odbywał się jezdniami serwisowymi, omijając całkowicie plac budowy.

Jak zapowiada ratusz, przy okazji zmian połączenie z Łodygową odzyskają ulice Przewoźników i Wschodnia. Przejezdne będą też skrzyżowania z Wyspową i Potulicką.

"W połowie kwietnia wykonawca robót planuje udostępnić kierowcom obydwie jezdnie na odcinku od Radzymińskiej do Wolińskiej" - deklarują urzędnicy.

Odtworzą nawierzchnię po remoncie kanalizacji

Od piątku do niedzieli zamknięte będą ulice Chełmżyńska i Bronowska. Drogowcy będą tam odtwarzać nawierzchnię po remoncie kanalizacji.

Chełmżyńską nie przejedziemy w rejonie ulicy Meblowej. Żeby ominąć to miejsce, trzeba będzie pojechać Strażacką do Żołnierskiej. Zmieni się też trasa autobusów linii 145. Pojadą one objazdem ulicami: Powstańców, aleją Piłsudskiego, Żołnierską, Strażacką.

Na Bronowskiej należy spodziewać się utrudnień na odcinku między Traktem Lubelskim i Kanałem Zerzeńskim. Objazd zostanie wytyczony ulicą Kadetów. Autobusy linii 119, 147, i N72 pojadą zmienionymi trasami. Prace zostały podzielone na dwa etapy, żeby kierowcy mogli dojechać do ulic Wodniaków i Masłowieckiej.

Zobacz też materiały o inwestycjach planowanych w 2019 roku:

kk/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2019 00:04 ~Adam

  Felix~Felix

  A od kiedy weekend zaczyna się w czwartek? Ominęło mnie coś?
  Jeśli to prawda to zacznę popierać PiS.

  Co wnosi tak głupi komentarz?

 • Felix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2019 14:10 ~Felix

  A od kiedy weekend zaczyna się w czwartek? Ominęło mnie coś?
  Jeśli to prawda to zacznę popierać PiS.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »