Informacje

02.06.2017 10:02 będą objazdy

Weekendowe remonty. Przyczółkową, Optyczną i Marsa nie przejedziesz

SERWISY:


W nocy z piątku na sobotę zamknięta zostanie ulica Marsa, za skrzyżowaniem z Żołnierską. Dodatkowo, w piątek na kilka godzin drogowcy wyłączą dla ruchu również pobliską ulicę Optyczną. Z utrudnieniami muszą liczyć się też mieszkańcy Wilanowa.

Ruch na Marsa zostanie wyłączony około godziny 0.30. Jezdnia w kierunku Rembertowa, pomiędzy skrzyżowaniem z Żołnierską i Rekrucką a bazą MPO, będzie całkowicie nieprzejezdna.

Objazdy zostaną poprowadzone Żołnierską (do Strażackiej) lub Korkową.

Autobusy na objazdach

Na utrudnienia muszą przygotować się też pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 183 od skrzyżowania Marsa z Żołnierską pojadą ulicami: Rekrucka - Korkowa - Wspólna - Brata Alberta - ZIELONA (przystanek 01; bez postoju) - Brata Alberta - Wspólna - Szosowa - Grzybowa - al. Komandosów - F. Ilskiego - Marsa - PKP REMBERTÓW.

Natomiast linia 514 będzie kursowała Rekrucką, Korkową i Wspólną. Nocne linie autobusowe N21 i N71 pojadą Strażacką do Żołnierskiej.

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, wyłączenie z ruchu fragmentu Marsa jest konieczne, by na wcześniej przebudowanym odcinku położyć ostatnią warstwę nawierzchni jezdni i oznakowanie. Ponowne otwarcie nastąpi 4 czerwca po godz. 22.

Marsa to jednak nie wszystko. Trudniej będzie się jeździć również na Optycznej. W piątek między godziną 7 a 14 ulica będzie nieprzejezdna, na odcinku Bluszczowa - Marsa. W tym czasie, jak informuje ZMiD, układana będzie nawierzchnia jezdni.

Utrudnienia na Przyczółkowej

Drogowcy wracają też do Wilanowa, żeby wyremontować zachodnią jezdnię ulicy Przyczółkowej, na ponad 2-kilometrowym odcinku od Marcepanowej do Korbońskiego.

"To kontynuacja robót z początku maja, podczas których wyremontowaliśmy nawierzchnię ulicy Drewny, na odcinku od Korbońskiego do granicy miasta. Na Przyczółkowej, podobnie jak na Drewny, ułożymy cichy asfalt. Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki wzrośnie komfort jazdy i zmniejszy się hałas spowodowany ruchem pojazdów" - informuje ZDM.

Utrudnienia rozpoczną się w piątek o 22.00, kiedy drogowcy zamkną jezdnię Przyczółkowej w kierunku Konstancina-Jeziorny (na odcinku od Europejskiej do Korbońskiego).

"Kierowcy pojadą jezdnią wschodnią, na której zostanie wyznaczony jeden pas w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku granicy miasta przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na skrzyżowaniu z ulicą Europejską, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ulicą Korbońskiego. Połączenia z Przyczółkową nie będzie miała ulica Pałacowa i stacja paliw. Dojazd do tych miejsc będzie odbywał się przez ulicę Karuzela i boczną jezdnię równoległą do Przyczółkowej" - precyzuje ZDM.

Roboty potrwają do poniedziałku do godz. 4.00.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nowe światła w Rembertowie. Pomogą dotrzeć do szkoły:

kw/kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jsg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2017 15:38 ~jsg

  To chyba miała być Okularowa.

 • alojzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2017 15:30 ~alojzo

  Stan~Stan

  Jaka ul. Optyczna?
  to chyba pomyłka - optyczną nic nie jeździ.

  Jeździ.

 • Stan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2017 10:48 ~Stan

  Jaka ul. Optyczna?
  to chyba pomyłka - optyczną nic nie jeździ.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »