Informacje

31.05.2014 07:23 wybraliśmy najciekawsze

Weekendowe atrakcje Dnia Dziecka. Sprawdź, gdzie bawić się z maluchem

SERWISY:


Przejażdżka amfibią, wieczór w teatrze, zabawa na trampolinie, czy rekonstrukcja bitwy 1920 roku? W Dniu Dziecka na maluchów w całym mieście czeka mnóstwo atrakcji. Niektóre zaczynają się już w sobotę. Wybraliśmy najciekawsze. Sprawdź, gdzie w weekend iść z dziećmi by się nie nudzić.

Jak szybko można wykryć ślady krwi na miejscu przestępstwa, czy w pięć minut można wyizolować DNA z truskawki, jak długo trwa rozruch reaktora jądrowego – tego m.in. dowiedzą się goście 18. Pikniku Naukowego, który w sobotę odbędzie się właśnie na Narodowym.

Podczas największej w Europie popularnonaukowej imprezy plenerowej będzie można skorzystać z atrakcji przygotowanych przez 150 instytucji naukowych z Polski i zagranicy. Do dyspozycji zwiedzający będą mieli ponad 200 naukowych stanowisk.

Wielbiciele samochodów powinni pojawić się na płycie Stadionu Narodowego, na której zgłębią tajniki motoryzacji – zarówno w jej dawnym, jak i w najnowszym wydaniu. Powierzchnia boiska będzie podzielona na cztery strefy: nostalgii, innowacji, motosportu i laboratorium, ukazujące, w jaki sposób rozwój nauki przełożył się na rozkwit motoryzacji. Jedną z największych atrakcji będzie replika słynnego Bloodhounda SSC. Ten najszybszy samochód świata ma 14 metrów długości i blisko 3 metry wysokości, jego łączna moc sięga 135 tysięcy KM, czyli mniej więcej tyle, co 180 bolidów Formuły 1. Piknik rozpocznie się o godz. 11, a zakończy o 20. Plan rozmieszczenia namiotów i szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie: www.pikniknaukowy.pl

Imprezy związane z Dniem Dziecka odbywać się będą jednak w całym mieście. 

BEMOWO

W sobotę na boisku szkolnym przy szkole podstawowej nr. 321 przy ul. Szadkowskiego 3 o 11.00 rusza piknik rodzinny. Zabawa potrwa do 18.00 a w śród atrakcji m.in. gry planszowe i kalambury, zabawy z klockami LEGO, puszczanie baniek mydlanych, gra w kręgle, czy quizy sportowe.

W niedzielę na Bemowie dzieci świętować będą w Amfiteatrze Bemowo przy ul. Raginsa o 19.00. Rusza tam teatralne przedstawienie "Księżniczka Szeherezada i piraci".  Będzie to taneczna opowieść o przygodach Księżniczki Szeherezady, piratów, Sindbada Żeglarza, Rajskiego Ptaka i Perskiego Kota. Po spektaklu widzowie będą mieli okazję spotkać się z artystami, zobaczyć z bliska kostiumy, baletki, puenty oraz usłyszeć opowieści o warsztacie sztuki tańca. Wstęp jest wolny, ale warto być wcześniej ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

BIAŁOŁĘKA

W sobotę rozpocznie się także II Piknik Historyczny na Białołęce. Bawić będzie można się w Porcie Żerańskim wjazd od ul. Modlińskiej 14. Start o 11.00. W programie układanie drewnianych puzzli, ubieranie lalek w papierowe ubrania, puszczanie łódek z kory, biegi w workach, nauka prania na tarze, inscenizacje słynnych polskich bitew z lat 1914 – 1945.

Dzieci będą mogły również podziwiać pokaz sprzętu pancernego m.in. czołgów FT-17, Sherman, Stuart, T-34. Dla zwolenników mocnych wrażeń – jazda pojazdami pancernymi i terenowymi po trudnym terenie. Odbędzie się również pokaz amfibii K-61 na terenie basenów Portu Żerańskiego. Organizatorzy ochotników zapraszają na pokład.

BIELANY

Na Bielanach dzieci bawić będą się na harcerskim dniu dziecka w młodzieżowym domu kultury przy ul. Andersena 4. Rozpocznie on się już w sobotę 31 maja. Zabawa od 10.00 do 14.00. W tym samym czasie przy szkole podstawowej nr. 289 przy ul. Broniewskiego 99a odbędzie się piknik rodzinny "Żyj zdrowo, kolorowo i sportowo". W niedzielę zaś dzieci bawić będą mogły się na Chomiczówce przy ul. Pabla Nerudy 1, gdzie rano wystartuje kolejny rodzinny piknik.

OCHOTA

Dzień dziecka można będzie świętować na dużej plenerowej imprezy  na terenie Parku Szczęśliwickiego. Tegoroczne atrakcje to konkursy, zabawy plastyczne, quizy, czy konkurencje sportowe. W organizację festynu, jak co roku włączy się również Całoroczny Stok Narciarski, który udostępni kolejkę grawitacyjną, stok, instruktorów oraz na swoim terenie zorganizuje miasteczko strażackie.

Komenda Rejonowa Policji zaprasza na pokaz tresury psów policyjnych i prezentację sprzętu. Będzie można wypożyczyć rowerki i hulajnogi, pozjeżdżać z dmuchanych zjeżdżalni i powspinać się na ściankach, pojeździć na kucykach. Dorośli i dzieci będą mogli bezpłatnie zbadać sobie poziom cukru i cholesterolu, zmierzyć ciśnienie, puls, wzrost i wagę, zrobić spirometrię i zmierzyć poziom tlenku węgla oraz skorzystać z przesiewowego badania słuchu. Będą pokazy sztuk walki i lekcją kaligrafii japońskiej.

Zabawa od 11.00 do 17.00

PRAGA PÓŁNOC

1 czerwca Ogród Zoologiczny przygotował dla dzieci całodniową imprezę. Wszystkie dzieci do lat 13 wchodzą do zoo za darmo. Będzie dużo konkursów, dmuchane zabawki, pokazy klaunów, koncert Fasolek. Bilety dla rodziców kosztują 20 zł.

PRAGA POŁUDNIE

W sobotę na Pradze Południe odbędą się dwa pikniki rodzinne przy szkole podstawowej im. Przyjaciół Grochowa i przy szkole nr. 12 im. Olimpijczyków Polskich. W niedzielę bawić będzie można się przy szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W programie: pokaz kotów rasowych, pokaz tradycyjnego łucznictwa japońskiego i walki mieczem w wykonaniu Europejskiego Stowarzyszenia Atletycznego Ving Tsun, pokaz młodych karateków z UKS Karate Tradycyjne Praga Południe, zawodowi strażacy z wozem bojowym, ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy, grill i domowe ciasto. Start o 10.00

REMBERTÓW

W niedzielę dzieci świętować będą mogły w Domu Kultury Rembertów. W programie zabawy, malowanie buzi, konkursy i szczudlarze. Start o 15.00

ŚRÓDMIEŚCIE

Dzień dziecka zaplanowany jest w Domu Kultury "Śródmieście" przy ul. Smolnej 9. W programie: zabawy muzyczno-ruchowe z wielkimi bańkami mydlanymi, wesoły tor przeszkód, malowanie buzi, skręcanie baloników, stoisko majsterkowo-plastyczne, mini-zamki dmuchane do skakania, tunele do pełzania, trampolina. Start w niedzielę o 11.00

W Muzeum Historii Żydów Polskich Dzień Dziecka będzie trwał dwa dni. Rozpocznie się już w sobotę. W programie warsztaty literackie, hip-hopowe i muzyczne z nauką komponowania własnych utworów. Do tego uczestnicy będą robić graffiti, wlepki i magnesy. Z kolei rzeźbiarze użyją swojego talentu do stworzenia recyklingowego pomnika Janusza Korczaka, którego rada "Bądź sobą – szukaj własnej drogi" jest mottem tegorocznego Dnia Dziecka w muzeum. Na miłośników bardziej aktywnych form spędzania czasu czekają tor przeszkód, breakdance, parkour i sporty podwórkowe z zośką na czele. Start o 11 w sobotę i niedzielę.

URSYNÓW I POWSIN

W niedzielę w Parku Kultury w Powsinie ruszy specjalna impreza plenerowo- rekreacyjna "Powsinada" W programie m.in. animacje , konkursy dla dzieci, malowanie twarzy, malowanie obrazów, konkurencje sportowe oraz znakowanie rowerów, pokaz wozu patrolowego Komendy Stołecznej Policji i Wozu Strażackiego z zastępem strażaków w pełnym umundurowaniu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Impreza rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do godziny 15.

W niedzielę w hali szkoły Fundacji Primus przy ul. Zoltana Balo 1 odbędzie się Ursynowski Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. Będą w nim brać udział dzieci i młodzież w wieku szkolnym oraz ich rodzice. W turnieju indywidualnym, początek o 9:00, mogą brać udział jedynie uczniowie. W konkurencji rodzinnej, start o 12:30, będzie się odbywać dwumecz rodzic kontra rodzic oraz dziecko kontra dziecko. W razie remisu dojdzie do dogrywki w której pary dziecko-rodzic będą walczyć z identycznym deblem z drugiej strony.

WILANÓW

Mnóstwo zabawy, konkursów i niespodzianek czeka na dzieci 31 maja. W tym dniu Plaża Wilanów zamieni się w wielki i kolorowy plac zabaw.

Nie zabraknie dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny i  plenerowych animacji z klaunem. Będą konkursy i zawody sportowe, w których zmierzyć się mogą całe rodziny, np. bieg w workach, z jajkiem na łyżce, zawody szczudlarzy i na kilkuosobowych nartach. Dla wytchnienia po sportowej rywalizacji polecamy warsztaty artystyczne: modelowanie balonów, malowanie obrazów, robienie wycinanek ludowych, kwiatów z krepiny i kogutów z masy solnej. Impreza od 11.00 do 16.00

WOLA

Muzeum Powstania Warszawskiego również przygotowało moc atrakcji dla dzieci. W Parku Wolności w sobotę uczestnicy będą mogli dowiedzieć się w co bawili się ich dziadkowie, poznać takie gry jak "dwa ognie", "zbijany", "klasy". Ponadto wolontariusze poprowadzą zajęcia plastyczne m.in. malowanie symboli Warszawy. Każdy uczestnik będzie mógł również spróbować domowych ciast przygotowanych przez organizatorów. Piknik potrwa od 10.00 do 14.00

W niedzielę od 12.00 do 18.00 w wolskim amfiteatrze w Parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17 odbędą się koncerty, przedstawienia, warsztaty plastyczne i taneczne oraz konkursy z nagrodami.

ŻOLIBORZ

Jak co roku imprezy związane z Dniem Dziecka odbywają się przede wszystkim w przedszkolach i szkołach. Natomiast chętnych do wspólnej zabawy zapraszamy 1 czerwca do Parku Żeromskiego w godz. 11.00 - 17.00, gdzie pojawią się atrakcyjne dmuchańce, a doświadczony animator poprowadzi wspólną zabawę.

Zobacz jak wyglądały rycerskie rekonstrukcje na Bemowie w 2012 roku:

lata/PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • podjadek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2018 11:17 ~podjadek

  Restauracja Akademia na weekend jest ciekawa.

  Jak się zdecyduje ktoś tam pojechać, to dajcie znać jak było, czy byliście zadowoleni

 • nana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 17:19 ~nana

  A na Wawer kasy zabraklo.

 • warszaffiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 15:03 ~warszaffiak

  na Wyścigach słoiki pozostawiły samochody na zakazie zatrzymywania i na zieleni pod mostem... gdzie jest staż miejska ja się pytam

 • Rodzic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 14:27 ~Rodzic

  Miało to być forum gdzie są imprezy dla dzieci a nie jakieś pierdoluty. Może takie dyskusje gdzie Krym gdzie Warszawa to przenieście sobie na inne forum.Jeden zaczął a reszta powtarza.

 • Marlon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 11:36 ~Marlon

  A na Żoliborzu Dzień Dziecka odbywa się głównie w szkołach i przedszkolach, czy ten cały burmistrz Żoliborza jest normalny? Nie może zorganizować jakiejś fajnej imprezy z koncertem i zabawami np, w przepięknym parku na Kępie Potockiej, tylko wykorzystuje szkoły i przedszkola jak tydzień temu w niedziele w parku Wiecha oczywiście nie płacąc ludziom, że musieli pracować w niedziele ani grosza a sam przyjechał jak jakiś fircyk z Poznania obejrzeć dokonania pracowników placówek oświatowych. No bezczelność i nieróbstwo tego burmistrza sięgnęła dna !!!

 • zawisza czany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 10:21 ~zawisza czany

  piknik rycerski zapraszamy :)

  http://www.targowek.waw.pl/page/index.php?str=216

 • turingam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 08:02 ~turingam  downTownBoy~downTownBoy

  Targówek to Praga-Północ - ewciu
  bolek~bolek

  Widzę, że bardzo mało znasz Warszawę skoro nie wiesz, że to dwie różne dzielnice.
  Warszawiak z Pcimia~Warszawiak z Pcimia

  Gdzie Targówek, a gdzie Praga Północ ? Gdzie Rzym, gdzie Krym ?

  No wiesz, redaktorzy nie powinni kierować sie własnym gustem, tylko przedstawić możliwie najszerszą ofertę. W Parku Bródnowskim 01/06 od 11:00 Turniej Rycerski oraz: bibie monet, drukarnia z reprintami pism z epoki, pokazy sprawności kawalerii, doświadczenia chemiczno-fizyczne, warsztaty kuglarski przegląd rzemiosł dawnych, koncert zespołu czy też mini-park rozrywki (dane za prasą) mogą być dla wielu rzeczami jednak ciekawymi. Twój wtręt polityczny był jednak nie na miejscu

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2014 00:10 ~warszawiak


  ewka~ewka

  a targówek?.... słoiki z TVnu nie wiedza ze jest taka dzielnica?.. i przygotowała atrakcje dla dzieciaków?... ech
  art~art

  targówek to nie dzielnica słoju

  Przecież w tytule jest jak wół napisane, że wybrali najciekawsze a nie co dzieje się w dzielnicach. Widocznie dzielnica Targówek nic ciekawego nie ma w planach (i wcale się nie dziwię jak PO przejmuje władzę w urzędzie).

 • Warszawiak z Pcimia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 22:08 ~Warszawiak…


  downTownBoy~downTownBoy

  Targówek to Praga-Północ - ewciu
  bolek~bolek

  Widzę, że bardzo mało znasz Warszawę skoro nie wiesz, że to dwie różne dzielnice.

  Gdzie Targówek, a gdzie Praga Północ ? Gdzie Rzym, gdzie Krym ?

 • Sclerosis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 22:01 ~Sclerosis


  emerytka~emerytka

  Debilizm pieniądze te powinniśmy emerytom anie darmo zjadam bachorom
  Perm~Perm


  Śmiać sie czy płakać?

  Nie, to tylko starcze rozmiękczenie mózgu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »