Informacje

13.10.2017 06:20 Uwaga kierowcy i pasażerowie

Weekendowe remonty w sześciu dzielnicach. Dużo zmian

SERWISY:


W najbliższy weekend na ulicach Warszawy pojawi się sporo utrudnień spowodowanych remontami i inwestycjami. Zmiany w ruchu pojawią się w Wilanowie, Ursusie, Wawrze, Rembertowie, na Mokotowie i Targówku.

Zarząd Dróg Miejskich zaplanował wymianę nawierzchni Nałęczowskiej. Prace na tej ulicy rozpoczną się w piątek około 22 i powinny zakończyć się w poniedziałek do godziny 4. Nałęczowska będzie zamknięta na odcinku od Jana III Sobieskiego do Powsińskiej. Objazdy w tym rejonie zostaną poprowadzone ulicami: Jana III Sobieskiego - św. Bonifacego - Powsińską lub Wiertniczą - aleją Wilanowską - Jana III Sobieskiego.


Prace nad wymianą nawierzchni odbędą się także na Zabranieckiej. Drogowcy będą pracowali na odcinku od budowanej Trasy Świętokrzyskiej do torów kolejowych. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Księcia Ziemowita - Rzeczną - Księżnej Anny.

Od 22 w piątek do 4 w poniedziałek niemożliwy będzie przejazd Łysakowską między skrzyżowaniem z Korkową a Skrzyneckiego w Wawrze. Ulica będzie zamknięta w rejonie skrzyżowań z Bychowską i Karpacką. W tym miejscu wybudowane zostaną przejścia dla pieszych z azylami. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Korkową - Kościuszkowców - Czecha.


Od godz. 23.45 w piątek do 4 w poniedziałek zamknięta dla ruchu będzie Cierlicka na odcinku od Traktorzystów do Wiosny Ludów (jezdnia pod wiaduktem kolejowym). W tym miejscu będą prowadzone prace na wiadukcie związane z remontem linii kolejowej nr 447. Objazdy Cierlickiej zostaną poprowadzone ulicami: Kościuszki lub Sławka i dalej Dzieci Warszawy i Ryżową do alei 4 Czerwca 1989 roku i Traktorzystów. Ulicami Lalki i Kościuszki będzie można dojechać jedynie do posesji.


W związku z remontem Cierlickiej zmianom ulegną trasy linii 177, 187, 517, N35 i N85. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dwie specjalne linie zastępcze:

Z-7: URSUS-NIEDŹWIADEK - Orląt Lwowskich - Keniga - Warszawska - Jagiełły - Traktorzystów - al. 4 Czerwca 1989 r. - Poczty Gdańskiej - Dzieci Warszawy - Skoroszewska - zawrotka na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Skoroszewska / Starodęby / Sławoja-Składkowskiego - Skoroszewska - SKOROSZE;

Z17: PKP URSUS - Regulska - Spisaka - Kompanii Kordian - Pużaka - Sławka - Dzieci Warszawy - Ryżowa - Kleszczowa - Al. Jerozolimskie - Grzymały-Sokołowskiego - Kopińska - Grójecka - Al. Jerozolimskie - Bracka - PL. TRZECH KRZYŻY.


W piątek o 22 rozpocznie się zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Marsa i Żołnierskiej. Przed skrzyżowaniem wyłączony z ruchu zostanie skrajny lewy pas południowej jezdni Marsa służący do skrętu w Żołnierską. Ponadto, w trakcie prowadzonych prac czasowo zamykane będą przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez Marsa. Utrudnienia potrwają do 20 października.


Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o porannych utrudnieniach na trasach S2 i S8.

mp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • qqruzNIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 11:38 ~qqruzNIK

  Logika miasta i jego otwartość na obywateli:
  Przystanek autobusowy "Szpital Wolski 01".
  Na czas przebudowy organizacji ruchu związanej z budową metra, należało go na kilka dni przenieść. Wygospodarowano w tym celu placyk na trawniku, przy ulicy, na wysokości bloku Kasprzaka 7. Zrobiono także do niego dojścia do chodnika "głównego" i na nim zainstalowano przystanek.
  Pominę już fakt, jak miasto zadbało o pieszych, że do najbliższych przejść dla pieszych (przez Kasprzaka) było 300m w stronę Płockiej i 600m w stronę Daszyńskiego.
  Gdy już przebudowę zakończono i przystanek wrócił na swoje miejsce.
  Pozostał placyk jako chodnik widmo przy samej ulicy - prowadzący znikąd donikąd.
  W okolicy jest szpital i wiele biur, więc chętnych do zaparkowania jest wielu a miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Chodniczek stał się prezentem dla parkujących.
  Niestety miasto naprawiło ten błąd wydając dodatkowe pieniądze na płotek, dzięki któremu z nowego chodnika-widmo nie skorzysta już nikt - ani piesi ani parkujący.

 • WE01

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 11:21 ~WE01

  Kada~Kada

  Dziwne, że jakoś Bialołęka ze swoimi zrujnowanymi ulicami nie może załapsć się na remont! Remontują ulice o nawierzchni takiej o jakiej mieszkancy Białołęki mogliby pomarzyć nawet bez remontu.


  Bo najpierw Warszawa a potem "Organkowo"

 • Wiarus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 11:09 ~Wiarus

  Ile procent mieszkańców Białołęki płaci podatki w Warszawie? Dzięuję, tyle w tym temacie.

 • Tarchomin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 10:59 ~Tarchomin

  hahah było w Warszawie mieszkanie kupić a nie białołęce, to by płaczu nie było :)))

 • lombol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 09:52 ~lombol

  Bo Pani Kaznowska tu nie mieszka. Ostatnio stwierdziła że są ważniejsze wydatki niż przebudowa ulic na Białołęce np. ul. Światowida. A tramwaj ważniejszy na Wilanów niż na Winnicę.

 • do KADA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 09:47 ~do KADA

  Bo Białołęka to nie warszawa:)

 • Kada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 07:52 ~Kada

  Dziwne, że jakoś Bialołęka ze swoimi zrujnowanymi ulicami nie może załapsć się na remont! Remontują ulice o nawierzchni takiej o jakiej mieszkancy Białołęki mogliby pomarzyć nawet bez remontu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zaparkował przepisowo, ukarali go naklejkami

Zaparkował przepisowo, ukarali go naklejkami

Przy ulicy Śniegockiej kierowca alfy romeo zaparkował samochód równolegle do jezdni, czyli zgodnie z przepisami. Za drogowy legalizm spotkała go niezasłużona... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »